Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mit szoktak lányuk,...

Szülők mit szoktak lányuk, fiuk esküvőjére adni ajándékot?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom és nálunk is úgy volt, hogy állták az esküvői költségeket. Az kb nálunk 3,7 milliós forint volt. Szerintem az bőven elég, ha a szülők megosztják egymás között. De ahány ház, annyi szokás.
2018. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Együtt élnek 2 éve, most szűk családi körben akarnak összeházasodni, de a költségek fizetéséhez ragaszkodnak.
2018. aug. 26. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ház, autó, külföldi nyaralás, valami nagyobb összeg a bankban? Bármi mehet a fiataloknak.
2018. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

"Együtt élnek 2 éve, most szűk családi körben akarnak összeházasodni, de a költségek fizetéséhez ragaszkodnak."


Az én gyerekemnél ugyanez volt a helyzet. Én átutaltam nekik, amit szántam (szántunk a férjemmel). (1M)

2018. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szülők anyagi helyzetétől függ.

Ha a szülők anyagilag megtehetik akkor adhatnak bármit. Nagyobb összegű pénzt, autót, házat, nyaralást stb..

Ha anyagilag nem engedhetik meg maguknak, akkor van olyan szülő aki nem ad semmit, vagy csak az esküvői ruhát, csokrot állják.

A mi esküvőnkön egyikünk szülei sem álltak úgy anyagilag, hogy 1 milliót adjanak, vagy autót, házat vegyenek. Mivel mindkettőnknek több testvére van, így nem is várhattuk el, hogy anyagilag adjanak.

Igaz, nem is vártuk, nem is számítottunk rá.

De így is adtak fejenként 50 ezer forintot aminek nagyon örültünk.

Szóval anyagi helyzettől függ.

2018. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi fizettünk magunknak mindent, anyukámék utólag utaltak 100ezer forintot, anyós semmit. Nem is vártuk el és az pl sokkal jobban jött, amikor költöztünk és segítettek glettelni, festeni, szőnyeget letakni, ill anyós akkor adott pénzt bababútorokra, kb a harmada kijött belőle. 😊
2018. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!