Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire jogos a szülők...

Mennyire jogos a szülők elvárása a gyerek felé anyagi támogatás szempontjából?

Figyelt kérdés

Úgy általában is kérdezem, meg a lenti pontosítás fényében is.


Adott egy család. Együtt élő szülők, 3 gyerek. Egyébként a szülők egymás közötti és a gyerekekkel való kapcsolata jó. Soha senki nem bántott senkit szóban sem, nemhogy fizikálisan.

Az apa azonban súlyos játékfüggő, néha megy egy kis pia is. A legidősebb gyerek nagyon szorgalmas volt. Elvégezte az egyetemet, közben diákmunkázott is, mert annyira nem tudták támogatni a szülei (de azért támogatták). Most külföldön van, nagyon jó állása van.


Ma pedig a szülei kérik, hogy utalgasson néha pénzt nekik, mert félretett pénzük nincs (egyértelműen), beütött a házon lévő hitel miatt a krakk, a másik két testvér pedig kiskorú.


Az említett személy pedig ezt jogosnak érzi, mondván, nélkülük nem lehetne ott, ahol.



2018. szept. 10. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Én is külföldön élek, és bár a szüleim soha nem kértek pénzt, még akkor sem amikor otthon éltem, én minden hónapban küldök nekik pénzt. Ők meg minden hónapban mondják, hogy ne küldjek, nekem is kell, elvannak. De úgy érzem , hogy illik viszonoznom a sok jót amit kaptam.

De a kérdést olvasva, nem jogos az elvárás. Ha viszont a gyerek úgy érzi, hogy küldenie kell, akkor tegye meg. Jobban fogja így magát érezni.

2018. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Azt gondolom, hogy ha az egyetem alatt támogatták-eltartották, fizették az esetleges tandíjat, felszerelést, stb-akkor valamilyen szinten joggal várhatják el. Más kérdés, hogy eleve a gyereknek kellene hogy ez alap legyen. Nem hatalmas összegre gondolnek havonta, inkább valami jelképesre.

Azt meg felesleges bele keverni, hogy az apa játék függő, meg "neha megy egy kis pia is" , mert a gyereket csakm eltartotta ennek ellenére is.

2018. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha jól értem: támogatás nélkül a szülei és a kistesó utcára kerül?
2018. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Mindkettővel elsővel egyet értek nagyrészt. Az viszont nem felesleges, hogy megemlítettem a szenvedélyt.


Azért nincs félretett pénzük, mert függő, már évtizedek óta. Kezelést nem fogad el, és folyamatosan egyre rosszabb. Más megvilágításban, miért viselje a gyerek a vállán a szülők rossz döntését? Hogy nem bírtak felnőttként viselkedni? Nem veszekedni akarok, ne érts félre, csak vitázni.


Hármas: egy nagyon kicsi albérletbe. Jelenleg kétszintes kertesházuk van. A tesók sem sokáig kiskorúak már, esetleg ők is tanulnának majd tovább. Mondjuk hozzáteszem, messze nem jó tanulók. 2-3-mal átmennek mindenhol és szevasz.

2018. szept. 10. 09:50
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindenképp támogassa, de úgy, hogy a játékfüggő apa ne verje el azt a pénzt: szóval pl. utaljon a hiteltörlesztés-számlára.

Feltételezem, hogy az apa nem megbízható, ezért a krach kezelésébe (amennyire külföldről lehet) jó lenne, ha belevonódna. Márcsak a testvérei védelmében is.

2018. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%
De, mindegy a függőség, mert attól függetlenül eltartotta a gyereket és támogatta az egyetemben is
2018. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%

Elöször is a nagy házat el kellene adni és egy kisebbet venni, föelg úgy, hogy a két "maradék" gyerek is lassan önállósodik.

Másodszor ezt a pénzt kizárólag az anya kezelhesse (feltéve, hogy képes nem odaadni a függésgben lévö apának), a család megélhetése érdekében.

Harmadszor a kérdéses gyerektöl valamennyire elvárható lenne a támogatás, ha ez neki nem nagy anyagi megszorítás - márpedig a kérdés alapján nem az -, de csak oylan módon, hogy ne az apa szenvedélyre menjen, hanem tényleg a családra.

Negyedszer, követelni azonban nem követelhetnek a szülök semmit jogilag, de erkölcsileg azért elvárható, hogy segít nekik.

2018. szept. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

"De, mindegy a függőség, mert attól függetlenül eltartotta a gyereket és támogatta az egyetemben is"


NEM, NEM MINDEGY!!!! A függöség nélkül most lenne tartalékuk, nem állnának a csöd szélén. A gyerek meg csak részben kapott támogatást az egyetemre, jó részét saja´t amga fizette a saját munkájából! Ha az apa nem lenne függö és nem verné el a jövedelem jó részét, akkor nem itt állnának!

2018. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hatos: részben igaz. Muszáj volt diákmelóznia mellette keményen, egy félévre pedig teljesen passziváltatta magát, mert annyira nem volt pénz, és teljes időben dolgozott. Lényegében ahogy én látom, sem a támogatás, sem a saját törekvése nélkül nem végezhette volna el az egyetemet.


A függőség pedig annyira súlyos, hogy volt többször is olyan éjszaka, hogy elment akár 350 000 forint. Vagy két egymást követő hónap, hogy a gáz és a villany ki volt kapcsolva.


Nem arról van szó, hogy az apa lerokkant volna hirtelen önhibáján kívül.


Szerintem csak azért jogos a segítség, mert a testvérek és az anya közvetett módon szívnak a dolog miatt.

2018. szept. 10. 10:06
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereknek ez nem okoz gondot, szívesen, nem kényszerből adja, és anyagilag is megteheti, akkor szerintem nem gond.

Viszont az, hogy ez konkrét elvárás a szülők részéről, nem túl szép. Főleg azért, mert a saját hibájukból vannak most rosszabb helyzetben.

Ha még mindig fennáll a játékszenvedély és a pénz arra megy el, akkor meg tök felesleges adni.

2018. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!