Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fogalmam sincs hogy mondjam...

Fogalmam sincs hogy mondjam el az anyukámnak hogy már nem vagyok szűz. Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és a barátommaltöbb mint 1 éve vagyunk együtt. Kb. 4 hónapja vesztettem el.

Mindenképp elszeretnem mondani az anyukámnak, mivel szeretnék fogamzásgátlót szedni, valamiért azzal sokkal nagyobb biztonságban érezném magam mint a gumival.

Jó a kapcsolatom az anyukámmal viszont nem érzem annyira biztosnak hogy ezt el merjem neki mondani. Folyton azt mondja hogy mezbiz bennem hogy nem csinálok butasagot, 18 éves koromig hallani sem akar róla még nem is aludhatok addig együtt a barátommal.

Annyira stresszesnek érzem ezt a titkolózást és mikor mondja nekem ezeket nem bírok a szemébe nézni. Sokszor már a sírás kerülget hogy nem tudok mit csinálni és ez annyira rossz érzés.

Mit csináljak? Hogyan mondhatnám el neki úgy hogy ne tiltson el a barátomtól.. Mert igen ha meg tudná nagy valószínűséggel ez történne..

Annyira tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek

Köszönöm ❤️❤️



2018. máj. 23. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha jo lenne ez a kapcsolat öszinte lennél,nem görcsölnél,én simán elmondtam h megtörtént,elvitt orvoshoz ennyi,nem volt fej letépés,egy év után már normális párok szexelnek is,és nem csak 40 felett lehet papir után.
2018. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Én 20 éves voltam az első alkalomnál. Egyetemista voltam már, másik városban, magam kerestem fel egy nőgyógyászt, akit a már "érettebb" barátnőim is ajánlottak. Mindent elintéztem magamnak. Amikor bemutattam a barátom (nem kapkodtuk el, 9 hónap járás után éreztem, hogy ő lesz az első, másfél év járás után mutattam be otthon) akkor utána anyukám már akkor jött a tanácsokkal, de megmondtam neki, hogy minden el van intézve. Láttam rajta, hogy örült amiért magam intéztem el, de rosszul esett neki, hogy nem szóltam neki, ami belátom hiba volt, mert ezzel megbántottam, de engem ez a téma mindig is zavart körülöttük. Igaz a te eseted nem ilyen, de ne félj, tenni nem tehet semmi, meg ha ismeri a fiút akkor nagy baj nem lehet.

23l

2018. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Tudod, mi az a sokat szidott idősek vagyunk, de amikor a nevelt lányunk(17) egyre többször jelent meg egy fiúval, párom egyből megemlítette neki, nyugodtan szóljon bármi kell. És ebbe beletartozik minden.
2018. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Én 3 gyerekes anyuka vagyok... És szomorúan olvastam a soraidat.

Az én nagylányom (16 éves volt) mindent elmondott nekem, nem kellett kérdeznem és nem volt vádaskodás vagy felelősségre vonás...

Megbeszéltük előre a védekezést és minden szükségeset. A fiú itt is aludt... (inkább itthon nyugodtan, mint titokban, az erdő szélén) Remélem, hogy majd egyszer a másik lányom is ilyen bizalommal lesz hozzám.


A kérdésedre visszatérve, ha ez már gondot okoz, hogy elmondd, akkor ott bajok vannak, és nem veled...

Neked kellene felvezetni a témát, hogy te már elég érettnek érzed magad, hogy ezt egyedül eldöntsd. Aztán majd meglátod, hogy fog reagálni.

Amúgy meg... Hamarosan 18 leszel, nem szólhat bele, hogy mit teszel...

2018. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy érzed, eltiltana, miután megtudná, ne mondd el neki. Nőgyógyászhoz egyedül is el lehet menni.
2018. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Anyukád nem hülye, hogy azt gondolja, 17 évesen és 1 év járás után még csak fogjátok egymás kezét. 18 évesen sem fog semmi változni, inkább azt mondd el neki, hogy szeretnél felelősségteljesen védekezni, de szereted és kívánod a barátod. Ez ilyen korban teljesen természetes már.
2018. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem anyukád már rég tudja hogy élsz szexuális életet ami 15-16 éves korban már teljesen normális. Szerintem ő már arra vár hogy mikor hallja ezt a te szádból hogy élsz szexuális életet és szeretnél fogamzásgátlót szedni, hogy mégis biztosabb legyen a védekezés erre. Ha valóban ilyen jó minden akkor biztosan megfogja érteni a dolgot, és nem látja majd akadályát. Tudja ő is nagyon jól hogy már régóta együtt vagytok és éltek szexuális életet, tehát ebben a korban ez már normális.


Mondjuk nem értem miért görcsölsz ezen ennyire ha tényleg jó minden.

2018. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem lepd meg, szüljél.
2018. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Őszintén ez máshogy nem megy. Hidd el tudja ő egyébként. Üljetek le és beszélgessetek.
2018. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Legjobb út az egyenes, alighanem úgyis tudja, vagy legalábbis sejti már.
2018. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!