Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy anya időnként támogatja apa alkoholizmusát?

Figyelt kérdés

(18 éves vagyok.)


Apa elég régóta elég sokat iszik, általában naponta részeg, hétvégén van, hogy többször is berúg.

Számomra ez az egész dolog nagyon elítélendő és nehéz felfognom, hogy sokan miért tartják az alkoholt annyira szentnek és sérthetetlennek, és miért gondolják még mindig, hogy az alkoholizmus nem függőség és, hogy "még mindig jobb, mintha drogoznék".


Egy függőt nehéz meggyőzni, de szerintem azért minimális jeleket lehetne neki küldeni arra utalóan, hogy a mostani életvitele káros rá és a családjára nézve is. Én ezt várnám el anyától, de elég sokszor pont az ellenkezőjét csinálja.

Persze, sokat veszekednek/veszekedtek apával, sokszor az alkohol téma miatt, de lényegében ezek mindig csak szavak/fenyegetőzések, soha nincs következményük. Sőt, általában a vita le sem záródik rendesen, de másnap mindenki úgy tesz, mintha meg sem történt volna, a higgadt megbeszélés, mint olyan, teljesen ismeretlen a számukra.


Viszont amikor apa kezelhetőbb, vagy anyának jobb kedve van, vagy csak éppen nincs konkrét konfliktushelyzet, anya mintha segítene apának az ivásban. Például gyakran nem úgy meséli/éli meg apa részeges viselkedését, mint én, mint amilyennek kellene (én szánalmasnak, idegesítőnek tartom apát részegen), hanem mulatságosnak tartja és sokszor poénként meséli el az ismerőseinek/nekem, hogy apa megint mennyire részeg volt és, hogy ez mennyire vicces.

Apa születésnapjára is rendszerint alkoholt veszünk (vagyis anya veszi, de mondhatni közös ajándék) és ez is furcsa számomra, hogyha annyira idegesíti, hogy részeg és emiatt megbízhatatlan, akkor miért segít rá a dolgára még ezzel is?


2018. aug. 1. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Mi értelme van itt panaszkodni ahelyett hogy anyáddal beszélnél?
2018. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez az ő játszmájuk. Mélyen gyökerezik, akár a neveltetésükben is. Általában minden alkoholista pasira jut egy feleség, aki kontrollmániás és megfelleési kényszeres.
2018. aug. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja, persze utolsó. És szegény ártatlan férfiak az asszony mániai miatt isznak mi?
2018. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

3

Azért túl sok pszichológiai tanulmányt nem folytattál addikció témakörében.

2018. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Azért támogatja és próbálja poénosnak megélni, hogy ne kelljen lépni, meg mert az alkoholista játszma két személy közt zajlik.

Eric berne Emberi játszmák c. művében (meg még gondolom sokan) elég jól leírták ezt, a Wikipédia is ír róla.

[link]

2018. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy poénosan meséli el, egyfajta védelmi mechanizmus. Valószínűleg a saját kudarcának (is) éli meg anyukád, hogy apukádat nem tudja "megjavítani".

Ha panaszkodva mesélné el a sztorikat, akkor jönne a kérdés, hogy miért nem hagyja el, miért nem csinál _valamit_? Így ezt az egészet meg tudja kerülni azzal, hogy nem is olyan nagy baj, hát vicces dolgokat csinál. Saját magát (is) próbálja vele becsapni.

Nem arról van szó, hogy ne tudná, hogy baj van, csak szeretné, ha ilyen egyszerűek lennének a dolgok.

2018. aug. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Aki lepontozott azért, mert azt írtam, hogy kétszemélyes játszma az alkoholista játszma, az legyen szíves tájékozódni a témában.
2018. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

www.addikt.hu


Elég részletes leírást találsz és e-mailt is írhatsz a fickónak. Ő nagyon durva alkoholizmusból és drogfüggőségből épület fel, amit fel is vállal.


Amúgy léteznek csoportok függők hozzátartózóinak. A fenti linket ajánlom, tud segíteni, hogy hol, mikor tartanak ilyet.

2018. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!