Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? Beteg gyerek egy 1éves mellé?

Figyelt kérdés
Mindig ezen veszekszünk, hogy párom 6 éves fia, mindig köhög fáj a torka és anyuka elfelejt szólni, hogy beteg. Most megtudtam, hogy hasmenése van, ma jönne, annyit mondott az anya,már éjszaka nem ment a hasa, de 3 napja egyfolytában úgyhogy most már biztos nem beteg. A 15 hónapos oltás után most múltak el a tünetei a fiamnak. Tényleg én reagálom túl, hogy nem akarom össze szedjen valamit?

2018. jún. 29. 08:02
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
59%
Sztem nem reagálod túl. Ha vírusos hasmenése volt akkor a tünetek megszűnése után is simán fertőzhet még napokig. Anyukának marha sok esze van, hogy így odaküldi az 1 éves gyerek mellé. Nem is értem az ilyen embereket, hogy tudnak gyereket vállalni ennyi aggyal. Én ezt tiltanám, hogy bizonyos értelmi szint alatt bárki is gyereket vállaljon.
2018. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
84%
Menjen a párod programra a nagyobb gyerekkel pl.állatkert, kalandpark.... én megértelek, de ha lesz a kicsinek majd testvère ugyanez lesz. Az nem megoldás, h nem mehet a nagy szinte soha,m a kicsi elkapja.. szeptembertől a kisfiam álandóan beteg volt és októberben született a kicsi. Most nem olyan rég mindketten bárányhimlősek voltak... ha fele fele időt töltene a gyerek a szüleinél, akkor mit csinálnál?
2018. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem túlreagálás. Egy 15 hónapos órák alatt ki tud száradni, ha elkapja, tudom, három gyerekemmel is voltam ez miatt kórházban. A kedves anyuka ne adja oda a gyereket ilyen betegséggel. Sőt, semmilyennel.
2018. jún. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
72%

Rosszul állsz hozzá. A másik gyerek nem rokon, nem látogató, hanem ugyanúgy a férjed gyereke, mint az egy éves. (Fél)testvérek.

Szép is lenne, ha a testvér nem mehet haza, mert a kisebbik beteg... Ha nálatok lesz még egy gyerek, akkor hogy fogod megoldani?

Nekem is ekkora a legkisebb, két nagy tesó van. Nem lett tőle komoly baja, hogy elkap tőlünk ezt-azt, legalább átesik rajta, és nem ovis korban esik betegségből a másikba. Tapasztalat.

2018. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Egy városban lakunk, szóval akármikor eljöhet a gyerek, én nem tudnám elképzelni, hogy beteg és hétvégére oda adnám bárkinek is. ( anyuka otthon van mert 3gyereke van)
2018. jún. 29. 08:32
 6/50 A kérdező kommentje:
Nekem az orvos azt mondta, hogy akik együtt laknak és beteg az egyik az más , mintha idegen jön ide.
2018. jún. 29. 08:34
 7/50 anonim ***** válasza:
71%

Az orvosod jó hülyeséget mondott, akik együtt vannak, ugyanolyan, max előbb elkapja a nem beteg.


Tudom, nekem is vannak kisebb testvéreim, ha az egyik beteg volt, akkor tuti, hogy legkésőbb 3 napon belül elkapta a másik is.


Csak mésképp viselték, a nagy lázasan is pörgött, a kisebbik meg az ágyból nem kelt ki, kb. egész nap aludt.


Szóval hülyeség, hogy akik együtt élnek, az nem kapja el, stb. Dehogynem. :)

2018. jún. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
79%

És külön szép, hogy "idegenként" emlegeted a gyereked TESTVÉTRÉT!


Már most megkülönbzöteted a kettőt, és számodra az a gyerek, csak egy "idegen kolonc"... szánalmas, tudod, simán adódhat úgy, hogy a párod GYEREKE hozzátok költözik ilyen-olyan oknál fogva.


Akkor mit csinálsz? Neked "csak egy idegen", neki viszont a saját kisfia.


Engem is utált mostohaanyám, mert "hozott gyerek" voltam, gyarkolatilag folyamatosan éreztette velem, hogy nekem nincs semmibe beleszólásom és kssoljak, meg költözzek már el, mert "senki vagyok".

2018. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
39%
Látom, akkor az az elfogadott, hogy az anya passzolja le nyugodtan a beteg gyereket másnak, aki NEM az anyja. Micsoda csodás példányok vagytok ti... Ti is külditek a beteget, hadd menjen? Taps.
2018. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted több gyerekes (együtt élő) családnál nem fordul elő az hogy az egyik gyerek beteg miközben a többi is ott van?
2018. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!