Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 évesen nem tudok elszakadni...

26 évesen nem tudok elszakadni a szüleimtől. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Ők úgy állítják be, hogy ők mennyire szeretnek engem, de ez nem így van. Ha vesznek valamit, mindig az orrom alá tolják, hogy jobb ha hallgatok, mert még mindig ők etetnek, és örüljek ha eltűrnek a lakásukban. Dolgoztam már, de most nincs munkahelyem. Ezért senki ne ítéljen el. Akármit csinálok az nekik soha nem jó. Ha elköltöznék meg azzal jönnek, hogy úgy se tudnék megélni, meg más idegenekkel lakni sem jobb együtt, ezért visszakozom.
2018. aug. 24. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Az önbizalmad a béka feneke alatt van. Ezért nincsen munkád sem, és ezért akarsz a szüleiddel maradni.

Valószínü, hogy gyerekkorod óta ócsároltak és pont ez miatt nem tudtál egy jo önbizalmat kiépíteni. Arra nevetek, hogy te képtelen vagy. Azért neveltek ilyenre, mert nem az ö elvárásuknak fejlödtél és nem, hogy segítettek volna, inkább hogy ne az ö hibájuknak tünjön a te sikertelenséged, inkább neked estek...


Szedd össze magadat, szerezz munkát, szerezz egy partnert aki megért és támogat, és költözz el.

Te ennél többre vagy képes. Okos vagy szép vagy, és ügyes vagy!!!!

2018. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval!Csak az első lépést megtenni nehéz!
2018. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ismerek olyan 48 éves férfit, aki a mai napig nem tudott elszakadni. Korábban a nagyanyja és a nagynénje is jelen volt. Ezek mind lelki okok. Az emberek félnek az elszakadástól, azt hiszik, hogy ezzel magányosak lesznek (nyájszellem), holott épp ezzel zárkóznak be, emiatt teszik magányossá a gyereküket, unokátlanná a szüleiket.
2018. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
89%
Én is egyetértek az első válaszolóval. Hasonló volt nálam is a helyzet. Csak én annyival kaptam jobb nevelést hogy nagymamám ennek teljesen az ellentéte volt, talán az ő hatására nem lettem teljesen érzelmi nyomorék. Aztán nagymamám beteg lett...Én szenvedtem vele, egyre gyakrabban ittam. Majd meghalt, egyre többet veszekedtem szüleimmel, mindig azt mondták hogy örüljek hogy megtűrnek otthon, igaz én dolgoztam, olyanokat vágtak hozzám hogy én vagyok a család szégyene, mindenre alkalmatlan vagyok stb stb.. Tegyük hozzá anyám depressziós apám alkoholista. El se tudtam nagyon járni otthonról mert nem engedtek, vagy ha el is mentem hallgathattam napokig. Akkor ismerkedtem meg a mostani párommal. Mindig szekálva voltam érte ha nála aludtam. Aztán egyszer összevesztünk, párom sokszor mondta hogy költözzek hozzá... de én nem mertem mert kitudja milesz micsinálnak anyámék, plusz 1 hónapja voltunk csak együtt még... Aztán ngyon összevesztem anyámékkal, lehordtak minden semmirekellőnek, én meg mondtam h elmegyek....NAgy kaján vigyorral anyám: menj csak ugyis pár hét és sirva jössz vissza, alkalmatlan leszel erre is, tudod egy férfinak főzni kell meg takarítani, te pedig ezekhez nem értesz. NEmérdekelt. Most ott tartunk hogy másfél éve élek párommal, minden nap főt étellel várom haza csilli villi lakásba... és csodálatosan megértjük egymást. Anyámék pedig állandóan hívogatnak hogy mikor megyek már hozzájuk látogatóba stb... Igaz nem lakunk messze 15km de kb 2 havonta egyszer benézek fél órára hozzájuk :D nem érdekelnek, soha nem tudom elfelejteni nekik ezeket a dolgokat. Sajnos egyáltalán nem szeretem a szüleimet. Ebből a sztoriból az látszik vagy az a tanulsága , azt szerettem volna vele mondani hogy az első lépés nehéz csupán. HA másnak sikerül neked miért ne sikerülhetne?
2018. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

ezen a munkakényszeren valahogy változtatni kellene

addig csak romlani fog a helyzet

amíg droidokat várnak el minden munkahelyre , amíg 100 ezer forintért ki kell hajtani a beled és még oda is csak a jobbakat veszik fel addig nem lesz megoldás.

100 ezres munkának kb ott vagyok és dolgozgatok szintűnek kellene lennie.

2018. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

A szüleid "mérgezők", neked meg nincs még önbizalmad. Próbáld kimagad külföldön. Annál jobban nem tudsz róluk levállni. Vannak közvetítők, akik kiküldenek és szállást is biztosítanak.

Mi a végzettséged? Nyelvekkel hogy állsz??

2018. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Kiszolgálnak, önbizalmadat letörik, otthon akarnak tartani. Illetve lehet, ők se tudják, mit akarnak pontosan...

Azzal, hogy így viselkednek veled, mindenesetre önállótlanságra tanítanak... Akinek ilyeneket mondanak, azok az emberek sokszor félnek a külvilágtól...

Gyerekként nem mondogatták sokszor hogy "nem tudod ezt-azt megcsinálni", "nem lesz belőle demmi" stb?

2018. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet.

Bocs, de könyv méretű tanácsot itt nem lehet adni, viszont látszik, hogy érzed, nincs rendben a dolog körülötted.

Inkább idegenekkel lakj, mint ilyen szülőkkel, akik életképtelenné akarnak tenni! Ez lassú gyilkosság!

El onnan sürgősen!

2018. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 InterVox válasza:
!!!
2020. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!