Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha egyik régi...

Mit tennél ha egyik régi ismerősöd kibeszélné a múltad a gyerekednek és ezután a gyereked tiszteletlen lenne veled?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam nyáron táborozni pár barátnőmmel amit a volt sulim szervezett.Volt ott egy kisérő aki tábor altt elég durva sztorikat mesélt a fiatalkoráról és az exeiről, minden hazugságáról akit az akkori barátaival és barátnőivel(L.,M.,J) vel csinált, arról hány éjszaka rugtak be, hogy játszották ki a szüleiket, hogyan csalták egymást a baráti körében stb.Azóta eltelt egy év és nem láttuk őt.Csakhogy megjelent tegnap a barátnőm anyjánál (L.) és rájöttünk ő az egyik akit részeges pitsaként emlegetett..Jelenleg L. Imád prédikálni az erkölcsről mindent elítél , csakhogy a barátnőm mérges rá amiert az anyja egy képmutató ugyanis sokkal durvább dolgokat csinált mint ő valaha..Mit tennél a szülő helyében ha valaki elmondaná múltad?
2018. jan. 3. 18:47
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenkinek vannak dolgok az életében amire nem büszke ez lehet akár egy kapcsolat, egy hiba, egybolti lopás pl, rossz ex, drogozás, megcsalás stb.

Viszont szerintem ez nem hiteles/tisztelendő ha a szülő például elitéli az alkoholt 18 éves kor előtt, nem engedi el a 16 éves lányát bulizni este 11 ig a barátaival de cserébe ő 14 évesen mondjuk végigitta a nyáriszünetet és több hapsival egyszerre kavart

2018. jan. 3. 18:51
 2/22 anonim ***** válasza:
39%
Az, hogy régen miket művelt, nem nagyon számít. Bizonyára éppen azért papol, mert rájött, mekkora baromság volt amit művelt, ezért meg akarja kímélni a lányát. Erre mondják, hogy benőtt a feje lágya.
2018. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2%
Elvarnam a lanyomtol legyen annyi este h Katja, en tapasztalatbol beszelek es nem eri meg ringyoskodni. Remeljuk a bnod nem egy ilyen ejszakabol szarmazik :-D
2018. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

1 hsz "Szerintem mindenkinek vannak dolgok az életében amire nem büszke..."


Haha! Szép volt kérdező, de máskor előbb nézd meg, hogy átlogoltál-e a másik felhasználónevedre...


Komment vadász kamu kérdés.

2018. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
19%
*annyi esze hogy latja
2018. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

És azt elfelejtettem hozzátenni hogy M.és J. is a lakózelepen laknak a barátnőm anyjának volt osztálytársai.Bigott vallásosak meg Isten tiszteletét hírdetik 0-24 ben, folyton a mai fiatalságról panaszkodnak, szerintük a fiataloknak csak kötelességeik vannak, jogai nincsenek.

Közben pedig elfelejtik azt hozzátenni hogy 15-6évesen közös pasijuk volt, hogy csalták őt, hogy mindketten buktak, ittak anno.Persze mindkettő a gyerekétől kitűnő bizonyítványt vár...

2018. jan. 3. 18:58
 7/22 anonim ***** válasza:
29%

Most melyik szemszögből?

Ha kibeszélne valaki a gyerekem előtt, akkor azt nem tartanám tisztességesnek. Bunkóság.

Ha én lennék a gyerek és ilyet megtudnék, attól még nem gondolnám hiteltelennek a szülőmet. Egyrészt nem kell mindent elhinni. Az ilyen pletykások imádják kiszínezni, eltúlozni a történeteket. Másrészt nyilván senki sem ugyanolyan 30-40 évesen, mint amilyen 15 éves korában volt. Lehet, hogy pont a saját hibáiból tanulva, akarja megvédeni a gyerekét. Én mondjuk pont azért is fogom majd félteni a gyerekem, mert tudom, hogy mik érhetik pl. egy buliban.

Abba meg tuti nem szeretnék belefolyni, hogy én mondjam el egy barátnőmnek, hogy valahol valaki pletykált valamit valószínűleg az ő szülőjéről.

2018. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%

Figyelj, én 28 vagyok, korban közelebb hozzád de gyerekvállalás előtt. Elhinni se tudod mekkora dilemma az egy szülőnek, hogy hogyan próbálja JÓL nevelni a gyerekét, pontosan azért mert belátja milyen hibákat vétett és nem akarja ugyanezt annak, akit a világon a legjobban szeret.


Tudod az, aki 14 évesen iszik és több pasival kavar, nem boldog. Azért csinálja ezt, mert valószínűleg ő maga elhanyagolta, szeretetlenségben, elkallódva élt. Nem tudott kihez kapcsolódni, nem voltak elvek amelyek mentén építekezni tudott volna.


Ő maga most - lehet hogy túlkompenzálva - ezeket igyekszik a saját gyerekének megadni. Egyrészt megértelek téged (titeket) mert igen, képmutató.


De felteszem a kérdést: ha a anyuka úgy neveli a lányát, hogy "édes lányom, én egy ribi voltam de te ne legyél az" az jobb lenne? Szerintem nem. Mert akkor a kislány soha nem érezte volna ezeknek a viselkedésformáknak a súlyát - hiszen ugye anya is az volt, tök normális.


Egy jó anya-lánya kapcsolatban szerintem eljön a pont, amikor ezekről a dolgokról már lehet beszélni. Itt most jött el. Ne legyetek dühösek mert nincs miért. Hidd el nekem, hogy az édesanyának ez az egész nem volt könnyű és most sem az.

2018. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Azt fogjátok már fel végre, hogy az anyátok az anyátok, és nem a barátnőtök, aki jópofának és izginek tartja, ha leittasodva idegenekkel dugtok. Egyébként egy szavát sem hinném olyan egy “férfinak” aki gyerekeknek meséli a kúrós kalandjait. Mellesleg szerintem ez a kérdés is csak a te fejedből pattant ki, nem valós a sztori. Pl. hogy-hogy nem ismert meg titeket, mikor pooooont megjelent a barátnőd anyukájánál?
2018. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az én anyukám és a másik 3 barátnőm anyukája egy osztályba jártak régen.Az én anyukám sosem volt velük jóba és ő engedékenyebb fajta mert azt mondta mindig is hogy ő tudja hogy aki igazán akar inni az fog.Viszont soha nem beszélt róluk.Mi mind a 4 en fiatalok ott voltunk a táborba ahol ez a kísérő ott volt.Lehet szinezett a történeten viszont vannak gyanús dolgok;

-Soha semelyik anyuka(az enyémet leszámítva) bem beszélt a multjáról.

-Egyik barátnőmnek egyszer elkotyogta a nagyija hogy nem tudja az anyja kitől van ő.

-Anyum mesélte hogy csak a 3 barátnőm anyját nem hívták meg osztálytalálkozóra.

2018. jan. 3. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!