Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet megbocsátani...

Hogyan lehet megbocsátani felnőttként a szüleinknek, régen történt dolgok miatt?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, már nem a szüleimmel élek.

17 éves korom körül elég sokat veszekedtem a szüleimmel, miattam.

Az volt a bajom hogy próbáltak szabályozni, nem mindig engedtek el oda ahova akartam menni, volt hogy eltiltottak egy embertől, akivel én csak azért is találkoztam. Többször előfordult hogy hazudtam is, csak hogy találkozhassak vele. tudom hogy rossz dolgokat követtem el, de sajnos minél jobban tiltottak, annál jobban csináltam.

Ha ez kiderült akkor szörnyű dolgok történtek otthon. pofon, rugdosás, ordibálás, elvették a telefonom, internet kikapcs, stb...

Ahogy növök fel, egyre többet gondolok ezekre a dolgokra.

tudom hogy én is hazudtam, és a szüleim is jogosan haragudhattak rám, de amikor ezekre a veszekedésekre visszagondolok, borzasztó haragot érzek.Hetekig nem találkozhattam a barátaimmal, folyton csak sírtam, nem mozdulhattam ki sehová, otthon kellett lennem,otthon pedig úgy beszéltek velem mint egy kutyával. reggel amikor felkeltem pedig rettegtem hogy újra meglátoma szüleimet. Úgy gondolom hogy ha nem vitáztunk volna hülyeségeken (persze utólag apróságoknak tűnik) annyival szebb napjaim lehettek volna. Ezért haragszom rájuk. Ha engedték volna hogy azt csináljam amit szerettem volna, annyi rossz dolog nem történt volna meg..

Lehet hogy jót akartak, nem azért szabályoztak hogy elrontsák a napjaimat, szeretném őket újra szeretni, szeretettel megölelni, de olyan nehéz... ilyen sok rossz vita után.. volt már valaki ilyen helyzetben, tudtok valami tanácsot adni, hogyan a legkönnyebb megbocsáta, hogy utána megint őszintén szerethessem őket?

Értelmes válasokat légyszives.



2015. jan. 3. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem fog tetszeni, de ülj le és őszintén beszéld meg velük. Ez az egyetlen útja. Simogassuk kicsit a kobakod és sajnáljunk? Tőlem ne számíts ilyesmire.
2015. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, bocs, de fogalmam sincs, mert én nem is akarom megbocsájtani az efféle "csak jót akarást"...
2015. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
látogasd meg őket egy nagy csokor virággal/doboz bonbonnal és egy jó minőségű borral. Nem kell sokat beszélned, hidd el, könnyebben megoldódik a dolog, mint hinnéd. Sok sikert!
2015. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi megbeszeltuk. Sok idobe telt, de megbocsajtottam:)
2015. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem minden szülő tudja, hogy egy eszetlen kamasszal hogyan viselkedjen. Hát bizony az az internet kikapcs, meg telefon elvétel, a mind olyan szörnyű, hogy nem is lehet egy lapon említeni azzal az inkvizició által elkövetett kerékbetöréssel, máglyahalállal és egyebekkel.... amik kismiskák voltak ezekhez képest.
2015. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Pofon, rugdosás, ordibálás... ha ők kérnének bocsánatot, akkor megpróbálnám, de nem hiszem, hogy én kezdeményezném. Nem hiszem, hogy felismernék egyáltalán a problémát, ha eddig úgy viselkedtek, mintha minden rendben lenne.
2015. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
én pszichológushoz járok, mivel tudom, hogy az illető szülőmmel úgysem tudnám rendezni a kapcsolatomat. nekem elég sokat segít.
2015. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudtam velük megbeszélni, mivel szerintük nem így volt, nem így emlékeznek (masszívan ittak, persze hogy nem emlékeznek rá). Így aztán az idő dolgozott, már nem haragszom, megbocsátottam, de a tüske akkor is ott maradt.
2015. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Költőnő? ***** válasza:
90%

RUGDOSÁS??!

Van ahol segít a kibeszélés. De ahhoz a szülő személyiségének is fejlődni kell(ene). Ez viszont csak ritkán következik be sajnos:(

Ha erre nincs lehetőség, sajnos az embernek magában kell kezdenie a dologgal egyedül v szakmai segítséggel.

2015. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ne értse félre senki, nem sajnálatra vágyok, hanem tanácsokra, akik már átéltek ilyet. Lehet hogy én is felkeresek egy pszichológust.

nem a telefonelvételen van a hangsúly. Volt olyan hogy hetekig szavam se lehetett, a suliból remegő lábakkal mentem haza mert tudtam hogy otthon milyen szemekkel fognak rámnézni, és ki tudja hogy fognak bántani. Egyszerűen borzasztóak voltak a napjaim. Ez volt a gondom.

2015. jan. 3. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!