Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire jogos a szülők...

Mennyire jogos a szülők elvárása a gyerek felé anyagi támogatás szempontjából?

Figyelt kérdés

Úgy általában is kérdezem, meg a lenti pontosítás fényében is.


Adott egy család. Együtt élő szülők, 3 gyerek. Egyébként a szülők egymás közötti és a gyerekekkel való kapcsolata jó. Soha senki nem bántott senkit szóban sem, nemhogy fizikálisan.

Az apa azonban súlyos játékfüggő, néha megy egy kis pia is. A legidősebb gyerek nagyon szorgalmas volt. Elvégezte az egyetemet, közben diákmunkázott is, mert annyira nem tudták támogatni a szülei (de azért támogatták). Most külföldön van, nagyon jó állása van.


Ma pedig a szülei kérik, hogy utalgasson néha pénzt nekik, mert félretett pénzük nincs (egyértelműen), beütött a házon lévő hitel miatt a krakk, a másik két testvér pedig kiskorú.


Az említett személy pedig ezt jogosnak érzi, mondván, nélkülük nem lehetne ott, ahol.



2018. szept. 10. 09:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Tök mindegy, mennyi a bevételük, és honnan, ha eljátssza az apa.

Egyetlen fillért sem adnék nekik, az fix! Nem erre keresel, ha te vagy a legidősebb gyerek.

A szülő, mikor vállalja a gyereket, vállalja, hogy minden szükségében támogatja, eltartja, becsülettel felneveli, ezért nem vár viszonzást.

Vegyél nekik egy szatyor kaját. Épp elég.

Ha támogatod őket, ellenkező hatást érsz el. Még nyugodtabban játszik, mert talált egy hülyét, akit fejhet. Aztán majd neked legyen bűntudatod, látszólag már van is, amiért Ő nem tartja el a családját

2018. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11: szerencsére nem én vagyok, utolsó bekezdéseddel viszont maximálisan egyetértek. Sajnos, közvetett tapasztalatból.


Aki az ilyen feneketlen dolgokat, mint egy játékfüggőség, megpróbálja betölteni, az életben nem fog javítani a helyzeten. Akármennyi pénzt beleölhet, sosem lesz vége, az adott személy pedig mégjobban hátra dől, holott már eddig is túlságosan hátra volt... Ez pedig sokszor kapu arra, hogy ráteleledjenek a fejére. És akkor meddig viszi a dolgot? Amíg a szülő 70 éves, ő meg 50? Csak a testvéreket és max az anyát kéne támogatnia, ha egyáltalán.

2018. szept. 10. 10:21
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor utalnék, ha a saját életem már adott: van lakásom, kifizettem a saját hitelemet és nem a saját megélhetésemet, jövőmet veszélyeztetve jótékonykodok. Az pedig közel sem biztos, hogy az utalt összeg biztonságban lesz apádtól, lehet, hogy ezt ugyanúgy elveri. A lakáshitelt pedig csak akkor fizetném, ha ezzel együtt tulajdonrészem keletkezne az ingatlanban, így legalább apádnak sem lesz olyan egyszerű eljátszania a tetőt a család feje fölül. Erről meg lehetne kérdezni egy ügyvédet. Amúgy meg felajánlhatod, hogy kifizeted a kezelését, és szerintem még ez lenne a legjobb, hogy a kezelés alatt/után nem az ablakon szórnád ki a haza utalt pénzt.

Amúgy azt vallom, hogy mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Két felnőttnek el kell tudnia tartani két gyereket, nekik már az is nagy könnyebbség, hogy egy már kiröpült a családi fészekből. Szerintem igenis fontos tényező, hogy apád szenvedélybeteg, mert itt arról van szó, hogy önhibájából okozza ezt a helyzetet, és amíg meg nem gyógyul, folyamatosan okozni is fogja! Nem arról van szó, hogy lebetegedett és kiesett a munkából egy időre, vagy mondjuk sürgős lett egy milliós felújítási munka, és emiatt kérik a segítségedet. Ez teljesen érthető lenne és én is azonnal segítenék. Csakhogy itt a problémát egy felnőtt ember okozza, aki felelősséggel tartozik a kiskorú gyerekeiért, és nem rendezkedhet be arra egész hátralevő életében, hogy te majd mindig jössz és rendezed a család anyagi helyzetét, amit ő sz@r el. Te meg majd nem fogsz tudni előrébb jutni az életben, mert apád játékadósságait fizeted. Nagyon meggondolnám, hogy belemenjek-e ilyesmibe.

2018. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja olvasom a kiegészítéseket, hát akkor a becsülettel felnevelt rész nem valósult meg, egy fillért nem adnék neki!!! Hogy nevelt volna fel becsülettel, ha hónapokra kikapcsolták a villanyt és a gázt, ráadásul veszélyeztette a tanulmányi előmeneteledet, mert passziváltatnod is kellett magad miatta? Ne adj neki egy garast sem!
2018. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Közvetlenül támogatnám a testvéreimet. Pl. ruhák, iskolatáska, stb. megvásárlásával. De a pénzt nem tudod befolyásolni, hogy ne a játékra menjen, úgyhogy azt nem adnék.
2018. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
23%
Rengeteg ilyen kérdés van, ami másra nem jó, csak lehúzni a mások véleményét. Egy család nem homogén dolog, ahány ház annyi szokás. Az egyetlen, hogy nem értem miért ilyen irigyek egyes emberek ha pénzről van szó. Van aki inkább elhordja szüleit, de haza nem adna. Más pedig nem is él otthon mégis segít. Hatalmas különbségek vannak..
2018. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#16, ezért próbáltam minden fontos részletet elmondani.


Érzékenyebb témák, mint ez is, mindig is voltak, de egyébként a Gyakori már nagyon rég arról szól, hogy akárhova írsz, nagy eséllyel indokolatlanul lepontoznak. Erre volna több megoldás is, kérdés, hogy mennyire érdekelt ebben az oldal üzemeltetője...


Ha zavar, kerüld a kényes témákra való kommentelést, vagy az egész oldal használatát vedd ritkábbra. Ezt teszem én is, mást nem tudok tanácsolni. Az oldal jellegéből adódóan lesznek itt mindig is egymásnak feszülő vélemények. A civilizáltság visi már rajtunk (és az adminokon) áll.

2018. szept. 10. 10:44
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem támogatnék valakit, aki, mint írod, kezelést nem fogad el, de 350.000ft-ot is elgépezik egy éjjel alatt.


Elmondanám, hogy ha elmegy kezelésre a függőségével, és VÉGIGCSINÁLTA, akkor UTÁNA beszélhetünk róla. Addig semmi.

2018. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi a hitel, és mennyire áll jól a gyerek anyagilag. Én a helyében megpróbálnám a hitelt egyben kifizetni, ha van rá lehetősége, cserébe a ház tulajdonjogát kérném, azért, hogy 10 év múlva is legyen hol laknia az anyának, ne kerüljenek még egyszer ilyen helyzetbe.
2018. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ezt úgy tudod korrektül megoldani hogy a közüzemi számlákat átvállalod és kipengeted utalással. Ebbe NEM LEHET BELEKÖTNI mert adsz és tuti nem játékra megy. Nem kicsi terhet vennél le a vállkukról.
2018. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!