Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A jó/rossz testvéri kapcsolaté...

A jó/rossz testvéri kapcsolatért felelős az anya?

Figyelt kérdés
2015. júl. 18. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sajnos egyáltalán nincs jó kapcsolatom a húgommal, és bár ezen mindketten próbálunk javítani, egyszerűen nem tudunk, viszont úgy érzem, édesanyám ebben egyáltalán nem felelős.

Persze bizonyos helyzetekben előfordulhat, ez esetenként más és más.

2015. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem... minden ilyen helyzet más...
2015. júl. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Önmagában még nem biztos, mert sok függ a két testvér személyiségétől is. De vannak olyan esetek, ahol akár közvetve, akár közvetlenül igen... pl. a mi esetünkben. Vagyok én, van öcsém, vele az elejétől fogva kivételeztek, ő meg ezt jól kihasználta, és azóta csak piszkálni, bántani tud, mert tudja, hogy max. egy ejnyebejnyét kap érte, de legtöbbször még azt se, és őt babusgatják, engem viszont sokszor akkor is vertek, leszidtak, üvöltöztek velem, amikor semmi rosszat nem tettem. Próbáltam anyámékkal beszélni, letudták azzal, högy hülye vagyok, meg tessék-lássék, teátrálisan kapott még egy ejnye-bejnyét tesóm, mikor nagyon kiakadtam jogosan, aztán ment minden ugyanúgy...


és még így is én voltam az, aki többet tepert és teper a jobb testvéri kapcsolatért. Öcsém meg odáig elment, hogy mocsokrészegen rohadt hangosan beszélt sületlenségeket a páromról elég paraszt módon egy ismerős esküvőjén (és kb. rágalmazás szintű dolgokat, nem azt, hogy szőke, amikor barna... pl. hogy a mi családunk tartja el meg nincs munkája, ami baromira nem igaz, főleg, hogy nem is nálunk lakik...), szüleim is ott voltak, és ugyan picit ledorongolták, de nekem egy fizika hármasért nagyobb patáliát csaptak anno, meg is vertek érte...

2015. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy ezt ilyen információ kavalkádból meg lehet válaszolni?
2015. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, ha kivételezik az egyikkel, ha az egyiknek mindent szabad, a másiknak meg semmit, ha az egyik istencsászár bármit csinál, a másik pedig egy szar.
2015. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hajlok arra, hogy nem, eleve a testvérek személyisége a meghatározó.
2015. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet érte felelős, igen.

Nálunk engem jobban szeretett az anyám, ezért is maradt rám idős koromra anyám, nővérem nem hajlandó vele foglalkozni, mondván, őt nem szerette sosem.

És ahol csak tud, keresztbe tett nekünk a nővérem, főleg nekem.

2015. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Abban az esetben felelős az anya a rossz,ha az egyik gyereket fontosabbnak tartja mint a másikat.Ez miatt alakulhat ki a rossz kapcsolat.
2015. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a helyzettől függ. A szülő is hibás lehet abban, ha nem arra neveli a gyerekeit, hogy nem bántjuk a testvéreket; a testvéreket tisztelni és szeretni kell.


De van, amikor más lehet az ok: például hallottam olyat, hogy az egyik tesó (fiú) megváltozott 15-16 éves kora után és már nem tisztelte a húgát, akivel korábban nagyon jóban volt. Mindent elvárt tőle, pl. tartsa tisztán a házat, ne viselkedjen úgy, ami számára ciki, lehülyézi, mások előtt megalázza, stb. Valószínűleg az lehet az oka, hogy olyanokkal barátkozott, akik csak eszközként tekintették a nőket, így a lánytestvérüket is.

2015. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minden ember más. A szülők nem azért szülők,mert elit pszihológusok és nevelési szaktanácsadók stb. Egyszerűen azért,mert vannak gyerekeik. Persze ez felelősséggel jár,de a felelősség tologatása nagy divat.Szóval inkább mindenki tegye meg,amit úgy gondol,hogy magától meg tud tenni, esetleg kérje benne a másik segítségét,de ha nem megy,akkor nem megy..
2015. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!