Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedett így apám?

Miért viselkedett így apám?

Figyelt kérdés

A történet annyi lenne, hogy kinéztem magamnak egy cipőt egy webshop-ból. Pont volt rá elegendő pénzem szóval gondoltam miért is ne rendelhetném meg. Megkérdeztem a nővéremet hogy lehetne-e az hogy odaadom neki a pénzt ő pedig megrendeli nekem a kártyájával. Azt válaszolta hogy apát kérjem meg hogy rakjon annyi pénzt a kártyájára és akkor meg is tudjuk rendelni. Apával le is beszéltem a dolgot, minden oké volt, megbeszéltük hogy felrakja a pénzt a kártyára én meg majd odaadom neki kézpénzben. Pár óra múlva megkérdeztem a nővéremet hogy megjött-e a pénz azt válaszolta hogy nem, ahhoz idő kell még. Ezek után apa megkérdezett engem hogy akkor meg lett e rendelve a cipő, én meg annyit mondtam hogy még nem jött meg a pénz. Erre azonnal felkapta a vizet rögtön üvölteni kezdett velem, én meg nem nagyon tudtam mást mondani csak hogy nekem a nővérem azt mondta hogy még nem jött meg, mert tényleg csak ennyit tudtam az egészről, meg azt is mondtam neki hogy beszélje meg a nővéremmel én nem tudom. Erre olyanokat kezdett el üvölteni hogy én meghazudtolom őt meg hogy hülyének nézem merthogy ő látta hogy megjött a pénz,meghogy elver engem annyira hülye vagyok. Kifejezetten rossz napom volt ma, elégge érzékeny voltam (rólam amúgyis tudni kell hogy nagyon könnyen elsírom magam ha valaki olyanokat vág a fejemhez, főleg ha olyan valaki akit szeretek de ez egy másik történet)szóval elsírtam magam mert nagyon rosszul esett amiket mondott apám és elvonultam a szobámba. Közben apám felhívta a nővérem aki azt mondta neki hogy megjött a pénz nyugodjon meg. (később kiderült hogy még nem jött meg csak apának mondta azt hogy lenyugodjon)Ezután apám idejött a szoba ajtómhoz és addig üvöltött és dörömbölt amíg kinyitottam az ajtót, először nyilván nem akartam neki kinyitni mert nagyon sírtam és teljesen kivoltam készülve (a mai nap meg a veszekedés így egybe már sok volt) és nem akartam hogy így lásson, mert ez a gyengeségemet jelzi és eleve hisztisnek és butának gondol, de muszáj volt neki kinyitnom mivel nagyon megijedtem. Amint bejött felpofozott és meglökdösött és lelökött az ágyamra, meg üvöltött hogy takarodjak innen kidob itthonról és

ezt mind nagyon ideges hangon tette Olyanokat mondott hogy "nem bízol bennem, nem hiszel nekem?" de nagyon ijesztő hangon mondta. Meg azt is üvöltötte, hogy mit képzelek hogy bezárkózom, mire azt válaszoltam hogy csak a saját szobámba zárkóztam be erre közölte hogy itt nincs sajátom, semmi se az enyém. Nagyon féltem tőle akkor. Követelte a pénzt,amit oda is adtam neki, ezek után végre kiment a szobámból, én pedig azóta egyfolytában sírok mivel iszonyú rosszul esett az egész. A nővérem azt mondta hogy apa nagyon érzékeny volt csak a munkája miatt merthogy én a szemében meggyanusítottam és meghazudtoltam őt,és hogy ő látja hogy a pénz ott van a kártyán pedig én mindössze annyit mondtam hogy a pénz még nem érkezett meg. Én ezt megtudom érteni hogy nyilván ideges hogy a pénz elveszik vagy valami de szerintem akkor sem az agresszió lenne a megoldás főleg hogy az égvilágon semmit sem csináltam, és amúgyis csak a közvetítő voltam.

Igazából több ilyen eset szokott történni itthon anyámmal és apámmal kapcsolatban is, inkább anyámmal, és ezek mindig szörnyen rosszul esnek, leginkább azok a dolgok amiket a fejemhez vágnak napi rendszerességgel, és félek hogy ezek örökké bennem maradnak és nyomot fognak hagyni, de ez egy másik sztori.

Köszönöm szépen hogyha van olyan aki eddig végigolvasta, nagyon kiváncsi vagyok a véleményekre. Előre is köszi,

16 éves lány


2018. júl. 30. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem csináld azt, hogy csináltatsz egy Junior bankszámlát, mert szerintem már lehet; és csinálj diák munkát. Kezd el magadnak dolgozni, magadért.

Ezzel meg most szépen megtanultad, hogy nem kell apádtól pénzt kérni.

Nem normális az apád. Már bocsánat, de az ilyennek úgy neki kellene esni és kiverni az összes fogát. Nem tudom, de mi a fenéért vállal gyereket egy ember, ha értelmesen nem tud vele viselkedni.

2018. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisasszony én igazán nem vagyok híve hatóságok családi gondjainak bevonásába, DE! Itt lenne az ideje segítséget kérni, ha nem akarsz lelki nyomorult lenni hátra lévő életedben. Mivel ez folyamat otthon megy, felesleges leülni beszélni a családoddal, csak vitát fog szülni. Hívd fel a KÉK VONALat, és kérj tőlük segítséget! Sok szerencsét!!

(Tudom mit érzel, engem 25 évig tartott ilyen lelki-fizikai terrorban a családom, amikor végre össze szedtem a bátorságom és eljöttem, mert még ehhez is gyáva voltam úgy be lettem fenyítve!)

2018. júl. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek a másodikkal ha a közeljövőben ez nem javul akkor tedd azt amit leírt. Ha szeretnél beszélgetni írj nyugodtan. 16 éves fiú
2018. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Egyet értek az elöző ,kommentelökel.
2018. júl. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!