Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek gyűlöl a családom?

Szerintetek gyűlöl a családom?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok,és nem rég érettségiztem.

Keresztapámmal rögtön vállalkozást nyitottunk utána,de nem megy túl jól.

Azt mondtam,hogy inkább el megyek dolgozni vhova,erre ők azt felelték,hogy foglalkozzak csak a vállalkozással. Szóval itthon vagyok egész nap,és a házimunkán kívül kb semmit nem csinálok.

Mivel nincsenek barátaim,így igazából csak a számítógéppel,telefonnal foglalom le magam. Viszont folyton kapom a megjegyzéseket,és mintha céltáblának használna az egész család. Szinte úgy érzem,hogy minden mondatuk mögött rosszindulat van,és valójában lenéznek engem.

Azt állítják,hogy "szeretnek",de fogalmam sincs,hogy ebből mi igaz.

Ezt tetézi az,hogy kancsal is vagyok,és ezt sokszor a fejemhez vágták a nagyképű emberek,de általában elsiklok felette,mert úgy vagyok vele,hogy bunkók. Viszont néha úgy érzem,hogy a családom is nevetségesnek,szánalmasnak tart és röhögnek rajtam. Szépfiúnak neveznek,pedig a vak is látja,hogy nem vagyok szép.

Van,hogy délben kelek fel,olyankor is célozgatnak,hogy "jó reggelt,kipihented magad",nem tök mindegy,úgyse járok sehova?

De ha mennék is dolgozni,akkor is külföldre mennék és nem is jönnék vissza. Vagy gőzöm sincs.

Nem is tudom miért élek.

És ezt nem azért mondom,hogy sajnáltassam magam,de tényleg nem tudom.

Nem szeret senki,röhög rajtam mindenki és szánalmasnak tartanak.



2018. szept. 2. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És mégis ki a fene akadályoz meg abban, hogy elmenj mást dolgozni? Főleg, ha ténylegesen semmit nem csinálsz. Nem értem, miért nyom a család vissza a vállalkozásba.
2018. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Eltörik a lábad ha elmész dolgozni?
2018. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Te, aki itthon ennyire nem tud beilleszkedni a társadalomba, annak külföldön ált még sokkal nehezebb, szóval ne ez legyen az első számú terved. Találd ki, mivel akarsz foglalkozni, és végezd el az ehhez szükséges iskolát, ha nem tetszik a családi vállalkozás.
2018. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"És mégis ki a fene akadályoz meg abban, hogy elmenj mást dolgozni? Főleg, ha ténylegesen semmit nem csinálsz. Nem értem, miért nyom a család vissza a vállalkozásba."


Mert keresztapám fuvarozással foglalkozik és az én nevemre írták a vállalkozást,mert így több pénz maradna nálunk,viszont piszok szarul megy,és igazából csak ketten vagyunk benne.


"Eltörik a lábad ha elmész dolgozni?"


Nem ez volt a lényeg.


"Te, aki itthon ennyire nem tud beilleszkedni a társadalomba, annak külföldön ált még sokkal nehezebb, szóval ne ez legyen az első számú terved. Találd ki, mivel akarsz foglalkozni, és végezd el az ehhez szükséges iskolát, ha nem tetszik a családi vállalkozás."


Németet elég jól beszélek ahhoz,hogy eligazodjak. De igazából nincs konkrét gondolatom,legszívesebben bármilyen munkát elvállalnék,amilyet kapok és a családom leszáll rólam.

2018. szept. 2. 21:49
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
A nyelv ilyen-olyan szintű beszélése nem azt jelenti, hogy beilleszkedtél abba a társadalomba.
2018. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Énszerintem menj csak el nyugodtan dolgozni, mert ez így nem egészen élet. Valamit csinálni kéne.

De amúgy nem tom pl, a vállalkozásból mi az, amire telik, amire jut neked; amiért megéri ott lenni; pl eltartott vagy-e még , vagy kapsz-e/jut-e a vállalkozásból elegendő pénzt, amiből életet lehet kezdeni. És ha pl elmennél dolgozni, akkoris megkapnád-e; de ha meg eleve veszteséges is a vállalat, akkor hát nem tom, lehet, hogy később futna be, meg pl sokat kéne reklámozni, és akkor válna ismertté, viszont még lehet az is, hogy hosszútávon nem érné meg esetleg. Szóval nem tudom. Nézd meg, mik a lehetőségeid, kapnád e akkor is , és mennyi pénzt ha mellette dolgoznál, de amúgyis te is elvágyódsz, akkor ez így nem jó, ez így nem feltétlenül élet, akkro teremtsd meg magadnak; vagy akkor legalább utazgatni tudnál, és megismerni a világot abból a pénzből, amit a vállalatból kapsz.

2018. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja és valszeg szívük legmélyéről nem gyűlöl, tehát ha valami bajod történne, aggódnának érted, de ennyi. Addig semmi. De ne történjen semmi baj, jó egészséget kívánok neked!

Pl egyébként érdekes, de nekem pl akkor lett nagymamám, akit szerettem, és akiért aggódtam, amikor egyszercsak úgy elesett, és akkor ki kellett hívni a mentőket, és egy hétig kórházban volt. Meg még miután hazajött, akkor két napig örültem neki, meg féltettem, mintha porcelánból lenne, de azóta megint utáljuk egymást. :) Rájöttünk, hogy nem passzolunk családilag:) Tehát lelkileg nem vagyunk egymásnak rokonok. De te ha pl elindulnál, lehet, hogy találhatnál olyanokat, és együtt járhatnátok a Világot.:) Szóval szívük mélyéről valszeg nem utálnak, de ez csak akkor érződne, ha valami bajod történne. Mert pl engem is meglepett, hogy hogy' aggódtam érte; pedig amúgy meg amit a hétköznapokban, mindennapokban látok, az az, hogy utáljuk egymást. Nagyon érdekes.

2018. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
19 éves vagy, azt csinálsz amit akarsz. Ha gondolod menj el dolgozni, ha nem akarsz ne menj
2018. szept. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj máshova dolgozni, a családi vállalkozás sokszor szívás.

Így lehetnek barátaid is.

És tanulj is valamit.

2018. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 matulafatula válasza:
100%
A külföld jó ötlet. Ha kimész kicsit, mert nem kell örökre, bár nehéz lesz de a mostani állapothoz képest rádszakadna a bank, megmutathatnád, hogy megállsz a saját lábadon, tehát nem lenéznének, hanem pont ellenkezőleg...és németből meg haza lehet járnialáirogatni a céges papírokat. Mondok mást: kintről visszajössz egy teherautóval vagy akármivel ami fuvarozáshoz jó és bedobod a cégbe, ami amúgy a tied (papíron)...kancsal vagy basszus...ha zavar hordj napszemüveget valaki ezzel együtt (aki a párod lesz) szeretni fog. Na...fel a fejjel, indulj meg a nagyvilágba mert 40 évesen ez nagyobb szopás.
2018. szept. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!