Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyum folyton...

Mit tegyek ha anyum folyton ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Már fél éve. Fél évvel ezelőtt teljesen meg voltam elégedve magammal. Boldogan tudtam sétálni emberek között, nem szégyelltem magam. Viszon fél éve folyamatosan, de tényleg naponta többször is elmondja, hogy mennyire dagadt vagyok. (160 cm 57 kg. Tényleg nem valami szép, de nem annyira durván sok, mint ahogy ő azt mondogatja) Álltalában akkor mondja, mikor az egész család ott van. Olyanokat, hogy: Nem kéne enned, ígyis elég dagadt vagy. Vagy hogy: Hogy lehet ilyen kövér lányom? Amióta ezt csinálja szégyellem magam, és ha nem muszáj, nem mozdulok ki otthonról. Teljesen összerombolt lelkileg. És a legrosszabb, hogy vissza sem merek neki szólni... És mióta elkezdtem fogyózni/kevesebbet eszek/sportolok, azóta mégjobban mondogatja. Teljesen lerombolja a motivációmat, és már a feladás szélén állok, hogy én örökre egy kövér disznó maradok. Segítsetek kérlek. Mit tehetnék?
2018. júl. 11. 15:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
76%

Szia! :)

Én is anno elég termetes voltam, jobban is, mint te, úgyhogy picit átérzem a dolgot.

Szólj vissza anyudnak.

2018. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Anyud már ne haragudj, de nagyon tapintatlan. Ha szépen eloszlik, az még szexi is a férfiak szerint (nem a kisfiúkra gondolok). Rajtam is van felesleg, én még több is vagyok, 160 cm, 60 kg. Van egy párom, aki úgy szeret ahogy vagyok. Nem vagy dagadt, és szerintem mondd meg neki, hogy ne romboljon téged a véleményével, mert ez neked kifejezetten rosszul esik, és szégyelled magad amiatt, mert Ő folyamatosan bánt téged. Amíg nem 160 cm és 100 kgos vagy, addig nem dagadt vagy, hanem nagyon maximum duci. Az ideális testsúlyod a magasságodhoz képest egyébként is 52 kg lenne. Ha előnyösen választasz ruhát, még komolyan előny is lehet, hogy nem egy deszka vagy. 17/l
2018. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A legtöbb zsír, inkább a combomon, vádlimon, fenekemen, egy pici a hasamon, és az arcomon oszlik el inkább. De tényleg nem valami szép :/
2018. júl. 11. 15:29
 4/15 anonim ***** válasza:
dehogy vagy dagadt! nem tudom anyukâd hogy lehet veled ennyire undok. en is 160 cm vagyok es 60 kilos. kėt gyerek utan mėg nem tudtam leadni.. de mėg igy sem ėrzem magam ducinak. 54 kilosan meg vėkonynak számitottam. szoval neked sem kell pár kilonál többet leadnod
2018. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira veszes,viszont te miert hiszed is el neki hogy annyira veszes,es miert erzed emiatt rosszul?csak mer az anyukad?es?ugyanolyan ember mint barki mas. Attol hogy xy mond rad vmit az nem bizonyitek arra hogy ugy van amit mond. Annyira azert nem vagy túlsúlyos neaggodj... mond meg neki a magadet,allj mi magadert,akkor is ha ez masoknak nem tetszik.
2018. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Anyukádon nincs egy gramm túlsúly se?...

Ha szépen nem lehet megbeszélni, akkor legközelebb amikor beszól, akkor mérd végig és közöld vele: "Még te beszélsz?!".

2018. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kellene hisztiznem, de nagyon fáj naponta többször is hallanom ezt a saját anyukámtól. És úgy már szóltam vissza neki, hogy: "Te vagy a dagadt" de annyit értem el vele, hogy egyre többször mondogatta. Egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni, ha már fél éve naponta többször is elmondja
2018. júl. 11. 15:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi változott meg a fél évvel ezelőtthöz képest?

Miért pont fél évvel ezelőtt tűnt ez fel neki, miért nem hamarabb?

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem csak bántani akar. Ha 45 kilós lennél, akkor pedig azzal piszkálna, hogy miért vagy ilyen vékony. :(

Amit tenni tudsz: Egyik füleden be, másikon ki. És ha ő azt gondolja, hogy dagadt vagy? Azt gondol, amit akar. (Nem vagy az)

Amikor elkezdi neked mondani, hogy kövér vagy, akkor mit szoktál csinálni? Csendben végighallgatod?

Legközelebb mond azt neki, hogy igen, igazad van. Szerintem is az vagyok, mit tanácsolsz, hogyan változtassak ezen? Mit reagálna rá?

De teljesen nyugodtan, ne lássa rajtad, hogy rosszul esik neked.

Ne hagyd, hogy elvegye az önbizalmadat. Elkezdtél sportolni, kevesebbet enni, ne add fel. :)

És amúgy sem nem kell 50 kilósra fogynod. Az a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben. És mozdulj ki otthonról, jót fog tenni, ha más emberek között is vagy.

2018. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És szerintetek hány kilót kellene fogynom?
2018. júl. 11. 15:54
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha beszól, álltalában mosolyogva teszi, így én is mosolygok rajta.
2018. júl. 11. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!