Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Éltetek már egy fedél alatt...

Éltetek már egy fedél alatt kényszeres gyűjtögetővel? Hogy lehet ezt egyedüli hozzátartozóként kibírni? Egyetlen rokonom van, teletömi a házat mindenféle értéktelen kacattal. Élhetetlen a lakás.

Figyelt kérdés
Ő nem látja, hogy egy szemétdombon él, napi szinten kapom a kritikákat tőle, hogy túl kényes vagyok, ha takarítani próbálok. Neki nincs betegségtudata, én meg lassan belebetegszem ebbe a helyzetbe. Rokonok, barátok el vannak a saját életükkel foglalva, úgyhogy magamra maradtam.

2018. aug. 22. 09:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

- Beszéljetek meg,

- költözzetek szét,

- viseld el továbbra is.


Más opció nincs. Melyikhez kéne segítség?

2018. aug. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
#1 ezt megbeszelni nem lehet, csak elkoltozni, vagy drasztikus modszerekkel veget vetni neki: kontenert berelni, es akarhogy orjong, kidobni mindent. Utana meg szepen pszichiaterhez vinni es kenyszergyogykezeltetni, ha magatol nem megy.
2018. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Kijelentettem anno, hogy amit nem használ, azt kidobom a kukába. Ki is dobtam.. elkezdett bőgni az üres chipses zacskóért... meguntam és ott hagytam.

Ennek 10 éve, ő volt az első komolyabb barátnőm. Meghalt az apja és onnantól bekattant.

Hirtelen a közös albérlet tele lett üres dobozokkal, szeméttel és mikor rá kérdeztem, hogy ez mi? Csak nézett és szerinte ez rendben volt.


Azóta ő lett a város bolondja.. télen lyukas harisnyába járkál, énekelget, iszik, stb. Van két gyereke egy egy másik hajléktalantól.. kihullottak a fogai.. szóval kiégett.


Azelőtt egy gyönyörű nő volt, akivel az életemet terveztem. Diplomája van.. jól kerestünk.. családot akartunk. Rengeteg terv volt... hát ez lett belőle.

2018. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Éltem együtt ilyennel de mivel ők nem igy látják teljesen esélytelen. Én időnként kidobáltam de mindig jött ujabb adag, meguntam, leléptem.
2018. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
9%
Mi a baj azzal, ha valaki nem dob ki mindent, amit még esetleg fel lehet használni majd valamire? Sose tudhatod, hogy mikor lesz szükséged egy általad szemétnek gondolt tárgyra. Egy szemétdomb is tele lehet kincsekkel, de ezt az átlag emberek nem értik, mert fogyasztói társadalomban élünk.
2018. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Apámmal élek. ALig várom,hogy legyen annyi pénzem,hogy elköltözzek. Tele van MINDENNEL a lakás,a garázs plusz az anyja lakása is (aki 14 éve meghalt). Mindenből van neki,konkrétan a középiskolás körzője is megvan,törött műanyag poharai. Minden.
2018. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

5-ös, te tiszta hülye vagy!


Tudod te mit jelent a kényszeres! gyűjtögetés? Hogy MINDENT megtart/összeszed, és ezeknek a 80%-a használhatalnan, vagy épp értéktelen szar kacat.


Kérdező, ezt megbeszélni nem tudod, költözz el, és NE a rokonoktól várd a segítséget.

2018. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Mint mindenben ebben is fontos a mértéktartás. Az már egy durva szint lehet amikor valaki a csomagolóanyagokat, üres zacskókat, törött műanyagokat gyűjti. Bizony én is bérelnék egy konténert és kidobálnám a szarokat, ha meg elkezd őrjöngeni bevitetném pár hétre a viccosztályra.
2018. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szülőm hasonló problémával küzd.

Édesanyám elrak mindent, bár azt elismerem, nem szemeteket, de olyan tárgyakkal pakolja tele a lakást amire semmi szüksége sincs és soha nem használ. ez az 5 teáskészlet, 5 kávés készlet, 10 féle pohárkészlet kategória. Minden szépen rendben, dobozában, élére rakva a szekrényben mert majd ha egyszer...

