Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki hasonló cipőben járt...

Valaki hasonló cipőben járt már? Előre szólok picit hosszú lett.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, az anyámmal vannak problémáink. Tavaly meghalt az apukám, azóta olyan, mintha bekattant volna. Tisztában vagyok a gyász szakaszaival, én is átéltem, de továbbléptem, mert sajnos tovább kell. 21 éves vagyok, szereztem egy szakmát, egyetemre járok, igaz levelezőre, de mellette dolgozom. Önállóan látom el magam, csak annyi könnyítéssel, hogy otthon élek. A barátom sokat van nálam, ott alszik. Mindketten vásárolunk be otthonra, én a háztatásba segítek be, ő a ház körüli teendőkbe azért, hogy kompenzálja, hogy nálam alszik. De tegnap kaptam egy jó nagy fejmosást, hogy milyen hálátlan gyerek vagyok, aki elhanyagolja a családját, aki állandóan csak megy, bezzeg az após jelöltéknél több időt töltök, mint otthon. Anyám szerint a nővéremet is leszarom, és vele sem foglalkozom. Azt állítja, hogy otthon sem segítek be, és ha ő nem lenne a mocsok enne meg, meg hogy én nem ilyen voltam, mert megláttam dolgokat. Azt tanácsolta vegyek vissza magamból, és ne költekezzek állandóan. Hiába mondtam neki, hogy nem is járok át az apósjelöltékhez, mert tudom, hogy nem akarja, direkt ott sem alszok és a családi eseményekre sem megyek. A nővéremékkel múlt héten voltunk moziban és kajálni, fodrászhoz is együtt járok vele, plusz messengeren is beszélek vele. Mindig hívom anyámat is, de ő mindig hárítja, hogy milyen sok dolga van, de nem csak én hívom, hanem a párom is, de soha nem jön sehova. Sosem költök magamra, csak amire szükséges. Max egy hónapban kétszer elmegyünk moziba, ennyi luxust engedek csak meg. Állandóan basztat bármit csinálok otthon, takarítok vagy főzök az sosem jó úgy. Ha ablakot pucolok, vagy füvet nyírok akkor utánam megcsinálja mégegyszer, ha főzök, vagy sütök azt általában sosem jól csinálom. Kicsit lehangoló, hogy én vagyok a szálka a szemében, én próbálok a kedvére tenni, de az mindig szar. Két éve nem voltam nyaralni, mert inkább dolgoztam, mert a pénzen van fennakadva, hogy nincs. Úgy megmondanám neki, hogy akkor ne hat órában dolgozzon, hanem nyolcban ha ennyire kevesli a fizetését. Én iskola mellett 8 órában, hétvégente és ünnepnapokon is dolgozom, annyi szabadidőm sincs mint neki, de én vagyok a semmirekellő, ahogy ő mondja. Úgy elmenekülnék, nem szeretek otthon lenni, elhiszem hogy gyászol de ez olyan szar, hogy így nyilvánul meg, mert ezzel elüldöz. Tudom kicsit hosszú lett, sajnálom. De hátha valaki is hasonló cipőben jár, mint én.


2018. szept. 11. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem jártam konkrétan hasonló cipőben, de szerintem egy felnőtt ember, aki teljes munkaidőben dolgozik is, párkapcsolata is van, és nem érzi jól magát az otthoni légkörben, az elköltözik, és kezdi az önálló életet.
2018. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos kezdetleges a fizetésem, és ahol élünk a legolcsóbb albérletet sem tudjuk még megengedni, plusz nekem és a páromnak is fizetni kell a tandíjat. Hidd el, már számoltunk ezzel a lehetőséggel.
2018. szept. 11. 09:31
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Gyakorlatilag bármi baja van anyudnak, rád zúdítja a gondját-baját, te vagy a lábtörlője... Ha értelmesen beszéltél már vele és nem vezetett célra, akkor az elköltözés segít csak - esetleg párod szüleihez nem tudtok összeköltözni?
2018. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Vedd be a leszarom tablettát és engedd el ezeket a dolgokat. Ne foglalkozz azzal amit mond és egy kedves mosollyal hagyj rá mindent. Ne érdekeljen hogy mit mond vagy mit kér tőled, csináld azt ami szerinted helyes.
2018. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem veled van baja, hanem az elettel. Tokmindegy, hogy mit csinalsz es mennyit, ha feszult rajtad vezeti le eppen azzal ami az eszebe jut. Koltozz el hamar, mert lehuz erzelmileg, aztan szepen lassan te is ilyen magadbafordult leszel. Tapasztalat.
2018. szept. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a párom szüleihez sem tudunk menni, mert ő is hasonló dolgok miatt alszik inkább nálam. Megpróbálom egyenlőre lenyelni, de abban reménykedem hogy jövőre talán több fizetésem lesz és el tudunk költözni egy albérletbe. Köszönöm a válaszokat :)
2018. szept. 11. 11:51
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos az én anyám is ilyen,azzal a különbséggel hogy még él apám.Két önző alak mindkettő.Én takarítottam, főztem rájuk, mire hazajöttek melóból minden kész volt,kitűnő tanuló voltam általánosban végig,de csak a bátyámat vették emberszámba,őt istenítették.Én egy jó szót nem kaptam tőlük soha.Aztán mikor barátom lett jöttek még jobban a beszólások,amikor pedig elköltöztem végre otthonról,ne tudd meg azt az érzelmi zsarolást amivel anyám próbált rám hatni...Ezek már régen történtek,de nyomot hagytak bennem,és sajnos most is ugyanolyan önző car alakok most is,mint ezelőtt.Fűnek fának azzal villognak amit én meg a férjem elért,amihez nekik közük egy deka sincsen,és pl. a kisebbik gyerkőc jégkorongozik,azzal is,de egyetlen egy meccsére nem volt még képes eljönni egyik se,pedig naponta caplatnak arrafelé.Nagyon nagy fájdalom ez,és nekem már reményem sincs normális családra.Mikor más anyák napján örömében sír,én bánatomban szoktam... Nem tudom mielőtt meghalt apukád milyen volt a viszonyotok?Mert ha előtte még normális volt,akkor talán még van remény neked.Nincs joga senkinek ezt tenni a gyerekével,nagyfokú önzőség,még ha bánatában is teszi.Egy nyílt beszélgetésben elmondanám neki a véleményem,ha még van benne csírája a józan észnek,talán magába néz és változtat a viselkedésén.
2018. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az irigység sajnos,vmiért irigy rád,mert neked vmid van ami neki nincs..
2018. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!