Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kis a felelős a rossz anya-lán...

Kis a felelős a rossz anya-lánya kapcsolatért?

Figyelt kérdés

Az anya vagy a lány?

A mi kapcsolatunk igazából soha nem volt valami felhős. Dobálózik azzal, hogy ő felnevelt engem stb. De nem csak ennyiből áll az anyaság úgy gondolom.

Igen, felnevelt.. de ennyi!

Gyerek koromban soha nem dicsért, csak leszólt ha olyat csináltam. Tipikus csak a rosszat látja meg a másikban.

Nagyon szigorú volt, amit én mindig megszegtem. Nagyon vissza akart fogni.

Ha olyat csináltam sokszor nem engedett sehova barátokkal játszani. Mikor kicsit nagyobb lettem és lett internetünk , sokszor kihúzta a net kábelt mikor rosszat csináltam. Soha nem értett meg. Soha nem akarta megismerni a lelkemet, pedig nekem van. Egy igen nagy lelkem...

És most, 20 évesen ott tartok, hogy önbizalomhiányom van, enyhe szociális fóbiám, személyiségzavarom, törz önkép....

Kérlek írjátok le a véleményeteket. Köszönöm.



2018. szept. 12. 16:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
9%
A te szemszögedből nyilván anyád, te lehet te lennel a hibás, ha őt is meghallgatnánk
2018. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Mindkét fél lehet hibás. Rajtatok múlik.
2018. szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
65%
Anyád. Kb ilyen az enyèm is. De rosszabb, nem részletezem, de persze én vagyok a hálátlan mert felnevelt...
2018. szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
50%
A te esetedben jórészt anyád a hibás, de biztosan te se vagy szent, mert senki se az.
2018. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
A szülő vállal gyereket nem pedig fordítva. Ha anyukádnak ilyen a személyisége, azzal nem lehet mit kezdeni. Valószínűleg nem csak veled ilyen, hanem mással is, csak te ezt nem látod. Nyitottnak és elfogadónak kéne lenni a másikkal szemben, de nálatok ez nem valósult meg.
2018. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon szigorú volt, amit én mindig megszegtem.


Persze mivel dicsekedett volna? Képzeld Juliskám az én kislányom olyan ügyes, letojja amiket mondok neki, megy a saját feje után. Jajj olyan büszke vagyok rá, hiszen szeretem ha semmibe vesznek...

2018. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
45%

Többnyire a szülő a felelős a jó kapcsolatért, de csak egy bizonyos ideig.


Viszont ennyi alapján semmit nem lehet mondani. Ha rossz voltam az én anyám is büntetett, NEVELT. Nem lettem lelkibeteg attól, hogy szobafogságot kaptam, vagy fegyelmezés céljából kihúzta a netet...


Mit takar az a nagyon szigorú volt és mindig megszegtem?

2018. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam. Nagyon szigorú volt. Tiltott mindentől, én meg mivel lázadó típus voltam próbáltam megszegni.

Na de eszembe jutott még pár dolog.

Mikor megjött a menszeszem 11 éves voltam. Reggel arra lettem figyelmes, hogy vérfoltok vannak a pizsamámon. Anya egy mondatban elmondta h mi is el. Nem értettem teljesen, de ennyivel lezavarta az egészet.

Aztán mikor lett barátom akkor kezdtem el a tampont használni. Azt is ő mutatta meg, hogy hogyan kell használni. Akkor mit mondjak még.

Alapvető dolgokat nem vett meg nekem mint pl dezodor, vagy a betét. Sokszor egy vattacsomó köré tekert papírzsebkendős valamit adott, hogy tegyem azt oda. Sokszor télen fáztam a szobámban, mert sajnálta a gázt, és nem engedte hogy fentebb vegyem (persze sunyiban fentebb vettem), de ha rajta múlt volna akár én meg is fagyhatok.

2018. szept. 12. 16:58
 9/34 A kérdező kommentje:
És ne mondja senki, hogy nem telt mindezekre, mert tudom, hogy igen. :)
2018. szept. 12. 16:59
 10/34 anonim ***** válasza:
55%

A két félen múlik. Mondjuk úgy, hogy intelligencián múlik. Azért szerintem nem lehetetlen megbeszélni a gondokat,és nem egymásnak rohanni egy vascsővel. Kérd meg,hogy normális emberek módjára beszéljetek meg a sérelmeket, dolgokat. Ennyi.

Kinek mi a baja a másikkal,miért,mit sérelmezel te,mit sérelmez ő, mit miért csinált ő,mit miért csináltál te. Nem olyan nehéz, reméljük belemegy abba,hogy megbeszeljetek a dolgokat,mer az sincs rendben,hogy az egyik fél meg akarná beszélni a bajokat,a másik meg nagy ívben... elmentek fagyizni,valami... Aztán minden egyes témát,problémát felhoztok,egyik után a másikat oldjátok meg együtt. El lehet intézni ezt kulturáltan is.

2018. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!