Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szakítás miatt haza kényszerül...

Szakítás miatt haza kényszerülök költözni. Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, párom lakásában éltem, de megromlott a kapcsolat, és azt szeretné ha pár héten belül elköltöznék. Ez az egész épp elég borzasztó nekem, azt hittem ő az igazi, már eljegyzést, örök boldogságot terveztünk, és most itt állok összetörve egyedül, fogalmam sincs hogyan tovább az életben. Ezt tetőzi az, hogy vissza kényszerülök a szüleimhez, akik a viselkedésük miatt nagyban hátráltatni fogják a feldolgozást, újrakezdést. Újra gyerek szerepben leszek. Tudom hiszen két hetet már töltöttem náluk, de utánna még újrakezdtük a párommal és visszaköltöztem. Folyamatosan sajnálkoznak a történtek miatt, már megalázó hogy folyton ezt kell hallgatnom, hogy jajj látják mennyire szenvedek, de majd jobb lesz stb. Tulajdonképpen folyton erre emlékeztetnek, így persze, hogy nem tudok továbblépni. Nincs egy óra nyugalmam sem, ha bezárkóznék a szobámba, már jönnek hogy ne kuksoljak egyedül, inkább beszélgessek velük. Mintha egy depressziós tini lennék akit félteni kell saját magától. Emiatt még kisírni sem tudom magam ha arra vágynék, mert folyton a nyomomban vannak a sajnálatukkal, így tettetnem kell hogy boldog vagyok, és nem visel meg a szakítás. A másik, hogyha elmegyek otthonról rögtön jön a faggatózás, hogy kivel, hová, mikor jövök. Például ha randizni mentem régebben, anyám mindent tudni akart az illetőről, hogy nem e veszélyes. Ha a megbeszélt időnél tovább maradtam, írtam smst hogy ne aggódjon, de képes volt felhívni, hogy biztos önszántamból írom az smst, jól vagyok, nem bánt az illető? Arról ne is beszéljünk, hogyha nem aludtam otthon, mekkora perpatvar volt belőle. Akkor apámmal együtt tudni akarták, hogy kinél voltam, mióta ismerem, mi van köztünk, és ha nem tetszett nekik a dolog akkor kaptam a kioktatást, hogy 5 találkozás után egy lány ne aludjon senkinél, szégyellhetném magam, éjszakára itthon a helyem. Mindezt 25 évesen, mielőtt megismertem a mostani páromat. Szóval nagyon nehéz velük, úgy érzem pont ez az amire semmi szükségem nincs most. Szeretném magam összeszedni lelkileg, ha kell sírni, ha kell meginni egy üveg bort egyedül, ha kell egész hétvégén sorozatot nézni. Később ha jobban leszek, újra ismerkedni, akár laza kapcsolatot fenntartani, ha a szerelemben már nem is hiszek. De ez a szüleim miatt lehetetlen lesz. Kb 1 évre kellene hazaköltöznöm, utánna tudnék sajátba menni (lakástakarék lejárati idő), ez alatt az egy év alatt kellene minnél több pénzt összegyűjtenem, felújításra, bútorokra. Ha most elmegyek albérletbe, akkor nulla megtakarításom lesz addigra, de mégis nagyon vacilálok, hogy a békesség fontosabb mint a leendő lakás berendezése. Lakótársazni nem akarok, inkább fizetek többet a lakhatásért, de elvárom hogy ne kelljen idegenekhez alkalmazkodni. Persze az eszemmel tudom, hogy butaság lenne kihagyni ezt a lehetőséget, hogy tudjak otthon lakva spórolni. Szüleim is ezt erőltetik, hogy éljek otthon addig, ők direkt nem kérnek semmit, rakjak el amennyit csak tudok. De én úgy érzem megőrjít ez a helyzet ami otthon van. Persze megbeszélni nincs mit rajta, ha próbálom akkor megkapom, hogy ők csak aggódnak azért ilyenek, és örülhetnék neki hogy befogadnak.
