Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichopata szülő. Aki hasonló...

Pszichopata szülő. Aki hasonló helyzetben volt/van, hogyan élte meg, hogy megszakította vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Már felnőtt vagyok bőven, külön családom van, de most értem el arra a pontra, hogy végleg vége (egy nagyon szemét beszólása miatt). Orvosilag nincs megállapítva, hogy az lenne, de az összes jellemző igaz rá. Egyszer már próbáltam, hogy nem beszélek vele, de az unokájára hivatkozva (akivel kb ilyen "kirakat"-törődik, mint velem is mindig) addig erőszakoskodott, hogy újra beszélünk. Nem sorolnám hosszan mit éltem/éltünk át vele gyerekkorom óta, aki ismer ilyen embert sejtheti. Van aki hasonló szituban volt? Hogy vette végre a szülő tudomásul? Tisztában vagyok vele, hogy nem fogja csak úgy elfogadni, ide fog jönni, mindenáron magát akarja áldozatként beállítani és bennem próbál lelkiismeretfurdalást kelteni majd, illetve azzal érvelni, hogy rajtam kívül senkije nincs.

2017. júl. 3. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy megszakítasz vele minden kapcsolatot, vagy elkötöztök olyan messzire, hogy ne érjen el utánatok a keze, évente 2-3x találkoztok és ennyi.

Nekem a nagyszüleim (pontosabban nagyanyám) ilyen jellem, apám meg "anyucikisia", ugyanakkor nárcisztikus.

Sajnos anyám nem vált el tőle, ráadásul itt maradtunk nagyanyámék közelében. Mindig el akartunk költözni, de apám ragaszkodott a családjához. Pechjükre fordítva sült el a dolog, ugyanis ebben az eszement családban a testvéremmel együtt eléggé megkeményedtünk, úgyhogy pár éve elhatároztuk, hogy minden kapcsolatot megszakítunk a család ezen részével. Az elmúlt években egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kerültem velük interakcióba, és mindig gyorsan le lett rendezve a dolog.

2017. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És elfogadják ezt a helyzetet? Ők nem próbálnak keresni többször titeket? Beletörődtek?

Mi viszonylag messze lakunk egymástól, kb 3-4x találkoztam én is vele, ami elviselhető volt. Mostanában többször jön és közelebb akar költözni, mert 60fele jár és arra apellál, ha lerobban, majd én ellátom. Még úgy ahogy ezt sem zártam volna ki, hogy úgy ahogy segítsek, de nagyon ronda dolgot szólt be az 1 hete elhúnyt nagyapámra (a saját apjára). Én ezek után nem akarok vele beszélni, utolsó pont volt az évtizedek óta tartó testi-érzelmi bántásai után (ezeket is mind tagadja persze).

2017. júl. 3. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem akarnak, az ilyenek mindig foggal-körömmel ragaszkodnának hozzád.

Nekem ott telt be a pohár, amikor egyszer kiakadtam valamin, és egy jó 5-10 perces monológban őszintén kirobbant belőlem az elmúlt 10-20 év összes sérelme. Én őszinte voltam, róluk pedig minden lepergett, olyan cinikusan reagálták le az őszinteségemet, hogy az hihetetlen. Akkor és ott megfogadtam, hogy ennyi volt.

Sajnos nálunk van egy-két bonyolító tényező, ami miatt 1-2x rá tudott apám venni, hogy szóba álljak a szüleivel, de ezeket a találkozásokat mindig rövidre zártam, és nem vagyok hajlandó többé megjátszani magam/felszíneskedve úgy tenni, mintha minden rendben lenne. Nem is tudnak mit kezdeni a szituációval, mert ők képtelenek arra, hogy őszinték legyenek. Nagyanyámnak az önzőségen és a haláltól való félelmen kívül semmilyen érzelme nincs szerintem. A férjét is tönkretette, hosszú évek alatt ő is ilyen irányba változott.

Ne hagyd magad! Aki így viselkedik, nem érdemli meg, hogy rá és az ápolására pazarold az éveidet! Az ilyen menjen idősek otthonába. Ne hagyd, hogy tönkretegyenek téged és a gyerekeidet!

2017. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most olvastam kiirasodat, en is egy ilyen kapcsolatbol kerultem ki 3 eve.
2022. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!