Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukámnak...

Hogy mondjam el anyukámnak hogy fiúsan szeretek öltözködni és hogy ő ebbe ne kössön bele?

Figyelt kérdés
Mindig is fiúsan szerettem öltözködni lány létemre de anyukámnak mindig belém kell kötnie. Ha vásárolni vagyunk és mutat nekem egy ruhát a lány részlegen akkor azt szoktam neki mondani hogy nem tetszik, erre a válasza mindig olyan amivel megsért. Sose mertem neki megmondani a tutit és nem is tudom hogyan kéne, ezért most a ti segítségetekre lenne szükségem!

2018. júl. 14. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha mindig fiúsan öltözködtél s visszautasítod a lányos ruhákat, úgyis észrevette s tudja, nem? Csak sajnos nem tartja tiszteletben ezt.


Az én anyám nem szólt semmit, csak néha vett ruhát, amit én nem vettem fel és kész. A fiús ruha egy dolog, mindig is hajlamos voltam szinte kizárólag feketében járni.


Elbeszélgethetsz vele (nem értem, miért kérdezed, hogy hogyan. úgy, hogy elmondod, amit gondolsz a témáról és kész. vagy ahogy szerinted jobban elfogadja, te ismered őt s magadat is, mert én őszinte vagyok, aztán utánam az özönvíz, bár nem is volt intoleráns anyám), de lehet, hogy nem fogja meghatni. Akkor próbáld figyelmen kívül helyezni, amit mond, vagy szólni, hogy ne bántson, az semmire sem jó s ízlésről felesleges vitát kezdeni...

2018. júl. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Én tizenévesen lelki okokbol,csak feketében jártam,ugy néztem ki mint Tryniti a mátrixbol de sose sértegetett,nálatok nem csak a ruha a probléma..
2018. júl. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
62%
Ezzel én is így vagyok én nem öltözöm fiusan de eléggé úgy szoktam kinézni mint egy emo de anyukám folyamatosan szoknyát harisnyát csipkés ruhát meg ilyen vackot akár rám adni én mindig meg mondom hogy megveheti de nem hordom még néha így is megveszi de ilyenkor nem veszem fel soha és később odaadom olyannak akinek szüksége van rá. Bár nekem anyukám nem egyszer a szememre hányta hogy nem lehetek mindi olyan mint egy emo de ennek ellenére jól kijövünk egymással és nagyon szeretem.
2018. júl. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kulcskérdés: Hány éves is vagy te?

Mert ugyebár van egy kor amikortól illene a szülőnek hagyni, hogy kibontakozzon a gyermek saját ízlése, 18 éves kor fölött pedig meghallgatod a véleményét, megköszönöd és mást veszel, esetleg erre ő azt mondja erre nem ad pénzt, megteheti. Ő olyannak szeretne látni, azt szponzorálja, ha te mást akarsz, saját erőből lehetsz olyan is. Ha toleránsabb az anyád, akkor a fiús rucikba is fizet, de ha már ő fizeti a véleményét legalább hadd mondhassa el, szeretettel végighallgatod, megköszönöd a véleményét, de megmondod, hogy neked másmilyen ruha tetszik. Ha meg már a saját pénzedből veszed a ruhákat, akkor is lehet véleménye, max megmosolygod, hogy anya sosem adod fel, de nekem nem olyan stílus tetszik.

2018. júl. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Tizenévesen rocker voltam. Fiús fekete eihákat hordtam. Párszor megjegyezte anyum, és a férje is mikor már volt párom, hogy a nőies kinézet hiányzik belőlem, és hamar el fogom veszíteni a páromat. 5 evif2 voltunk együtt 15-20 éves korom között. Most 26 vagyok, kb 2 éve öltözöm nőiesen. Nincs ezzel semmi gond.

Mondd meg anyukádnak, hogy neked az tetszik, és úgy érzed jól magad. Ha meg beszól engedd el - egy idő után beletörődik. Te meg idősebb korodba vagy változtatsz rajta, vagy nem. Ezt te döntöd el!