2018. szept. 6. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
próba, ha nem megy, elmész albiba és később veszel sajátot
2018. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj, úgy tudod kibírni, hogy látod a végét. 1 évig nagyon rossz lesz, de utána vége, lesz saját lakásod. Minden nap gondolj erre. Ha tudsz, vállalj plusz munkákat, annál kevesebbet vagy otthon és több pénzed is lesz. Egyébként meg csak a határozottság segít. Megmondod a szüleidnek, hogy hagyjanak békén, nem fogsz mindenről beszámolni és nem szeretnéd, ha zaklatnának. Mondjuk ez erőszakos emberek ellen nem sokat ér, de ha mindent rájuk hagysz, tényleg nem állnak le.
2018. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Albérlet. Ne költözz haza, mert még rosszabb állapotban leszel. Ennek a fazonnak meg eszed ágába ne jusson könyörögni, hogy maradhass.
2018. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolkodtam anno, aztán rájöttem, hogyha felnőttként viselkedem velük, ők is úgy fognak kezelni. Az ember hajlamos a környezetben egyből visszaesni a gyerek szerepbe pedig ez nem kötelező. Én simán megmondtam anyának ,bár csak vendégségbe mentem hogy ne haragudj, de felnőtt nő vagyok, nem tartozom neked beszámolóval mindenről. Ezt eljátszottuk párszor, észhez kaptak és azóta találtunk egy középutat, ahol ők kérdeznek, de nem sértődnek és nem oktatnak ki, ha nem szeretnék válaszolni, egyébként pedig nem zaklatnak folyamatosan, így már magamtól is van kedvem időnként felhívni őket és mesélni.
2018. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Sajnálom, de egyetértek a szüleiddel. Úgy viselkedsz mint egy 16 éves tini, aki szakított a jelenlegi barátjával. Törődnek veled, sajnálnak téged, szeretének segíteni, de te ezt úgy éled meg, mintha rosszat akarnának neked. Felnőtt nő vagy, elmondod nekik, hogy egy kis magányra vágysz, át kell gondolnod a történteket, ki kell szellőztetned a fejedet és egy pár napig nem szeretnéd, ha mások zavarnának.
2018. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
83%
Itt neked kell mérlegelned hogy mit vagy hajlandó beáldozni a nyugalmad érdekében. Én a helyedben elmennék egy évre lakótársas albiba ahol külön szoba van. Nem különbözne sokban az otthonlakástól, hiszen gondolom ott is a gyerekszobádba mennél, de olcsóbban jönnél ki mintha egy teljes lakást bérelnél és a szüleid sem lennének folyton a nyomodban. Ha ez nem tetszik, akkor választhatsz hogy vagy spórolsz otthon de nincs magánéleted vagy albi és akkor magánélet van, pénz nincs.
2018. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Nőj fel.
2018. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Örülj neki, hogy vannak még szüleid. Ne keseredj el. Innen 40-en túl te még nagyon fiatal vagy! Előtted az élet. Jobb időben szakítani, mint később rájönni, hogy valakire feleslegesen pazaroltál éveket vagy gyereket szülni egy rossz házasságba, azután elválni.
2018. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
A fiam többször is visszaköltözött az első barátnőjétől (miközben a barátnőjének vagy 2 lakást újított fel), úgyhogy az anyja vett neki egy megfelelő méretű koffert, hogy azzal költözzön. Nemcsak, hogy túlélte, de később a feleségével (x-edik nő) lakásról lakásra költöztek majd válás után vett magának egy saját lakást, de 3 év után azt is eladta, mert a legújabb élettársával egy családi házba költöztek.
2018. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
A szüleid úgy viselkednek, mint normális, a gyermekükért aggódó szülők, te meg mint egy depressziós tini,akit félteni kell saját magától.
2018. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!