Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akiket szülei...

Fiatalok, akiket szülei tartanak el. Ti hogy tudtátok megértetni a szüleitekkel, hogy veganok vagytok, szeretnétek lenni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 27. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan nem vegan, de a sport miatt más etrendet kovettem, ami nem fert ossze az otthoni koszttal. Hogy tudtam megertetni? Megvettem magamnak a kajat es megfoztem magamnak.

Neked utobbi nem jatszik ugyebar, neked csak megvenni kell/elkesziteni.

2018. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Ennyire divat a vegánság?
2018. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Én sem vagyok vega, de ahogy az első én is sport miatt változtattam étrendet. (konditerembe járok)

Anyum támogat ebben. Azóta csak csirkét, halat, lazacot vásárol, és ha kell ki is méri nekem az adagot.

Cserébe én kiporszívózom a lakást, mert ez az egyetlen tevékenység amit anyum gyűlöl csinálni..:) szóval mindenki jól jár..:)

23/F

2018. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

Én a helyedben nemhogy el se kezdeném, de nem is gondolkodnék rajta. Gyakorlatilag csak növényen és magvakon élnél. Belegondoltál már? Rengeteg hiánybetegséged alakulhat ki. Divatból, mert menő pedig nevetséges csinálni. ráadásul az első fázisban, amíg átállsz megborul a biológiai egyensúlyod. Megértem a szüleid tiltását, aggodalmát.


Amit tudsz csinálni, hogy leülsz és szépen, kulturáltan megbeszéled velük. Ha nem fogadják el se tudnak mit csinálni, nem határozhatják meg, hogy mit eszel és mit nem. Nem fogják tudni megakadályozni, hogy az általad megvett hozzávalókból valami vegán kaját készíts, és nem tudják lenyomni a torkodon a csirkemellet. Szóval vásárolsz és főzöl magadra. Hozzáteszem, ha anyagilag nem fedezik (magyarul sértődöttségükben megvonják a zsebpénzt) akkor semmit nem tudsz tenni.


Tehát a legjobb az lenne, ha megbeszélnéd velük, esetleg a szüleiddel együtt csinálnátok valami vegán vacsorát egyik este. Talán így szimpatikusabbnak látják ezt az egészet.

2018. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

"Gyakorlatilag csak növényen és magvakon élnél. Belegondoltál már? Rengeteg hiánybetegséged alakulhat ki."


Látom, TE nem gondoltál bele, legalább is fogalamd sincs a témáról!

Semmiféle hiánybetegség nem alakul ki, ha sokféle élelmiszert fogyasztasz.

2018. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

Na szóval. Három éve vegán vagyok, fél évente járok teljes vérképet csináltatni, minden tökéletes.

Egyedüli vitamin, amit nem tudsz bevinni vegánként, az a B12, mivel azt a húsként feldolgozott állatok tápjába szokták keverni. Szóval vegánként a B12 vitamint ajánlanám neked, illetve a dm-ben lehet kapni vegetáriánus multivitamint.


Ha divatból vagy vegán, hát annyi baj legyen, max visszatérsz az előző étrendedre, az sem világvége.


Én amíg otthon éltem igazából nem álltam le senkivel sem vitatkozni, egyszerűen mondtam, hogy én most nem kívánom a húst, a tejes dolgoktól meg puffadok. Nálunk szerencsére elfogadó mindenki. A pennyben a magtejek kb 100 forinttal drágábbak, mint a rendes tej, szóval azzal meg van oldva.


Ja, és nem magokon és növényeken élünk. :) Gondolom aki ezt hiszi, nem járt még a Tökmagban, az Istvánffy burgerezőkben, sem a Napfényes étteremben. Olyan hamburgerek vannak, hogy még a húst hússal evő barátom is meghajol előttük. :D Ugyanúgy eszek lasagnet, chilis babot, tojásrántottát (!!! igen, tojás nélkül, és ugyanolyan az íze), bundás kenyeret.. Van tojásmentes majonéz párszáz forintért, tejszínhab, mindenféle joghurt, tejföl, SAJT. Nekem ne mondja senki, hogy csak magokon élek :D


De nem szeretnék vitába keveredni, úgy gondolom, hogy a vegánsággal az a baj, hogy van pár nagy vérvegán, aki ordibálni kezd és veri magát a földhöz, ha valaki húst eszik mellette stb. Az ilyen vérvegánok miatt vagyunk megbélyegezve, én tőlük teljesen elhatárolódom és higgyétek el, nem mindegyik vegán eteti vega táppal a cicáját, kutyáját, és nem mindenki akad ki, ha a párja húst eszik. Én nem is szeretem magamnak vegánnak hívni, inkább növényi étrend.


Én 3 év alatt kitapasztaltam, hogy hogy tudok mindenféle ételt ugyanúgy enni, vitaminokra figyelek, és járok rendszeres vérképre. Ezt szerintem a nagy megmondó mindenevők közül is csak kevesen teszik sajnos, pedig mindenkinek kéne. Na lehet lepontozni, senkire nem leszek mérges emiatt. :D

2018. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6%
Ez kicsit vicces lesz, de mond azt, hogy többé már nem tudod megenni az állati eredetű kajákat, mert rosszul vagy tőlük. Kérd meg az otthoniakat, hogy segítsenek ebben, különben éhen fogsz halni :)))
2018. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az, hogy divatvegán akarnék lenni, sértő számomra. Vagyis, mindig kerültem az ilyesfajta dolgokat.

Ja, és pár hónapja én is úgy gondolkodtam, hogy az ember állati eredetű dolgok nélkül nem marad egészséges. De új információk ezt ledöntötték.

Magvakon és salátán élni tényleg borzalmas lehet, szerencse hogy a vegánság nem erről szól.

2018. ápr. 28. 00:27
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy elhagyni a húst a tejet és a tojást nem okoz gondot a szervezetnek. Inkább az embernek okoz fejtörést kizökkenni a megszokott rendszerből és kitalálni mit mivel egyen, hogy változatos és finom legyen. De vannak alternatívák bőven. Sokkal energikusabb és egészségesebb az az ember aki növényeket fogyaszt. Mikrobiológusok már kimutatták, hogy a húsok emésztése gyulladásban tartja a szervezetet, valamint sokkal több energiába kerül a húst megemészteni mint a zöldséget... És még sorolhatnám. Én még mindent megeszek, de húst kb egy héten 1x fogyasztok.
2018. ápr. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%

Aha, ezt próbáld meg beadni annak, aki fizikai munkát végez, azok közt nem igen láttam vegát még. Ha nem eszel húst, kvázi energiád sem lesz :o (saját tapasztalat, pár napig tésztából éltem, és harmadik napra nagyon kimerült voltam a mert nem tudtam húst enni hiába ettem minden mást mellette).

Bár ha irodisták vagy, akkor lesz erőd, marad hiszen ülsz :D

2018. ápr. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!