Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha anyám...

Mit lehet tenni, ha anyám barátja pszichopata? Csak megszakíthatom a kapcsolatot anyámmal, mást nem tehetek?

Figyelt kérdés

Komolyan gondolom, hogy pszichopata, de jogi útra nem lehet terelni a dolgokat, ahhoz túl okos.

És amúgy sem követett el még semmi illegálisat, mármint olyat nem ami bizonyitható, meg amivel amúgy foglalkoznak.



Első találkozáskor mindenki meggyőződése, hogy mennyire, jófej, vicces ember. Ezzel annó én sem voltam másképpen.

Ahhoz, hogy észrevegyük a valódi énjét több időt el kell vele tölteni, kicsit jobban a közelébe kell kerülni.


Egy idő elteltével, nagyon szeret hatalmi játékokat játszani, olyan elvi kérdéseken akad fent (kamuból), melyek egyértelműen nem jelentenek neki semmit, azért hogy egy vitában feltétlenül végül az Ő akarata érvényesüljön.

Ezért szeret vitákat generálni, de csak azért hogy valaki felett "győzedelmeskedjen".

Szereti nagyon manipulálni az arra hajlamosakat, az anyám is rengeteget változott az alatt a néhány év alatt amióta együtt vannak. Ha a kezdeteknél látta volna a mostani önmagát sosem kezd ezzel a fickóval.

Például ma már engedi ennek az embernek, hogy mellette prostituáltakhoz járjon, míg Ő nem lehet mással.

Már anyámat sem mondanám sajnos egészségesnek pszichésen, teljesen felborult az elvi rendszere...


Én próbáltam védeni anyámat ettől az emebrtől, de sajnos annyira ügyesen tudja manipulálni, hogy lassan ellenem fordul. A gyereke ellen, akivel ezelőtt az ember előtt sosem volt egy vitája sem.


De nem jön le másoknak, hogy pszichopata, jó színész. Első benyomásként tényleg mindenkiben szinte szimpátiát kelt. Megfigyeltem, hogy elég jól rá tud érezni az emberek "karakterére" és az alapján mindig más arcát mutatja, de meglehetősen drasutikusan.

S még arra is ügyel, hohy ilyen átváltozásokon nem megy keresztül olyanok előtt akiket még nem kerített a hatalmába.


Szóval csak akkor jön le, hogy szinte bisztosan pszichopata, ha a közelében vagy jobban. Illetve figyelni kell olyankor, amikor azt hiszi egyedül van.

Egyszer macska kínzáson kaptam (különböző lábainál lógatta a macskát, az sírt, ez meg nevetett), azóta tudja rólam, hogy tudom hogy nem normális.


Azóta elővigyázatosabb és jobban uszítja anyámat ellenem.

A pincéjében voltak kitéve befőttes üvegek lefedve, benne vízbe folytott békákkal.

Meg már kutyát is ütött el "véletlenül".

Csak nem tudom, hogy egyáltalán tényleg ütött e el kutyát, esetleg nem e valóban véletlen volt, mert akkor nem voltam ott.

Ezzel kapcsolatban csak a megérzéseim vannak.


Egyedül aki osztozik velem ebben az elméletben, hogy ez egy pszichopata, az a saját fia. De az meg nem tartja senkivel a kapcsolatot és külföldön van.


Az a baj, hogy egyre inkább azt érzem, hogy anyám már nem fog észhez térni, így lehet hogy célszerűbb lenne lemondani erről a stresszről és végleg megszakítani a kapcsolatot.


Mit gondoltok?


2018. aug. 19. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Huu az ilyen embertől óvjon az èg

Nagyon tehetetlen vagy ha anyukáddal nem tudod megbeszèlni, ha ő nem làtja. Voltam màr ilyen helyzetbe ès szörnyű, hogy senki nem hitt nekem, mert nem látták amit èn, az egyèn meg jót röhögött magában. Mindenki engem kezdett ki.... Mert.milyen kedves, aranyos, hogy mondhatok ilyeneket róla. Meg el se hitték miket művel amikor csak ketten voltunk



Sajnos ha anyukàd nem làtja be, hogy neked van igazat nem tehetsz semmit.. Annyit tudsz elèrni, hogy mindenki ellened fordul.. :(

2018. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Az elején még el is hittem. A lábánál lógatott macskánál már gyanús volt, a vízbe "folytott" :) békánál (!) egyértelművé vált, a kutyával meg már fölöslegesen toldottad meg. (Egyébként kutyát véletlenül elütni azért annyira nem extrém, mint békát vízbe fojtani.

Mindenesetre a moderátor figyelmébe ajánllak, de amúgy valós esetben egy pszichopatát nyilván kerülni kell.

2018. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem mindegy neked, hogy egyes kis részletek kamuk vagy sem?

(Amúgy semmi hihetetlen nincs ebben)


Valamit nem lehet teljesen a valóságnak hűen kiírni ide, hogy ne legyen szabály sértő...

Pl. nem írhatok, csak a saját nevemben, máskülönben törlik.


Ebben a kérdésben nincsen szabály ellenes elem, azt hogy ki hiszi el szubjektív, de nincs benne semmi olyan ami ne történhetett volna meg.


Így, ha szerinted ez a kérdés fiktív is, még mindig válaszollhatsz a problémára normálisan, vagy nem kötelező ide írni.

2018. aug. 19. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Vîzbe fojtott béka, az igen. Halakat is megölt így? 😂
2018. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted egy béka kap levegőt a víz alatt? :)
2018. aug. 19. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Nagy ill. hosszas tapasztalat kell ahhoz, hogy valaki felismerje a pszichopata személyiséget, bár nem ritka az ilyen ember. Az egyetlen megoldás valóban a távolságtartás, elkerülés.

A kifejlett béka meg a bőrlégzése ellenére belefullad a vízbe, ha nem kap légköri oxigént.

2018. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van mobilod? Van rajta diktafon? Végezhetnél egy kis gyűjtőmunkát. Időnként macera kiemelgetni a lényeges perceket egy-egy hosszabb felvételből, de megérheti, ha hitelt ad a szavadnak.
2018. aug. 20. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy pszichopatàt csak egy mégnagyobb "pszichopata" győzhet le.Első körben csinàlj olyan olyan dolgokat amit anyàd utàl és fogd rà a pasira.
2018. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!