Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hiszem evészavarom van,...

Azt hiszem evészavarom van, ami miatt egyre elviselhetetlenebb vagyok. Úgy érzem gyűlöl már a családom is. Mit tegyek, hogy újra önmagam lehessek? Könyörgöm segítsen valaki!

Figyelt kérdés

Most 18 éves vagyok. Vagyis nem sokára 19 leszek, még gimnáziumba járok.

Régebben 13 évesen volt velem hasonló, hogy csak azon járt az eszem, hogy minél többet fogyjak. Amúgy is vékony voltam, de akkor nagyon durván lefogytam. Annak az időszaknak aztán vége lett, évekig szinte teljesen jól voltam. De ősszel újrakezdődött. Állandóan kalóriákat számoltam, szinte csak az járt a fejemben, hogy mikor egyek, mit és mennyit. Úgy érzem, hogy mostanra ez mintha súlyosabbá vált volna. Most már próbálok egészségesen enni, de úgy érzem, hogy még mindig nem egészséges az ételhez való hozzáállásom. Állandóan ételek járnak az eszembe és behatároztam, hogy pontosan mikor ehetek és mennyit. Nem igazán bírok egész adagokat enni, folyton fáj a hasam minden evés után, bűntudatom is gyakran van, pár falat után tele vagyok. Néha olyan erőtlennek érzem magam és olyan lassú is vagyok. Mintha ügyetlen is lennék mostanában.

De a legrosszabb az, hogy türelmetlenebbé is váltam. Egyszerűen sokszor nehezemre esik kedvesnek lenni, pedig próbálok. Anyukám most szabadságon van, szóval egy-két közeli helyre elutaztunk, de a strandokon mindig olyan frusztrált voltam, mert rosszul érzem magam fürdőruhában. Folyton azt ellenőrzöm, hogy ugye lapos-e a hasam és hogy nem dudorodik-e ki. Van egy betegségem, ami miatt állandóan fázok is, mostanában már emiatt sem olyan élvezetes a strandolás. Ráadásul a strandon is folyton arra gondolok, hogy mikor, mennyit és mit egyek. Anyukám mindig vesz az öcsémnek (ő 11 éves) valamit a büfében. Én is szívesen ennék, de már nem megy bűntudat nélkül. Ráadásul sok mindent meg sem ehetek, mert télen fény derült a gasztroenterológiai vizsgálaton arra, hogy nem ehetek tejterméket, szóval ha szeretnék se tudok azt enni a strandon, amit szeretnék. A vízben sem tudok sokáig maradni.

A másik probléma, hogy sokszor féltékeny vagyok az öcsémre, mert anya mindig vele van, hiszen még kicsi, nem hagyhatja felügyelet nélkül, emiatt sokszor egyedül érzem magam.

Anyukám most nagyon haragszik rám, mert szerinte mostanában gyerekes vagyok, elviselhetetlen és túl sokat veszekszem. Ez sajnos igaz, az öcsémmel sokat veszekszünk, csak az a baj, hogy anya nem látja, hogy néha az öcsém kezdi, provokálja ki. De ettől függetlenül nagyon szeretem az öcsémet és édesanyám a mindenem, mégis megbántottam őket, elrontottam a szórakozásukat, mert anya látta rajtam, hogy nem érzem magam olyan jól, mint ők. Úgy érzem most gyűlöl, ami teljesen jogos, hiszen ki szeretne egy ilyen embert? Ma egész nap csak bőgtem, annyira de annyira szeretném megölelni anyukámat, akit a világon a legjobban szeretek, de nem hagyja, látni sem akar. Nekem csak ő van. Apukámmal nem találkozom gyakran.

Egyedül az öcsém az, aki mindig megbocsájt nekem, őt is nagyon nagyon szeretem. Igaz csak féltestvérek vagyunk, de ez egyáltalán nem érződik.

Mit csináljak, hogy megbocsásson nekem anyukám és minden újra a régi legyen? És mit tegyek, hogy ne legyek folyton féltékeny az öcsémre? A nagy korkülönbség miatt néha úgy érzem, hogy én kívül szorulok és anya csak vele foglalkozik és jobban szereti. De tudom, hogy ez nem igaz, csak bebeszélem.


Tudom, hogy ez most nagyon össze-vissza lett és hosszú, de most is csak bőgök, egyszerűen úgy érzem megőrülök és minden tönkretettem. Könyörgöm valaki segítsen rajtam, kérlek!


2016. júl. 12. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Barátok / barátnők?


Én is hasonló cipőben járok. Egy hónapja csak a kalóriákat számolom, csak a kaja körül forog az eszem. Tudom, hogy nem egészséges így élni, de nem tudok másra gondolni.


Nagyon sokat tud segíteni egy barátnő, vagy bárki, akivel ki tudod ezt beszélni, mert ez sajnos csak egyre rosszabb lesz.

Nem feltétlen pszichomókus, akárki. :)

Esetleg egy hobbi ? Sport ?

