Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hazudik szemrebbenés...

Miért hazudik szemrebbenés nélkül?

Figyelt kérdés

Tavaly nyaraláson, külföldön megismerkedett a család egy ottani magyarul beszélő férfival. Ideig-óráig látszólag jól megvoltak, apám ügyesen megjátszotta, hogy jól kijön a férfival, emailcímet váltottak, Facebook-on bejelölték egymást. Azóta se váltottak egy email-t, pontosabban apám nem válaszolt neki, Facebook-on is csak akkor válaszolt neki, ha nem privátban írt. Már márciusban úgy volt, hogy mikor ismét külföldön leszünk, találkozunk. Véletlenül elfelejtett neki szólni, hogy ott vagyunk a városában. Az, hogy én szóljak neki, az kizárt, mert "Mégis mi a f***-ért irkálnék egy nálam 20 évvel idősebb férfinak? ". Nyáron kétszer is voltunk külföldön, nem az ő városában, de valóban 20 km-re tőle. Mikor kérdeztük anyával, hogy nem akarunk-e neki szólni, a válasz annyi volt "Szélhámos túlbuzgó p*cs. Ezek után ti még akartok vele beszélgetni? " Nem mondom, vagy egy furcsa affektáló stílusa, de egyáltalán nem igaz apám állítása. Apám Facebook-os bejegyzése alatt, ahol kirakott képeket azokról a helyekről, ahol jártunk, kommentelt a férfi, hogy mikor tudnánk találkozni. Apám szemrebbenés nélkül hazudta, hogy már hiányolta az egész család (ami felőlem és anyu felől igaz, de vele szemben nem állja meg a helyét a dolog) és legközelebb mindenképp beiktatjuk, majd ő fog szólni neki, várja, hogy tudjanak ismét egy jót beszélgetni.


Megértem, hogy nem kedveli, nem is muszáj, de akkor miért kell a képébe hazudni? Értem, hogy nem akart kőbunkó lenni, de valahogy mégis meg kéne neki mondani, mert így csak hitegetjük, míg ha elmondaná neki, hogy nem szeretnénk vele találkozni, akkor nem kérdezné többet. A helyzet az, hogy én pl. szívesen beszélgetnék vele, de ha nem, hát nem, nem ér meg ennyit a veszekedés, de akkor legalább mondanánk meg neki. Akkor írjam én meg ezt neki? Nem venné ki magát furcsán a helyzet, hogy szülők helyett is döntéseket hozok? Meg apám tuti lenyakazna, hogy mégis milyen alapon írok bárkinek róla rosszat.

Kérem, segítsetek! Tanácstalan vagyok.


2018. aug. 18. 22:58
 1/4 A kérdező kommentje:
* van egy furcsa affektáló stílusa
2018. aug. 18. 23:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne írj apukádról, csak hogy anyukád és te szeretnétek vele találkozni, itt és ott lehet.

Talán féltékeny apukád, hogy egy idegen férfivel szimpatizáltok.

2018. aug. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a bajod?
2018. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek így szokták finoman a másik tudtára adni, hogy nem érdeklődnek iránta. Mit írt volna ki a fészre? Hogy á köszi, de mi nem akarunk találkozni? (???????????) Nem kell neki megmondani, azért az emberek rá szoktak erre jönni ám maguktól is, főleg ha valami 50-60 éves fasziról van szó, talán van már élettapasztalata............. Nekem megfejthetetlen, hogy miért esne jól neked valakit elküldeni a francba, de tedd meg nyugodtan. Legfeljebb te kapod vissza tőle a sarat, legalább leckének jó lesz.
2018. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!