Apám a "szemét is kincs" kategória. Ő az aki lomtalanításkor nagy veszekedés hatására hajlandó kitenni egy széket aminek már csak egy lába van ülőrésze pedig nincs. De még aznap hoz helyette a környező házak lomtalanításából kb egy házra való lomot, sokszor veszélyes hulladékot.

Én elköltöztem :) Anyummal abban maradtunk, hogy nem vesz olyan dolgot amiből már van otthon csak akkor, ha használja. Ő ezt be is tartja. Apám felejtős. Nem látja be, hogy szemétdombot csinált a házból, csak kiabál, ha felhozom a témát. Annyit tudtunk vele elérni, hogy van egy családi telek, ahova azt visz amit akar. Mindenféle összetákolt bodegákban gyűjti a lomot plafonig. Nem szeretném tudni mi van ott, de legalább a lakás relative tiszta.

2018. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Az exem volt ilyen. Ő minden konzervdobozt kimsott és elrakott hogy később még jó lesz valamire, karton dobozokat is gyűjtötte, de ha sérült volt akkor kidobta legalább, akkor volt olyan megoldásom hogy titokba kilyukasztottam az aljukat, meg beletéptem, meg behorpasztottam így legalább azt nem gyűjtötte ész nélkül.

Amikor lomtalanítások voltak a közeli településeken akkor gyakorlatilag nem is volt itthon, mint a cigányok úgy jártak ki a haverjaival és hozták haza a lomokat... Persze voltak köztük jó holmik, réi csillárok, lámpatestek, meg egy jó asztalt is hozott haza amit szépen rendbe rakott, ezek tényleg jók. Ami hasznunk volt belőle hogy ami bútort nem tudott újra hasznosítani, vagy felhasználni azzal legalább tudtunk tüzelni itthon. De sokszor olyan sok vackot hozott haza hogy azzal volt tele a ház, és ha kimertem dobni vagy eltenni valahová akkora balhét lecsapott hogy halálfélelmem volt gyakorlatilag.

Amikor mindenféle műszaki hulladékot hozott haza régi TV-ket számítógépeket és minden más szemetet amit nem is próbált megjavítani csak itt álltak az egyik üres szobában. Amikor ezen berágtam és közöltem vele hogy ha nem csinál rendet 1 héten belül akkor elhagyom őt. Persze ez hatott, a szemétkupacok eltűntek, egyik napról a másikra. Amikor kérdeztem hogy mi történt, meg mi lett a sok kacattal akkor mondta hogy gondolkodott a dolgon és bérelt egy furgont amivel elszállította egy olyan helyre ahol ingyen le lehetett adni mindenféle elektronikai hulladékot. De pár hónappal később szembesültem azzal hogy átvert, mert nem vitte sehová, hanem csak felhordta a padlásra az összes kacatot. Akkor mentem fel a téli holmikért hogy lehozzam, és ezzel volt tele az egész padlás, a cuccainkhoz ami kellett hozzá sem fértem. Amikor számonkértem akkor ő volt megsértődve, és azzal a lendülettel otthagytam, nem adtam több esélyt, nem érdekelt. Azóta eltelt már jó 3 év, de még mindig nem áll velem szóba amikor néha összefutunk az utcán, állítólag már van barátnője aki szintén gyűjtögető, és állítólag úgy néz ki a házuk mint egy hulladéktároló. Az udvar szép rendezett, egy darab papírfecni nincs, persze hogy rendben tartja mert fél attól hogy a szomszédok rájuk uszítja az önkormányzatot hogy tüntessék el a szemetet. Ahhoz hogy a házon belül mi van senkinek semmi köze ameddig nincs életveszély. Igaz azért chipses zacskót meg ilyeneket nem gyűjtött, meg az egyéb hulladékokat kidobta mindig is, csak a felesleges kacatokat gyűjtötte orrvérzésig.

2018. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!