Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák! Mikor döbbentetek rá,...

Apukák! Mikor döbbentetek rá, hogy a lányotok/lányaitok úgy nőttek fel, hogy egy fedél alatt éltetek, de mégis idegen maradtál a számukra?

Figyelt kérdés
Mert azzal, hogy "értetek dolgozom", munka-alkoholistaként gürcöltetek végig X évet? Vagy milyen okok miatt még? És tettetek azért valamit, hogy változzon a helyzet, vagy túl késő volt már hozzá?

2014. nov. 3. 03:30
 1/9 A kérdező kommentje:
...a kérdésem nem helyes nyelvtanilag - ezért elnézést kérek. Viszont nagyon érdekelnének a tapasztalatok, történetek. A másik féltől is.
2014. nov. 3. 03:41
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Rendszeresen beszélgetni is kell a gyerekkel, nem csak elérakni a töltött káposztát. Ezzel valakinek újat mondtam?
2014. nov. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

És mégis, miért gondolod, hogy ez az apukákkal így szokott lenni?

Nálunk pl. apukánk maximálisan törődött velünk, ő nevelt fel minket (két lány) egyedül, minden dolgunkkal ő foglalkozott, és foglalkozik a mai napig.


Szóval az apukák nevében is kikérem magamnak ezt a provokáló és általánosító kérdést!


29/N

2014. nov. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, hogy miről beszélsz, mikor mindegyik gyerekkel az apjuk maximum időt tölt, és folyamatosan foglalkozik.

A gyerekek meg rajonganak érte.

2014. nov. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem azt kérdezed, hogy az anyukák miért maradtak idegenek a lányaiknak? Nagyon sok ide írogató panaszkodik az anyjára, több, mint az apjára. Pedig a lányokkal elsősorban az anyának kellene jó kapcsolatot kialakítani, nem csak az apáknak.

Ha elváltak, akkor sok esetben az anya a felelős, hogy nincs jó apa-gyerek kapcsolat.

2014. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szülő-gyerek kapcsolat alakulása elsősorban mindig a szülő kezében van, rajta múlik, hogy alakul. Nem csak ilyen apukák vannak, akikkel egy háztartásban nő fel a gyerekük mégsem ismerik, nincs meg a normális szülő-gyerek kapcsolat, érzelmi kötődés, sok ilyen anya is van.
2014. nov. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ertem a kerdest.. egy fedel alatt nottem fel apukammal es az egyik legjobb baratomnak tartom, o az akinek a velemenye mindig szamit es mindent tud rolunk, pedig mar kulon csalad vagyunk. Miert gondolod, h azeemberek egymas mellett elnek es nem egymassal?!
2014. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megint jöttek a férfigyűlölő turbóanyák lepontozni mindenkit, aki le merte írni, hogy szereti az apukáját.
2014. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Senkit sem pontoztam le, mert nem vagyok férfigyűlölő turbóanya, vagy hasonló, és az én figyelmetlenségem miatt félreértette mindenki a kérdést.

Elnézést, amiért provokálónak tűntem - de nem az összes apukához szól: csak azokhoz, akiknél tényleg a kérdésben leírt helyzet áll fenn. Nem gondoltam, hogy ilyen agresszív válaszokat kapok majd - mivel nem állt szándékomban provokálni, vagy általánosítani. Csak nem egyértelműen tettem fel a kérdést, elnézést.


De még mindig kíváncsi vagyok azokra, akik hozzá tudnak szólni a dologhoz.

2014. nov. 3. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!