Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis dolog hogy az apam...

Normalis dolog hogy az apam ezt gondolja rolam?

Figyelt kérdés

Elore is elnezest hosszu lesz...

Ritkan talalkozok vele, bar nem lakik messze annyira. De amikor talalkozunk mindig leszol, de allitolag jot akar. A heten elmentem hozza es beszeltunl a hazakrol, hogy majd jo lenne egy es itt jott szoba, hogy mivel nincs bejelentett munkaviszonyom nem kapok majd hitelt. Ez igaz, bar egy ismerosom havi netto 250.000t keres, es csak 8 milliora lenne jo a banknak, felenk egy putris sorhaz ablak ajto nelkul 5 millio es epp hogy nem omlik ossze.. Amugy igaz, hogy nincs bejelentett munkam de mindig megoldottam a penzt magamnak, pl hasznalt dolgok eladasaval, bar mindent inkabb el se mondtam neki, mert mindent leszol. Most epp egy kulfoldi ceg magyar promocios anyagait forditom de ezt szoba se hoztam mert ebben is hibat talalna. Meg ugy altalaban mar amit mond rahagyom... Na mind1 is itt jon a lenyeg, hogy mivel estin csinalom az erettsegit mondtam neki, hogy majd ha meglesz talan lehetek irodai dolgozo, az tetszene is, foleg hogy beszelek nemetul, angolul. Erre o kirohogott es mondta hogy en sose leszek olyan, menjek el egy gyarba es talan majd sorvezeto lehetek. Erre mondtam, hogy hugom is irodaba van (az o protekcioja altal), o meg hogy a tesom beszel nemetul (en szinten de mind1...) es hogy okosabb mint en.. Bar az en IQ-m fel lett merve es a Wechsler fele teszten 127,5 ertek jott ki... Normalis dolog az, hogy igy megszoljon, bar allitolag segiteni akar, hogy nem lesz soha senki belolem, csak egy gyari szalagmunkas droid? (Elnezest a gyari melosoktol, minden tiszteletem az ovek, en is csinaltam, nem birtam sokaig) Holott a masik gyereket beteszi az irodaba ahol joforman semmit nem csinal es megcsak koran se kell kelnie mert 8-16ig melozik? Holott nem feltestverem, erre se foghatjuk.. amugy szuleink elvaltak mar reg.

26F


2018. júl. 13. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi a kérdés? Tiszta zagyvaság az egész! Hogy jön ide az ismerősöd jövedelme? 26 évesen most csinálod az érettségit? Akkor nem értem mit vársz!
2018. júl. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Apádnak nagyon igaza van, annak alaján, amit írsz, elég életképtelennek tünsz.

26 évesen még se rendes munkád, se végzettséged (érettségi - habár az az egyetlen pozitív, hogy ezt legalább meg akarod szerezni), feketén dolgozol, alkalmi munkákból élsz úgy, ahogy és mástól (apádtól) várnád, hogy benyomjon valami kényelmes munkahelyre.

Ez esetleg 16-18 évesen még valamennyire elnézhetö lenne, 26 évesen már nem.

2018. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Reális dolog 26 évesen, hogy se bejelentett munkád, se érettségid sincs? Hol laksz, miből élsz?

Érettségivel egy irodában is max minimálbért kapsz, a bank meg majd elküld... Mert amúgy önerő is kell, meg fizetni a törlesztést?

Lehet, hogy nem jószívűségből mondja, csak látja, hogy eddig mire vitted..

2018. júl. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
szerintem nem szép tőle hogy lehúz. támogatnia kéne. ráadásul a saját apád. igyekszel, csinálod a sulit, közben próbálsz dolgozgatni ő meg leszól. ne törődj vele! én szurkolok neked!
2018. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy gondolom, hogy nem kéne ennyire leszólni őt. Nekem egyáltalán semmiből nem jön le, hogy ne vihetné valamire és az apjának így kéne vele beszélnie. Nem tudhatjuk, hogy miért nem érettségizett. Benne lehet ugyanúgy a szülők keze, úgyszólván nálam is elrontotta anyum a további tanulásomat és sajnos 20 éves koromtól kezdve nagyon sokáig munkanélküli voltam. Mondjuk úgy, hogy ezt ő karmaként visszakapta miattam. Azóta megtaláltam az utamat és most 29 évesen újra tanulok. Emellett tisztában kéne lenni azzal, hogy az érettségi középfokú képesítésnek számít és azért minimálbér helyett garantált bér jár. Jó lenne úgy fröcsögni, ha tisztában is vagyunk fogalmakkal.


Esetleg lehetséges, hogy az apa inkább röhejesnek tartja az irodai munkát egy fiúnak. Márpedig a mai világban ez hülyeség, egy fiú is ugyanúgy kamatoztathatja a tudását kiszipolyozó fizikai munka helyett. (Ahol különben rengeteg a terror is.) Az igazság az, hogy ebből a sztoriból így keveset tudunk meg.

Kedves kérdező! Ne hagyd magadat befolyásolni és inkább kerüld vele ezt a témát. Tegyél azért, amit szeretnél. Ennyire egyszerű. :-)

2018. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Én nem kiröhögnélek, hanem mélységesen szánnálak, amiért 26 évesen SEMMIT nem tettél le az asztalra.


A legalapabb seggkitörlős papírod sincsen meg, aztán te pattogsz?


Inkább szégyelld magad, amiért nagyképűsködsz a semmire. :D

2018. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Ahhoz képest milyen okosnak tartod magad, elég zagyván, csapongóan fogalmazol... éppen elég kisilabizálni hogy mi a fenét akartál mondani.
2018. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Apádnak SOHA nem leszel jó. Ha bevezeted majd a fullos házadba ahova penge verdával vitted akkor is CSAK A LESZÓLÁS LESZ. Ezt elfogadod és leszarod vagy belekattansz.
2018. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
IQ pozitív a srác. :D
2018. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális, igen. Egy alkalmi munkákból tengődő szánalomhalmaz vagy, aki nagyra van az IQ-jával, de érettségizni nem sikerült még.

Amúgy szívesen pofánbacnálak egy péklapáttal a droidos dumád miatt, süt belőled a lenézés. Jogtalanul, neked még egy ilyen meló sem sikerült. Húzd le magad.

2018. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!