2018. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
83%

Fontos kérdés hogy hány éves vagy. Ha már nem általános iskolás vásárolhatnal egyedül vagy a barátaiddal. Bár a pénz is fontos kérdés mert előfordulhat ha anyukad adja, akkor nem engedik h ilyen ruhákat költsed. Szerintem tiszteletben kéne tartania azt h te így szeretsz öltözködni. Nincs ezzel semmi baj. Jenleg ez a te stílusod és kész. Legalább nem a századik kis liba vagy aki az összes most divatos tömegcikket meg csillogó, kirívó holmit felvásárolja. Nem lehet senkire ráerőltetni h mit vegyen fel. Ízlések és pofonok.

Tök unalmas lenne a világ ha mindenki egyformán öltözne.

Én is ugyan ilyen vagyok egyébként. Csak fiús és sportos ruhákat hordok. Többnyire sötét színűek a ruháim(legtöbb kék). Pláne gimi óta. Valahog jobban tetszik. Képtelen vagyok rózsaszín meg csilli-villi cuccokat hordani. Nem az én stílusom. Ráadásul a rövid hajam miatt már nézték fiúnak is.😂 Anyukám jobban örülne ha nőiesebb lennék, de elfogadja, hogy nem vehet nekem lányos ruhát, szoknyát(egyetlen egy szoknyam van, a suliban csak évzáróra meg évnyitóra veszem fel), szandálokat, ékszereket. És megérti meg tudja ha megvenné se lenne más mert nem hordanám.

Próbálj meg beszélni vele erről. Mondd meg tisztelettudóan h nem tetszenek neked ezek és nem akarsz ilyeneket. Amúgy apukád? Ő gondolom nem akar lányos holmikat vásárolni. Ha vele mennél és ő venné meg a ruháidat. Tudom a férfiak nagy része nem szeret vásárolni, de nekik is szükségük van új ruhákra időnként.

17/L

2018. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
* ha anyukad adja nem engedi hogy ilyen ruhákra költsd. Bocsi a hibákért, helyesírásjavító képes ilyen hülyeségekre.
2018. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen farmer, kockás blúz, tornacipő, rövid haj :D


Az egyetlen csajos a körömlakk volt rajtam, de gyűlöltem a ruhát, a szoknyát, topokat, stb.


22 éves koromtól meg szoknyát hordok, csizmát, kivágottabb - de nem közönséges - felsőket, ruhákat.

A színben hozzáillő tornacipő monjuk maradt :D A hajam hosszú, gykorlatilag 100% változtott az ízlésem öltözködés terén :)

2018. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a szülőkkel. Én kis koromban csillogós, pörgős szoknyás voltam, kamasz koromtól csak fiús cuccok, huszon évesen nagyon visszafogott nőies, harminc felett pedig néha nagyon dögös szexi. De nálam is a farmer-bakancs/tornacipő a gyakori így 40 évesen is.


A lányom már pici korától nagyon fiús. Jelenleg 8 éves és csak a fiús dolgokat szereti. Van néhány konkrétan fiú pólója (verdás, tini ninja teknőcös) de többnyire a lány részlegen vásárolok neki, viszont tiszteletben tartom az ízlését és csak sima, egyszínű pólókat veszek neki (padlizsán színű, sötét kék, bordó stb) valami csini farmerrel, sportcipővel. Lehet ezeket is úgy válogatni, hogy csinos legyen anélkül, hogy gagyi színekben és mintákban tobzódna.


Szerintem az öltözködés az önkifejezés eszköze és nem lenne szabad elnyomni a fiatalokban ezt, max finoman terelgetni, ha esetleg úgy néznek ki, mint akiket az utcáról szalajtottak.


Talán mondd el édesanyádnak, hogy neked ez a stílus tetszik, te így érzed jól magad és nagyon hálás vagy a tanácsiért, észrevételeiért, de szeretnél egyedül dönteni ebben a kérdésben, és engedjen, hogy saját magadat kifejezd. Ha szépen, de határozottan beszélsz vele, talán megérti.

2018. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz úgy öltözni ahogy szeretne az ember, ha kilóg vki a sorból, azt nehéz elfogadtatni, a szülővel is. Én kamasz koromban-fiúként-akartam harisnya zoknit hordani, mert bejött, semmi egyéb, de anyám totál ki volt akadva és nem hordtam. Csak felnőttként.
2018. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!