Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyukám idegbeteg?

Mit tegyek, ha anyukám idegbeteg?

Figyelt kérdés
Mindig is hirtelen haragú volt, de az utóbbi hetekben egyszerűen nem lehet hozzászólni, mert ha valamit ő nem úgy gondol, azt nem tudja ordibálás nélkül elmondani. Olyanokon húzza fel magát például, hogy a TV-n a Youtube-on nem talált egy zenét, és utána mikor ki akarta törölni a címet az előadó mellől, véletlenül kitörölte az egészet. Ezután hozzám vágta a távirányítót és ordított velem, hogy csináljam meg én, mert én sokkal gyorsabban tudom. És mikor kérdezem, hogy de ezt miért nem lehet normálisan mondani meg egyébként is hova siet (este 9 óra volt kb, lefekvés előtt), ahova rohanni kell és fél percet sajnál rá, nem tud rá válaszolni. De ez nem normális, hogy ilyeneken ennyire kiakad, utána 2 perc múlva meg úgy csinál, mintha mi se történt volna. Mit csináljak, hogy ne reagáljon így mindenre?
2018. aug. 2. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Te nem tudsz. Valószínű hogy dühkezelési gondjai vannak. Küld el boxolni, edzeni, valami...
2018. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sportol így is majdnem minden nap. :/
2018. aug. 2. 13:02
 3/10 Mono11 válasza:
0%
Látod hogy kezdődik a "vihar"tereld el a figyelmèt.
2018. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Te is sportolj, rúgd fejbe.😃
2018. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Adj neki MagneB6- ot.
2018. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat...
2018. aug. 2. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
egy nyugodtabb pillanataban beszelgethetnel vele, akar csinalhatnal egy jo kvt / desszertet, valamit, amit leultok kozosen elmajszolni es kozben dumalhattok. akkor biztos kibukna belole elobb utobb, hogy mitol feszult. siman lehet, hogy munkhahelyi stressz, csak mashogy nem tudja levezetni. legyel egy kicsit turelmes, biztos van valami nyomos oka ha most ilyen, foleg ha eddig nem csinalta.
2018. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Klimax. Kerüld a vele egy légtérben való tartózkodást. Ő be, te ki. Ha megkérdezi, miért, megmondod és kimész. De amúgy is lehet valami baja, amit nem tud megoldani, előtted meg titkolja.
2018. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

A hölgy nem olyannak tűnik, akivel el lehetne beszélgetni. Főleg hogy a Kérdező szembesítette őt a dolgokkal és csak hallgatott.


Ömm... én nem mondanám, hogy légy türelemmel. Miért kellene elviselned, hogy az anyád minden ok nélkül bántalmaz? Felejtsd el azt a hülyeséget, hogy a szeretet mindent megold! Nem old meg mindent.


Egyetértek az egyik válaszolóval, hogy kerüld. És igen, ha megkérdezi, miért mész el mindig, akkor viszont mond meg az igazat.


Az ilyen jellegű problémáknál az erős szembesítés a legjobb megoldás. Csak az ilyen ébresztheti fel, ha képes a felébredésre. Állíts neki tükröt. Csinálj egyszer egy apróságból Te is galibát.


Egy példa. A mély alkoholisták tagadják, hogy azok lennének. Mit csinálnak olykor a hozzátartozók? Kamerára veszik, hogy viselkedik bódulat állapotában a kedves alkoholista. Visszanézetik vele, és ott nincs esélye a tagadásra.


A felnőttek arra is hajlamosak, hogy a gyerekeik szavát semmibe veszik, mert "egy ilyen taknyos nekem ne mondja meg, mit csináljak" - édesapád? Vagy elváltak a szüleid? Nincs valami olyan rokonod, akinek anyud valamennyire ad a szavára? Vagy bárki a baráti körében?


Megkérdezhetem, hány éves vagy?


Még egyszer mondom: nem kell SEMMIT eltűrnöd. Ne fojtsd el saját magad az ő dühe kedvéért! Nem normális, amit csinál. Ha problémája van a munkahelyén, párkapcsolatban vagy bárhol, akkor sem a saját gyerekén kellene ilyen módon levernie. Mindenkinek vannak feszült pillanatai, de nem mindenki teszi tönkre emiatt a gyereke életét.

2018. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ez nem a te feladatod. Te ebben a kapcsolatban gyerek vagy az anyukádnak pedig felnöttnek kellene lennie, ez most megfordult. Ha ő nem tudja az indulatait kezelni úgy, hogy még sportol is, elég nagy baj lehet, pszichológus, vagy pszichiáter szakorvos segitségét kell kérni.

Ez mellett a te testi épséged is veszélyben van, ma a távirányítót, holnap mit vág hozzád egy tányért vagy egy kést?! Ha kiskorú vagy, gyermekvédelmi szakszolgálat, családsegítő bevonása is szóba jöhet.

2018. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!