Nekem az is segített, hogy elkezdtem karatézni, elvonja a figyelmem, megnyugtatja az elmém (hú, ez picit furán hangzik:D)

Szóval iktass be új dolgokat, ismerkedj, kapcsolódj ki, meditálj, akármi! :)

17/L

2016. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
én ezt nem értem, az én időmben(pedig ez a korosztály nem is volt olyan rég), ez nem volt téma, plusz a kalória számolgatás mit sem számít hisz attól nem szép vékony leszel hanem csontos undi. Egyszerűen sok zöldséget, gyümölcsöt kell enni és a társai és este hat után nem szabad enni, plusz föl kell emelni a kis popódat(ha már eleget ettél ahhoz, hogy legyen energiád, mert e nélkül nem megy) és jógázni, futni miegymás de azt is mértékkel. Azért fáj a hasad mert már bemeséled magadnak hogy bűnös dolgot teszel, szóval egy pszichológussal is elbeszélgetnék, ja és nem láttad a rekmálokban azt az új szert amivel ehetsz tejterméket akkor is ha érzékeny vagy rá? eszem megáll a mai fiatalok túlságosan sokat foglalkoznak magukkal.
2016. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De lattam a teveben, csak nekem sajnos nem valt be. :(


Es rendszeresen sportolok is es itthon is minden nap tornazok. Egyszeruen nem tudom mitol alakult ez ki, de mindenkeppen valtoztatni szeretnek.

2016. júl. 12. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:

19 éves felnött ember vagy keres barátokat

ne otthon tornáz hanem emberek között éhezés helyett keres csoportos sportot

és ne anyukádon akarj már loggni mint valami csecsemő

2016. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj anyukáddal! Mondd el neki mi a helyzet és kérd meg hogy segítsen! Azért vagy hisztis és ingerlékeny mert éhes vagy. A többi egészségügyi gondot is okozhatja, vagy rásegíthet az éhezés. Ha egyedül meg családilag nem megy kérj segítséget szakembertől aki csinál neked normális étrendet.
2016. júl. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat! Egyebkent nem csak itthon tornaszok, rendes sportot is uzok emberek kozt, az heti ketszer 80 perc.

Most biztos azt hiszitek, hogy anorexias vagyok, de nem. Regen tuti az voltam, mert akkor lefogytam 25 kilora. De ez most valahogy mas. Most nem a kilok erdekelnek. Nagy nehezen elertem, hogy kockas legyen a hasam es folyton azon jar az eszem, hogy ha megeszek-e egy bizonyos etelt, az milyen hatassal lesz ra? Nem csak kaloriakat szamolok, hanem hogy mennyi feherjet eszek, stb… naponta otszor eszek es nem eheztetem magam ugy, mint regen. Viszont nem tudom magam ravenni, hogy spontan egyek vagy valami olyat egyek, ami szerintem nem egeszseges. Es mar semmi orom nincs az evesben.

Vannak baratnoim, akikkel talalkozgatunk. De csak azert mert 19 vagyok, mar ne is akarjak anyukammal lenni?

2016. júl. 13. 07:54
 7/8 anonim válasza:

Lassan szokj vissza az nehezebb ételekre! Vagy ha nagyon durva helyzetben vagy nézz meg anorexiásokról egy filmet! Amikor én is itt tartottam mint te engem elrettentett és visszahíztam! Sportolj sokat élj egészségesen! A fétékenységről; ha nem akarod hogy mindig az anyukánál legyen az öcséd akkor szervezz közös programokat velük és így nem leszel egyedül! Remélem segítettem!

Ui: Annorexiás film; Véznák kontra dagik -Life network

2016. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogyha 18 éves, elvileg felnőtt ember vagy, akkor miért nem orvoshoz fordulsz ezzel? Itt mit vársz, hogy megerősítjük, hogy igen, evészavarod van? Egyébként meg nem tudom megérteni,miért nem mentél eddig orvoshoz. Nem bőgni kell, meg könyörögni felnőtt ember létedre, mert azt fogod észrevenni, hogy nem csak mentálisan, hanem idegileg is tönkremész. Ha az én gyerekem lennél biztos megráználak, és nem azért mert szívtelen vagyok, hanem azért mert ezt hagytad idáig elfajulni. Nem kisgyerek vagy már, hanem felnőtt, a pszichológus tud segíteni. És ezért lepontozhat bárki, de nem tudom sajnálni azt, aki ennyire tisztában van a bajával,mégsem tesz semmit. Azt sem értem, hogy a kisöcsédre mért vagy féltékeny, még gyerek...szedd össze magad. Kezdj el pszichológushoz járni, és akkor anyud is azt fogja látni, hogy a gyereke önálló, tud tenni azért, hogy rendbe jöjjön az élete, veszekedés helyett. Tényleg nem 12 éves vagy, hogy összevessz egy nálad jóval kisebbel, hanem FELNŐTT EMBER!!! Anyud fix, hogy nem gyűlöl, hiszen a gyereke vagy, de jogosan haragszik ha így viselkedsz

Nem bőgni kell, hanem elkezdeni összeszedni magad.

2016. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!