Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme van megkereszteltet...

Mi értelme van megkereszteltetni a gyermeket, ha a szülők nem vallásosak, és a gyermeküket sem nevelik annak?

Figyelt kérdés

Csak szerintem nevetséges az egész?

Konkrétan semmi értelme, pláne, hogy sok esetben a keresztszülők sem hívők.


Így tulajdonképpen, egy buta megszokás, mely alibi egy családi összejövetelre, esetleg arra, hogy a gyermek plusz egy helyről kapjon ajándékot. Legalábbis arra is tapasztaltam példát, hogy durekt gazdag rokonokat, barátokat kérnek fel keresztszülőnek.


Kb. annyi értelmi van, mint templomban esküdni ateistaként... Sőt, annyi sem.


Sokkal helyénvalóbbnak tartom, ha a gyermeknek meghagyjuk a szabad választást, és nem eröltetünk rá semmilyen vallást. Legyen ez a saját döntése, ha elég idős lesz. Ha prdi úgy sem kap vallásos nevelést, semmi értelne.



2018. jún. 6. 16:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%
Semmi, az embereknek valamiért fontosak a külsőségek. Engem is megkereszteltek, néha még templomba is jártunk, voltam elsőáldozó, aztán ötödikben már jobban érdekelt, hogy mit mond a töri meg a fizikatanár az ősrobbanásról. Unokatesómat azért keresztelték meg, mert a mama nagyon akarta, ő még nagyjából hívő volt. MOst már csak egy kát falusi rokonom van, aki komolyan veszi, ők is csak azért, mert "valamiben hinni kell". Remélem, azért szépen lassan eltűnnek a vallások.
2018. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%
mar nem azert, de ha nem nevelik vallasosnak, csak odatartjak a viz ala, akkor ugyanugy meg van neki hagyva a szabad valasztas nagykorara, mintha nem keresztelnek meg. igazabol neked nem mind1, hogy megkeresztelnek e valakit vagy sem? te nem kereszteled meg a gyereked, es kesz.
2018. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
81%
Engem annak idején (csaknem 73 éve) az apai nagyanyám egyszer titokban elvitt és megkereszteltetett. Biztos, ami biztos.
2018. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#2 Semmi értelme nincs, hiába nem kap vallásos nevelést, ezzel is megbélyegzik a gyermeket, ha a gyerek önszántából akar ismerkedni a valással, legyen, majd meg is keresztelkedhet, de ne a szülők hóbortja legyen.
2018. jún. 6. 16:58
 5/27 A kérdező kommentje:
#3 Akkor azért más idők voltak, bár szülőkénz biztos eltiltanám az unokától azt a nagyszülőt aki ezt teszi (legalábbis egy időre).
2018. jún. 6. 16:59
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Apám '65-ben pl azért lett megkeresztelve, mert nagyanyám még mindig félt a háború miatti üldözéstől, ahol bizony egy keresztlevél nagy kincs volt. Én meg azért is lettem többek között, mert ez nálunk családi hagyomány már generációk óta, noha a vallásosság valóban kiveszett.

De nem tudom, mit kell itt kötekedni, miért fáj neked, hogy más másként éli az életét? Mi pl. a nagybátyámat kértük fel keresztapának és távolról sem az ajándékok miatt, hanem mert apám úgy gondolta, hogy a testvére megérdemel egy ilyen bizalmas címet.

2018. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%
Elég szánalmas egyébként, ahogy itt erőlködsz és minden egyes kommentet töviről hegyire kivesézel...senkit nem érdekel, hogy mit gondolsz a véleményünkről. Feltettél egy (amúgy elég provokatív) kérdést, kaptál rá válaszokat. Ha nem tetszik, nem kötekedni kell, hanem elfogadni és kész. Nem kell vele egyetérteni, de semmi jogod belekötni a másikba.
2018. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#6 Zavar, mert egy butaság, mely megmutatja, hogy mennyire fejletlen a társadalom, hogy milyen könnyen lehet befolyásolni őket mások véleménye által és, hogy mennyire nem gondolják egyesek végig, hogy mit trmesznek, pusztán a hagyomány miatt cselekednek, miközben fogalmuk sincs az adott dologról.
2018. jún. 6. 17:03
 9/27 A kérdező kommentje:

#7 Nem is kötöttem bele egyik válaszba sem, pusztán reagáltam.


Pusztán képtelen vagyok megérteni, hogy mi értelme az egésznek, de semmi. Pusztán a szülők önkénye, vagy gyenge akaratereje.

2018. jún. 6. 17:05
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Engem megkereszteltek baba koromban, mert az volt a szokás, de mára már anyám is rájött, hogy teljesen felesleges volt. Húgomnak, aki jóval fiatalabb nálam, neki már meghagyta a saját döntés jogát, mondván, hogy ha felnő, majd ő eldönti, hogy szeretne-e megkeresztelkedni vagy sem.


Én kikeresztelkedtem évekkel ezelőtt, mivel nem értek egyet az Egyház tanaival, arculatával és egyáltalán nem vagyok vallásos, tehát semmi értelme nem volt az egésznek. Azt kívántam, bárcsak sosem kereszteltek volna meg, mivel én nem akarok tagja lenni semmilyen formában az Egyháznak, szóval, nem, nem mindegy. Valaki itt írta, hogy mindegy, de higyjétek el, van, akit ez zavar és az sem segít ezen, amikor a pap a képedbe vágja, hogy ezt márpedig nem lehet visszacsinálni, hiába kérem.


Másik sztori: páromat felkérte a testvére, hogy legyen a gyerekének a keresztapja. Párom csodálkozott is a kérésen, mivel sem ő, sem a tesója nincsnek megkeresztelve, a szüleik sincsenek, semmilyen vallásos nevelést nem kaptak és nyíltan ateista az egész család. Kiderült, hogy a testvére férjének kellett a puccparádé, hogy valamiért összehívhassa a távoli rokonságot is (szomorú, ha másért nem mentek volna el, pedig előtte nem is látták a kisgyereket), aztán annak ellenére, hogy senki nem volt megkeresztelve, a pap nagyon szép kis ceremóniát tartott egy vaskos boríték ellenében. Persze, előre ki volt kötve, hogy melyik rokon milyen ékszert vigyen a gyereknek a keresztelőre...

2018. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!