Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek pszichopata szülei...

Akinek pszichopata szülei voltak, mit tett? Apám kifelé mézesmázos.

Figyelt kérdés
2018. máj. 3. 07:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Részleges narcisztikus aspektusokról tudok beszélni.

Minimalizálni a nagyon személyes dolgokat a beszélgetésekben. Sajnos sok oltogatás és gúny után tanultam meg én is.

2018. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Kifejtenéd bővebben? Előtte pedig pontosan nézz utána a pszichopata kifejezésnek. Nem biztos, hogy jól használod.
2018. máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
életkorod is fontos. - 15 körül rájönnek a gyerekek, akiket istenségnek hittek, gyarló emberek - persze nem így jönnek rá, hanem hogy jé, szüleim hülyék.
2018. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Attól hogy kifelé mézesmázos, még nem pszichopata. Csak olyan mint az emberek kilencven százaléka. Szóval ne akarj már ilyen komoly dolgot diagnosztizálni, meg minden apróságra ráhúzni a pszichopatát csak mert neked úgy kényelmes.
2018. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem apróságok, elhiheted.
2018. máj. 3. 08:41
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát, lehet, hogy nem pszichopata, hanem más mentális gondja van. De értem, miről beszélsz. Anyám is ilyen volt, jó állás, kiskosztüm, szuper főnök - közben otthon meg egy idegbeteg, üvöltözős szadista volt. Hát, én borderlineos lettem, 20 éve pszichológushoz járok miatta. Amire felnőttem és elköltöztem, jobb lett, de ami addig történt, azt nem bírtam máig feldolgozni, noha már 40 éves vagyok.
2018. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Mesélj, mik azok a nem apróságok? Hátha tudok valamiben segíteni.
2018. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%
Húha, micsoda pszichiáter veszett itt el valakiben. Gondolom kb 15 éves lehetsz, nem mondasz semmi konkrétat csak dobálod itt a nagy szavakat, amikről azt sem tudod mit jelent. De azért persze elhisszük, hogyne.
2018. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
94%

Nem értana kicsit részletezd a problémád.

Talán sejtem mire gondolhatsz a kérdés alatt, ámbár én is szüleimmel élek, igyekszem minimálisra szűkíteni az időt amit velük töltök. Két műszakos meló, túlórák, bringázás hogy minél kevesebbet legyek otthon, illetve szem előtt.

Nem mintha herótom lenne az otthon üléstől, de inkább megelőzőm a bajt, beleuntam már az állandó, ok nélküli inzultálásba.

2018. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Mostohaanyám az.

- napi szinten megalázás

- "értéktelen senki vagy", "úgysem tudsz lediplomázni", "semmire nem viszed az életben", "kinek kellenél?", "azt hiszed érdekel bárkit is, mit gondolsz?"

- ha valamit megcsináltam, az volt a baja, "ez szar", "én ezt a moslékot nem eszem meg" (nem volt moslék kinézetre sem, és rajta kívül mindenkinek ízlett)

- ha nem csináltam meg, azért piszkált

- megkaptam minden másnap, hogy élősködök (mert 19 évesen vizsgaidőszakban nem melóztam, hanem tanultam)


De nem csak velem viselkedett így, volt, hogy két hétig nem szólt apához, mert ő valamiben ellentmondott neki. A kisfiával is közölte (egy kapa után), hogy ő innentől kezdve leszrja, mit csinál - és tényleg ignorálta vagy egy hétig a gyerekét, aki már hozzám jött sírva, hogy segítsek neki a leckében.

Akkor meg azért szidta le, hogy miért nem hozzá ment segítségért.

...


Ez ment 2-3 évig, aztán mikor már az öngyilkosságon gondolkoztam, akkor rájöttem, hogy le kell lépnem.

Otthagytam a sulit, elmentem dolgozni és 21 évesen elhúztam "otthonról".


Hagyjuk, ez a nő bolond, mindenki utálja a családban, és még a szókimondó kollégája szerint gyógyszerre lenne szüksége.

2018. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!