Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egy érzéketlen, anyám...

Apám egy érzéketlen, anyám mentálisan beteg, tudtok jobb ötletet a meneküléstől?

Figyelt kérdés
Igaz hogy már 24 vagyok, de otthon dolgoztam egy ideig a vállalkozásban, utána meg hazajártam suliból, külön lakásom nincs. Apám ahogy öregszik, egyre türelmetlenebb lesz, munkafüggő, és érzelmileg analfabéta, nem csodálom hogy én sem tanultam meg rendesen kommunikálni. Anyámnak sajnos kijött így 50 körül a bipoláris depressziója, amiből nincs kiút, mellé egy vallásos, teljesen csapongó mánia társul, sokszor skizofréniára utaló jelekkel, tévképzetekkel. Képzeljétek el a kettőt együtt. Mennyire lehetnek a helyzet magaslatán, ha a 10 éves húgom több mint egy éve mondogatja, hogy amint lehet, elköltözik otthonról? Én meg vagyok rémülve ezzel kapcsolatban, míg anyámék mintha fel se fogták volna hogy mekkora súlya van ennek. Nem akarom ezt beállítani az én életbeli kilátástalanságom fő okának, de van köze hozzá, rettenetesen éreztem magam az elmúlt időkben.
2018. szept. 3. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
esetleg próbálj a saját lábadra állni.
2018. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam, de azon gondolkodtam hogy a családi vállalkozást vigyem tovább ahogy ok is tették, de így nem.
2018. szept. 3. 20:13
 3/11 October15 ***** válasza:
24%
Csak 50 éves korára? Hát legalább valamiben az anyám előrébb jár mint más. XD One ticket please..
2018. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Menekülj,mentális probléma érzelmi iku hiánya plussz vallás.. Hasonlo szülőktől "tüntem el" szó nélkül.. Nem bántam meg,nyugodt életem van,és már felnőtt gyerekeink a férjemmel..
2018. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
72%
"otthon dolgoztam egy ideig a vállalkozásban"-gondolom azt is ingyen,bejelentés nélkül.először keress valami jól fizető munkát,azután költözz.a húgoddal tartsd a kapcsolatot mert neki még nehezebb lesz.legalább te legyél neki,ha már ilyen szülőket dobott neki a sors.
2018. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Képzeld, be voltam jelentve és kaptam is fizetést. Anyám is ugyanezzel megy az agyamra, hogy olyan dolgokban turkál meg gyanúsít, amihez semmi köze, de nem csak engem. Ez megy itthon mindenhol, ezt a magyar közhangulatot dobta nekünk a sors.
2018. szept. 3. 21:42
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Pedig az ilyen szülőktől jobb mihamarabb költözni (ahogy a kistesód is észrevette). Milyen vállalkozásról van szó? Ott a szüleid vannak bent rendszeresen vagy van alkalmazott? Tudnál úgy dolgozni hogy külön laksz és csak a melóba jársz be? Ha nem lennél egész nap összezárva velük, talán könnyebb lenne.
2018. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha máshol is aludnék, a munka az helyhez kötött, mezőgazdaság, vannak alkalmazottak is. Sehogy se jó ez így, apám se volt ennyire ilyen amíg nem készítette ki anyám, de ettől függetlenül képtelen normálisan kommunikálni és a helyzeteket lekezelni.
2018. szept. 3. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Partnerkapcsolatod, aki esetleg támaszt tudna nyújtani, van?Az a baj,hogy hugodat meg otthagyod magára, ő szerintem nagyon megsínylen é az elmeneteledet.Persze azt sem lehet,hogy miatta feláldozd az életedet..Hm.Talán a legjobb megoldás, ha mégis elköltözöl és hetente többször, 3-4szer hazajársz,Hugodnak meg teszel egy igeretet,hogy amint 14 éves lesz,odaköltözhet hozzád.
2018. szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyel a hugod gyamja, koltozzetek el. Semmi ertelme tonkretenni ket embert masik ket ember miatt.
2018. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!