Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem a saját anyám?

Miért ilyen velem a saját anyám?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy pontosan hol is kezdhetném a történetemet.. Talán ott, hogy egyszerűen már lelkileg teljesen kiborultam attól, ami az otthonunkban történik. Anyám folyamatosan ordibál velem és a húgommal. A legapróbb és legjelentéktelenebb dolgokon is méregbe gurul. Teljes mértékben megértem, hogy stresszes a munkája, (vezető beosztású) de azt már kevésbé hogy ezt miért rajtunk tölti le! Tudom, hogy két kamaszkorú gyermekkel (én 17, a húgom 15 éves) nem egyszerű a munka mellett foglalkozni, de mi még csak nem is a megszokott tinik módjára viselkedünk! Nem járunk el bulizni, az alkoholt kerüljük, rendesen tanulunk az iskolában, nem lógunk. A nyári szünet beköszöntével megkezdődött a lazítás, tesóm és én is alig bírtuk kivárni, hogy végre "szabadok" legyünk, iskolai dolgok nélkül, nyugodtan tölthessük az időnket. Elképzelve talán jól ment ez a dolog, de gyakorlatban már kevésbé. Anyukám ahogy hazaér a munkából megkezdődik a perpatvar. Kérem szépen az a problémája a legtöbb esetben, hogy miért csak itthon ülök, gépezek és olvasok. Lehet, hogy leírva nem vészes, viszont itt esténként hatalmas ordítozás van. Én már mindennek mondva lettem, antiszociális, léhűtő, pszichopata stb. Nem bírom felfogni ennek az okát. Bevallom mostanában nem találkoztam a barátaimmal, mert mindenki dolgozik a nyáron vagy nyaral. Én az előző két nyaramat a diákoknak szánt legaljább melók végzésével töltöttem, amire szerettem volna (jogsi) összejött a pénz, gondoltam most már pihenek egy picit. Az a baj, hogy nem lehet. Teljesen kivagyok készülve, és nem bírom ezt az állandó veszekedést és a vele járó stresszt. Mit tehetnék? Normális emberek módjára sem tudom megbeszélni vele a dolgokat mert akkor jön a szokásos "Mindent kimagyarázol" és a "Ha így folytatod, akkor orvoshoz viszlek" monológok.. Kérlek titeket kedves olvasók/válaszolók nyugtassatok meg vagy adjatok egy jó tanácsot, mert már nem sokáig bírom ezt ép ésszel!

2018. júl. 20. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sokáig, csak egy pár évig. Ha egyetemre mész, akkor lehetőleg távolit válassz, kollégiummal. Mikor felnősz, akkor meg úgyis elköltözöl. Egyébként itt a gyakorin majdnem mindenkinek ilyen megkergült házisárkány az anyja. Ha ordibál, engedd el a füled mellett, ne reagálj. Sehogy. Egyik füleden be, a másikon ki. Majd abbahagyja, ha nem vagy partnere a színházi magánszámában. Ha azt látja, hogy nem bosszant titeket, akkor majd nem fog neki örömet okozni a hisztériás nagyjelenet.
2018. júl. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozik van munkaideje amire hazaer te menj el otthonrol.

Delelott mikor nincs otthon akkor gepezz meg ilyenek.

A hugod szinten.


Masik kerdes ti segitetek a hazimunkaban ?

Esetleg most h tobb az idotok ti is tehettek valamit ez ugyben. Pl fozzetek neki valami finom vacsorat, keszitsetek neki valami apro meglepetest, csinaljatok meg valamit ami neki kellene.

2018. júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
59%
Mert egy elmebeteg. Ne hagyd,hpgy rajtatok vezesse le a feszültségét.
2018. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Eltelt közel két év, de a helyzet változatlan. Ne kérdezzétek, nem tudom hogyan bírtuk idáig. Ebben az évben jelentkeztem egyetemre, a húgom viszont még legalább 2 évig kénytelen az "édes" családi fészekben maradni. Egyedül nem lesz annyi esélye, mint velem. Hogyan bírná szerintetek az állandó, minden szarságon vitatkozó anyánkat elviselni. Nincs szívem itt hagyni, de tovább kell tanulnom. :/

2020. márc. 8. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Keverjetek nyugtatot anyu poharaba
2020. márc. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!