Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól teszem, ha ilyenkor...

Jól teszem, ha ilyenkor vissza szólok anyukámnak?

Figyelt kérdés

20 éves múltam,több mint 3 éve van barátom,anya viszont egyáltalán nem kedveli,ha nálunk van a barátom,anya leszólja,hogy milyen egyszerű parasztgyerek. Próbáljuk úgy megoldani,hogy inkább én menjek hozzájuk.

Tegnap este anyukám rá akart beszélni,hogy jöjjek össze egy olyan fiúval,akit ő kedvel,egyik munkatársával. Mire én eléggé felhúztam magam,és határozottan megmondtam,hogy ne beszéljen nekem a barátom ellen. Természetesen ő sértődött meg. Utána még én éreztem magam rosszul,pedig szerintem nem voltam bunkó,csak már elegem lett,hogy azt mondogatja 20 évesen leragadtam a barátomnál, szerintem amíg nekem es barátomnak jó,addig kell együtt lennünk,nem addig amíg más mondja meg.

Barátomat is folyton megbántja,úgy hogy észre sem veszi.

Barátom nagyon szeret engem,csak ezért tűri el anyának ezt,hiába szólok neki,fel se fogja.

Olyan fiúra akar rá beszélni ,aki 5 évvel idősebb,de a legfontosabb az,hogy nem érdekel engem a fiú.

Ilyenkor ti mit tennének? Egyáltalán jól teszem,ha vissza szólok?(nem bunkón,de határozottan)


2018. jún. 29. 06:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Hát ha 20 évesen ilyen kérdést kell kitenned (ami eléggé egyértelmű) akkor jobban is jársz ha anyukám ra hallgatsz amíg be nem nől a fejed lágya..
2018. jún. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

A leírt viselkedésed és gondolataid helyesek. Maradj határozott, udvarias! Hallgasd meg, és mondd el neki, hogy köszönöd a tanácsot, és lapozd el a témát!

Ez a kapcsolatot addig kell tartson, míg mind a kettőtök épül benne. Édesanyád a szerinte legjobbat akarja neked. Ezzel a bajok a következők:

1. Fel kell nőnöd, és felelős döntéseket hoznod, és nem neki megmondani/sugallni, mi a helyes. Párkapcsolatilag is.

2. Ezzel a beavatkozással vagy továbbra is kontrollálni akar, vagy fél elengedni téged. Sajnálom őt, de vegye tudomásul a felnövés ÉS leválás azzal jár, hogy a gyerek nem feltétlenül azt teszi, ami a szülönek tetszik.

3. Sok szülő azt hiszi, tudja mi a jó. Ezt édesanyádnak is meg kell értenie, hogy: Amiről azt gondolom, hogy a legjobb valakinek, nem biztos, hogy egyáltalán jó neki.

2018. jún. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
#2: Ha nincs ilyen bizalmas barátja/barátnője, akivel ezt megbeszélje, és a párját nem akarja ezzel szomorítani, akkor mit tegyen? "Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek."
2018. jún. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi idősen már nincs joga beleszólni anyukádnak kivel kavarsz, viszont a kérdés megfogalmazása olyan, mintha egy 15 éves írta volna.
2018. jún. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Mindig jól teszed. Én sose vettem be a divatos elméleteket arról, hogy nekem szabad vissza szólni a szülőnek mert az jobban tudja mindig igaza van. Felejtsük el. Én rosszul vagyok tőle ha ő úgy beszélget vagy viselkedett veled ahogy akar te még nem.
2018. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Én nem nézem le a parasztokat,de ha te magad nem vagy az,akkor körül nézhettél volna jobban is,abból, hogy két különböző világ vagytok, semmi jó nem fog kisülni.
2018. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Fiatal felnőttként a saját döntésed kibel jársz. Ha anyukád kritizálja a saját lánya, saját nevelése választását, magát köpi szembe.
2018. jún. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

20 évesen ilyen kérdést ki írni ? azt hitem ,16 éves írta ki kérdést .

én 26 évesen voltam ilyen helyzetbe ,én inkább hosszu időre megszakitotam ,anyukámal kapcsolatott illetve minimalizáltam ,felnőtt vagy viselked is ugy .

mert ez kérdés nem azt mutatja.

2018. jún. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
"A barátomat magamnak választom, nekem kell hogy megfeleljen nem neked!" Tömören ennyi. Ha nem érti meg akkor meg szimplán hülye.
2018. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Mert egy 20 évesnek nem lehetnek ilyen gondjai? Nem mindenki utálja a szüleit, hogy véglegesen megszakítsa velük a kapcsolatot ez miatt.


Én is voltam ilyen helyzetben 20 évesen. Anyukám nem akarta elfogadni a páromat. Szerinte én sokkal jobbat érdemlek. Semmi probléma sincs a párommal, nem iszik, nem cigizik, bulizni se jár, van rendes munkája. A gondja vele az volt, hogy velem egykorú, és inkább 5 évvel idősebb férfit kellett volna keresnem, nem egy ilyen "gyereket". Ez így ment 2 éven keresztül, aztán lassan megszokta, hogy ez van, ezt kell szeretni. Ha felhozta a témát, egyik fülemen be a másikon ki. Abszolút semmit sem reagáltam rá, mintha meg sem hallottam volna. Ha visszaszólsz, akkor benne még ott a remény, hogy lehet telebeszéli a fejedet és változtatsz a gondolkodásodon. Ha belekezd a monológjába, akkor csak vágj a szavába valami teljesen más témával. Ha tovább beszél róla, akkor te is csak beszélj a saját témádról.

2018. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!