Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem szeretnek, de...

A szüleim nem szeretnek, de valamiért még sem vagyok képes elszakadni tőlük. Miért?

Figyelt kérdés
Lelkileg bántanak inkább. Szerintük én semmiben sem vagyok jó. Azt mondják hogy én nem tudnék egyedül megélni, meg hogy jó nekem itthon. De folyamatosan azt éreztetik hogy csak egy élősködő vagyok rajtuk.
2018. jún. 18. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag benne van a válasz a kérdésedben. Próbálják veled elhitetni azt, hogy egy életképtelen és semmirekellő ember vagy. Valószínűleg olyan régóta nyomatják ezt neked, hogy elhitted, és gondolom nincs is túl sok önbizalmad, ezért nem tudsz tőlük elszakadni. Hány éves vagy egyébként?
2018. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.
2018. jún. 18. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Milyen okból mondhatnak neked ilyeneket?


Miért nem tudsz elszakadni?

Mert ők a szüleid.

11 éves koromban anyám elhagyott minket egy másik férfiért, azután sosem láttam már.

Bár úgy 6-7 év után beletörődtem, de a mai napig anyaként gondolok rá, pedigár 34 vagyok.

2018. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Mindenki úgy szeret, ahogy tud.

"Azt mondják hogy én nem tudnék egyedül megélni, meg hogy jó nekem itthon."

Elveszik önbizalmad, hogy ne is akarj elmenni tőlük.

Ebből következik, hogy valamilyen szinten csak-csak szeretnek.

Ha egyáltalán nem szeretnének, igyekeznének elhajtani téged.

.

" folyamatosan azt éreztetik hogy csak egy élősködő vagyok rajtuk."

Dolgozol? Ha igen, mennyivel szállsz be a családi kasszába?

A házimunkába besegítesz-e, vagy várod, hogy ki légy szolgálva?

.

Konkrétat nem lehet írni, mert

- szűken bánsz az infóval,

- meg kéne hallgatni a másik felet is.

2018. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

fura az utolso valaszolo megkozelitese, szerintem semmikepp nem arra utal, hogy valamelyest szeretik. attol, hogy nem hajitjak az utcara vagy zavarjak el, meg nem kell szeretniuk, es valoszinuleg nem is szeretik igazabol.

azert nem tudsz elszakadni toluk, mert mar sikeresen beledsulykoltak, hogy egyedul nem mesz semmire. ezt kene atlepni, es megprobalkozni fuggetlenedni toluk, akar kis lepesekben is , de akar drasztikusan is.

2018. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Négyes, az efféle kapcsolatok megsebzik azt aki átéli. Ez nem szeretet. Az ilyenek általában velejéig romlott, gonosz emberek akik képtelenek szeretni. Én pontosan tudom. Ugyanebben voltam nagyon sokág mint a kérdező. Most meg halálos beteg vagyok, mert úgy tönkretettek mire elkezdtem volna tenni magamért, hogy dolgozni se bírtam. Ennyit erről. A szüleid gyakorlatilag végezni akarnak veled kérdező, csak nem kockáztatják a börtönt, ezért sokkal alattomosabb módszerhez folyamodnak, mint leszúrni, vagy lelőni. Gondolom siertelen életképtelen emberek és ezt vetítik ki rád. Hogy Te vagy ilyen. Menekülj tőlük amíg nem késő! Ne kövesd el azt hibát amit én.
2018. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 és #6

Az, hogy kinek mi a szeretet és annak megnyilvánulása, egyéni dolog.

Kimondásáig a másik nem is tud(hat)ja tán, hogy arról van szó.

.

Ha megfigyeltétek, kommentemet ezzel kezdtem:

"Mindenki úgy szeret, ahogy tud."

Az illető ismerete nélkül senki nem állíthatja, hogy megnyilvánulása

- szeretetből,

- közönyből, vagy

- gyűlöletből fakad.

(Egyéb nincs.)

.

- Jelen esetben gyűlöletről nem lehet szó, hiszen nem csupán megtűrik a kérdezőt, hanem rábeszélik a maradásra.

- Közöny sem lehet a kérdező iránt, mert akkor a 'mész vagy maradsz, nekünk mindegy' lenne a szöveg.

- Mivel a három lehetséges variból kettő kizárt, marad a harmadik. Az pedig nem más, hogy akármilyen furcsa is, az említett szülők ÍGY tudnak szeretni.

.

Az más lapra tartozik, hogy jóakaratból, általuk minősített szeretetből rosszat tesznek.

2018. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!