Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek el sehova...

Miért nem engednek el sehova autóval?

Figyelt kérdés
3 hónapja van jogsim és azóta szinte minden hétvégén vezettem. Pedig csak tőlünk a 3.faluba szerettem volna menni és oda sem mehetek. Másnál is így volt vagy csak velem ilyen szigorúak?
2018. júl. 7. 16:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

ha azóta minden hétvégén vezettél akkor mégis engedik, hogy vezess, nem . :D

Kérdezd meg a szüleidet, hogy miért nem szeretnék, mi nem ismerjük őket. Lehet, hogy félnek még egyedül elengedni kocsival vagy ezer más oka lehet. Itt nem fogsz választ kapni a kérdésedre, csak ők tudják rá a választ.

2018. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt kihagytam, hogy egyedül nem engednek el.
2018. júl. 7. 16:37
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Ezért volt értelme kidobni a pénzt rá,h ott álljon a jogsi és mire vezethetsz is majd leteheted ujra. 18 felett meg nem kértem engedélyt soha semmire főleg h önellátó voltam.. Meg amit megtanulok és amivel rendelkezem azt használom. Mai fiatal felnőttel lassan a babakocsiba mennek vissza és még a boltba gyalogláb v busszal valo közlekedesre is engdélyt kell kérniuk,ovodások meg általános iskolások meg önnáloan közlekednek.. Nem is értem minek ingyen jogsi bevezése. Néha egy 10 ,15 éves életképsebb mint egy 18 felett. sajnos.
2018. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Akkor menj busszal a faluba.. Ilyeb egyszeru v vitest el magad haverral,nem kell szuklátokurunek lenni,h csak a verzio mehet és utána ulok a szobába ,ert azt anyuci meg apuci nem engedi,v ugy se engednek,manapság a 14 éveseket kocsival hordják iskolába minta a tömeg közlekedesi eszközökön megenne őket a mumus és csodálkozunk h nem tudnak felnőttként se megélni önnáloan ordögi kor.
2018. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Kérdezd meg tőlük, hogy miért nem akarnak elengedni. Vagy, hogy mikor tervezik és mit kellene tenned ahhoz, hogy előbb elengedjenek.


Mi először együtt mentünk egy kört, megmutatták, hogy mi hogyan működik a kocsinkon stb. és ennyi. Én rögtön vezethettem egyedül, még a szüleim mondták, hogy menjek nyugodtan, hiszen a jogsimra sincsen ráírva, hogy “csak szülői felügyelettel”. Sokkal jobb is volt, mert engem frusztrált és zavart, hogy valaki ott ül mellettem és engem figyel, ellenőriz vagy esetenként bele is beszél... Az oktatóm is mindig azt mondta, hogy majd akkor tanulsz meg ténylegesen vezetni, ha majd egyedül mész, úgy ahogyan te akarsz és oda, ahová szeretné és nem dirigál senki. Ez szerintem is így van.

2018. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha a szüleid autója érthető- lehet azt akarják gyakorolj még kicsit.
2018. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Vegyél magadnak valamit, es azzal csapathatod...
2018. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Ez teljesen érthető, pláne, ha szüleidé az autó. Látni akarják, hogy vezetsz. Ha nem dumálnak bele a vezetésedbe, akkor nem kéne rajta fönnakadnod. Ha azt látják, hogy normálisan vezetsz, majd megjön a bizalmuk. Ha viszont forr benned az elégedetlenség, hogy miértmiértmiértmiért, és ez látszik rajtad, akkor annál nehezebben fogják engedni, hogy magadban vezess.

Nekem egy évig csak úgy adták oda az autót, ha egy jogosítvánnyal rendelkező ember ott ül mellettem (apukám vagy bátyám). Teljesen megértettem.

2018. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Voltam már osztálytárs temetésén, aki friss jogsival fának csapódott. Be volt kötve, csak tapasztalatlan volt, és a kelleténél gyorsabban próbált bevenni egy könnyűnek tűnő kanyart. Ketten meghaltak, ketten életveszélyesen megsérültek. Persze viszonylag ritkán történik ilyen, de megértem a szülőket.
2018. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Vagy csak simán spórolni akarnak a benzinen. Amikor valami céllal mászkáltatok akkor hagytak vezetni, de az nem akarják, hogy fölöslegesen vezetgess.

Nagybevásárolni, családostul nagyit látogatni okés, de nem mindenkinek van arra pénze, hogy a gyerek egyedül járjon kocsival haverozni.

2018. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!