Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan ember, aki úgy...

Van olyan ember, aki úgy gondolja, hogy a vallás kifejezetten káros dolog?

Figyelt kérdés

2018. febr. 14. 21:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
A vallás túl tág fogalom, de alapvetően igen, káros.
2018. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Majdnem olyan, mint ha az kérdeznéd; az emberiség káros? Van olyan ember aki káros, de a többség nem.


Például vannak kifejezetten káros vallások, ilyen a szcientológia, sátánizmus több ága, öngyilkos szekták stb...


De a vallások többségének kifejezetten pozitív hozadéka van.

2018. febr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

"De a vallások többségének kifejezetten pozitív hozadéka van."


Ez hülyeség, max semleges.

2018. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%
A felebaráti szeretet, a szülők és embertársaink tisztelete, a környezet védelme és tisztelete szerintem kimondottan pozitív hozadék. Lehet számodra ezek már károsak, esetleg semlegesek. A legtöbb vallás ezekre épül. Sőt, ezek erednek a különböző vallásokból.
2018. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

Vidiripi


Az attól függ hogy konkrétan melyik vallás! De alapjában véve a legtöbb vallás egyáltalán nem káros és rengeteg pozitív hozadéka van!

2018. febr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

"De alapjában véve a legtöbb vallás egyáltalán nem káros és rengeteg pozitív hozadéka van!"


Na persze.

Főleg anyagi "hozadéka" van, mit a te vallásodban, ugye?

2018. febr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Darkmoon80 ***** válasza:
18%

"A felebaráti szeretet, a szülők és embertársaink tisztelete, a környezet védelme és tisztelete szerintem kimondottan pozitív hozadék. Lehet számodra ezek már károsak, esetleg semlegesek. A legtöbb vallás ezekre épül. Sőt, ezek erednek a különböző vallásokból."


Valóban?

Mintha nem ez lenne benne a Bibliában! Lehet nekem másik van, mint neked???



" Egy másik pedig az ő tanítványai közül monda néki: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat. Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat."


"És monda nékik: Kövessetek engem, és azt mívelem, hogy embereket halásszatok. ... Azok pedig azonnal otthagyván a hajót és atyjukat, követék őt." Mát 4 19-22


"És aki elhagyta házait, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit az én nevemért, mindaz száz annyit vészen, és örökség szerint nyer örök életet." Mát. 19 29

2018. febr. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
44%

"Valóban?

Mintha nem ez lenne benne a Bibliában! Lehet nekem másik van, mint neked??? "

Próbáld ne a halottakra vonatkoztatni a felebaráti szeretetet:)


""És monda nékik: Kövessetek engem, és azt mívelem, hogy embereket halásszatok. ... Azok pedig azonnal otthagyván a hajót és atyjukat, követék őt." Mát 4 19-22

"És aki elhagyta házait, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit az én nevemért, mindaz száz annyit vészen, és örökség szerint nyer örök életet." Mát. 19 29"

Apostolokra vonatkozó speci rész, nem egyetemleges:)) Vagy úgy gondolod, hogy az összes hívő belefér a 12 székbe egyszerre:DD


19,27 Akkor felelvén Péter, monda néki: Ímé, mi elhagytunk mindent és követtünk téged: mink lesz hát minékünk?


19,28 Jézus pedig monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ti, a kik követtetek engem, az újjá születéskor, a mikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és [Luk. 22,30.] ítélitek az Izráel tizenkét nemzetségét.


19,29 És a ki elhagyta házait, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit az én [Zsid. 10,3.4.] nevemért, mindaz száz annyit vészen, és örökség szerint nyer örök életet.


Ez neked való:

[link]

Szövegösszefüggés


Szövegösszefüggés

A szöveg kisebb egységeit összetartó, egymáshoz kapcsolódó (viszonyító) erejét szövegösszefüggésnek vagy koherenciának nevezzük. Két fajtája lehetséges: nyelvtani és jelentésbeli (ld. lineáris és globális kohézió). Azaz a szövegegységeket nyelvtani eszközök fűzik össze, és a mondatok között értelmi-logikai viszonyok vannak (kapcsolatos, magyarázó, ellentétes stb.).


Ez a legnehezebb mondat:D "és a mondatok között értelmi-logikai viszonyok vannak"


Közvetve sikerült bebizonyítanod, hogy csak csalással lehet ellentmondást találni a Bibliában. Köszönjük!:)

2018. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Főleg anyagi "hozadéka" van, mit a te vallásodban, ugye?"


Neked azt tudom javasolni hogy legyél politikus. Azért hogy az a pénz ami az egyházakhoz vándorol az maradjon meg az államnak. És miután ezt a kérdést megoldottad, utána fog kiderülni hogy melyik egyház életképes állami támogatás nélkül.

- Legalább az én vallásom is megtisztulna az olyan pénzéhes és anyagi gondolkodású személyektől mint amilyen te is vagy! Az lenne a jó! Ugyan is az ilyenek nagyon sok kárt tudnak okozni a közösségekben.

2018. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Darkmoon80 ***** válasza:
40%

Kedves 40%-os!


Én speciel erre a részre vonatkoztattam az első idézetet! : "a szülők és embertársaink tisztelete"


" Egy másik pedig az ő tanítványai közül monda néki: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat. Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat."


Ilyen kontextusban ugye megállja a helyét a kérdésem?

(Egy halott eltemetése, főként az elhunyt édesapáé, kevésbé fontos, mint Jézus követése?

Hát lelke rajta mindenkinek! Én nem így érzem.



"Közvetve sikerült bebizonyítanod, hogy csak csalással lehet ellentmondást találni a Bibliában. Köszönjük!:)"



Hát ez megint csak fura logika!


Ugyanis ezekben az esetekben NEM is kerestem a Bibliában ELLENTMONDÁST!


Ellentmondás van ugyan számtalan helyen a Bibliában, minden csalás nélkül, tisztán és világosan (a szövegkörnyezet messzemenő figyelembe vételével is!), de a jelen kérdés nem ezekre vonatkozott, szóval most nem merülnék el ezek kielemzésében.


Jelen esetben csupán arra kerestem példákat, hogy nem csak az ótestamentumi, de még a jézusi tanítások is megkérdőjelezhetők a mai kor etikája és morálja alapján.

Lehet, hogy számodra (akár csak az akkori apostolok számára !) fontosabb egy túlvilági ígéret, mint a családod, gyermeked,

de nekem bizonyosan nem az!!


Szívesen! :-)

2018. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!