Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan ismerősöd, rokonod,...

Van olyan ismerősöd, rokonod, akit 35-40 év felett is a szülei tartanak el?

Figyelt kérdés
Miért alakult így?
2018. jún. 26. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Az apám... Mert sose kellett semmiért megdolgoznia. A szülők dolgoztak mindig, nem értek rá foglalkozni vele, ezt pénzzel kompenzálták, sok-sok pénzzel, nem tanult meg önálló lenni. Nem él velük, kapott lakást is tőlük, és eltartják. (Sosem éltem együtt apámmal.)
2018. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2018. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Van. Nem tudom miért alakult így, kinek mi köze van hozzá?
2018. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
A lenullázók iránti tiszteletből egy további kérdéssel válaszolnék az előbbi válaszomhoz. Azt kérdeztem kinek mi köze hozzá? Eleve magánügy, hogy ki hol él, és ki mit csinál. Miért az, hogy kit hogyan ítélünk meg, kit milyen embernek tartunk az mért kéne hogy annak függvénye legyen, hogy az illető mit csinál? Kinek van hozzá köze?
2018. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Metionin ***** válasza:
89%

Igen, elég sokan. Szabolcs megye, kisváros, a legtöbbjüknek 8 általánosa van, job esetben van valami tanfolyamuk. Szülőkkel laknak, ott az általános ha úgy lesz házad hogy öröklöd. Munka nem nagyon van, van 2 gyár meg szezonális mezőgazdasági, az emberek nagy része ki van közvetítve. Amikor épp nem hívják be őket, akkor a szülő tartja őket. Arrafelé 5 millióért 3 szobás kertes házat lehet venni, de mivel nincs munkahely, azt sem tudja senki megvenni, hitelt meg nem adnak nekik szintén a munkahely/önrész hiánya miatt.

De vannak extrém esetek is, pl. 2. szomszédunk ahol 2 felnőtt gyerek van, negyvenesek, otthon laknak és egy szobában vannak pedig mindkettőnek vettek a szüleik házat (gazdagok, földjük van és állattartással foglalkoznak) ja és nagy valószínűséggel azért nem házasodtak meg, mert az anyjuk nem engedi (szerinte senki se elég jó hozzájuk mert vagy nincs földje vagy simán pénze nincs vagy nem tudom).

2018. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
30%
Van, a nagybátyám. Sokat dolgozik, felesége sincs, meg hát vigyázni kell a nagymamámra. Na meg egy kassza van, mindenkinek kényelmesebb így.
2018. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 ha sokat dolgozik, akkor nem a szülei tartják el, pláne ha idős családtagra vigyáz, az önmagában is nagy feladat.
2018. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
46%
Közös a kassza, azért gondoltam így. De vele él, a nagyi főz, mos rá, ilyenek. Kicsit életképtelen szegény ember, ilyeneket nem csinálna.
2018. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Igen és kapaszkodj meg, családja is van. A gyerek egy életképtelen hercegkisasszony, az asszonyt nem érdekli, amíg van pénz, de az öregekről már lassan a bőrt tudják csak lehúzni. Undorodom tőlük. Abból sem tanultak, hogy egy embernek már a halálát okozta a fösvénységük. És még egynek fogja, mert a gyereknek új motor kell, új lakás kell, új mindenlóf@$z kell, az apjának gyógyszerre se marad. És igen, sajnos az öregeket sem tudom sajnálni, mert nem tudják meghúzni azt a határt, ahol azt mondják: elég volt.
2018. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem, hála istennek, nem ismerek céltalan, lusta lumpenproli elemeket.
2018. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!