Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám olyan, mint egy nagy...

Édesapám olyan, mint egy nagy tinédzser és felelőtlen a pénzügyekkel, van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Engem apai nagyszülők neveltek, az ő lakásukat (tehát ahol én is felnőttem) megkaptam.

Apum ugyanebben a kerületben lakik, szintén saját lakásban. Lényegében gyalogtávra lakunk egymástól.



Amennyire tudom, egész életében eléggé felelőtlen volt a pénzügyekkel kapcsolatban, de az utóbbi 6-8 évben nagyon-nagyon!


Nincs egy stabil, jó végzettsége, nem orvos, nem mérnök, nem szerelő, nem informatikus.


Amikor (a válság alatt és után) nagyon rosszul keresett (embertelen munkákkal), akkor is új tévé, évente-kétévente lakásfestés, stb...


Most éppen eléggé jól keres, segít is engem jelenleg - viszont az egészségi állapota miatt áll a zászló, bármelyik pillanatban ott kellhet hagynia a munkáját.


Nekem büfészakos és piacképtelen tanfolyamos OKJ-s végzettségem van; egyik szobámat kiadom; 150-200 ezer között van a havi bevételem. Elég sok nemvárt kiadásom volt (plusz az OKJ-k), így nemhogy nem tudtam félretenni, hanem a "kezdőtőkém", amivel elkezdtem a felnőtt életemet, erősen megcsappant.



Apum nagyon szórja a pénzt...

Rengeteg cigi, sör (első egészségtelen is, második egyre mértéktelenebb nála), kétévente

új csúcstelefon, párévente új tévé, egy-két évente a lakás kifestése (egyedül, megint az egészségét féltem....).



Féltem az egészségét, mert nekem csak ő van! Ha lenne párom és esküvőt szerveznénk, Apumat hívnám meg szívem szerint egyedül a rokonságból!

Féltem a pénzügyi helyzetünket! Szerintem érthető, hogy egymásra vagyunk utalva...


Nyilván nem úgy működik, hogy megmondom neki, hogy Apa, hagyd abba ezt az életvitelt... Próbálom neki csepegtetni, amikor előkerül a téma, de ennyit tehetek. Mindketten makacsok vagyunk, egy nagy összeveszés nem vezet semmire.



Ezen felül van megoldás?

Mit tegyek?


25/L


2018. szept. 23. 18:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Arra költi a pénzét, amire akarja. Ha annyira aggódsz a pénzügyei miatt, amit neked ad támogatásként, tedd félre és ha elveszti a munkáját, majd visszaadod neki.
2018. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%
Azt, amit nem akarsz megtenni... Mit gondoltál, mi a megoldás? :D Pénzt ne utaljak?
2018. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Arra költi, amire akarja??


Konkrétan aránylag jó fizetésből hitelei vannak a hobbijai és a műszaki cikkei miatt...



Ha még jobban megromlik az egészsége, csak ő menjen munkásszállóra, vagy menjek utána?


Miből adjam vissza neki, ha én is 150-et keresek??



Pont az a gondom, hogy ha örülne a jó keresetének és félretenne, akkor, amikor megroggyan az egészsége, élhetne abból + egy kicsit segíteném, maximum kevesebb új ruhát vennék, kevesebb sört innék, amikor barátokkal beülünk valahova.

De ha ezt az életvitelt folytatja, nagy gondban lesz, és mivel egymástól függünk, magával ránt majd.

2018. szept. 23. 18:27
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy cselekvőképes, felnőtt eember, akitől ráadásul nem is függsz, akkor felesleges szerepet cserélnetek.

Nem kell hogy te legyél az ő szülője.


Finoman felajánlhatod neki, hogy lennének ötledeit az élete jobbá tételére, de nem szabad ráerőltetni, ha nem kér belőle.

2018. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Tönkrement a régi mobilom, kijelzőhibás lett.

A melegben kevésbé jött ez elő, így vártam pár hónapot, majd a szolgáltatómnál vettem egy szimpatikus, 90 ezres darabot (ezt is sokallom).

Majd Messengeren is végig kellett olvasnom, telefonban aztán amikor találkoztunk, élőben is végig kellett hallgatnom párszor, hogy miért nem a másikat vettem (220 ezres azt hiszem), nem örül, hogy nem a másikat vettem....

2018. szept. 23. 18:32
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
ÉS kicsit se ég a képes, hogy elfogadod tőle a lóvét, miközben hitelei vannak?
2018. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Miből adjam vissza neki, ha én is 150-et keresek??


Mondjuk ne fogadd el, amit add, vagy rakd félre. 150-et keresel, mellé van bevételed a bérbeadásból sok fiatal ezért bármit megtenne. Te meg zsebre vágod apád pénzért, aztán nyafogsz, hogy hitelből festi a lakást.

2018. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de ennyi rosszindulatot...

Nem tudom, mi a gondja ennek az oldalnak, de én is minden kérdésem alatt a rosszindulatot, türelmetlenéget, bunkóságot, rosszat-feltételezést kapom és mások kérdései alatt is ezt olvasom.



Mindig mondom neki, hogy nem kérem, nem kell, ha vásárolok és elfelejti megadni, majd legközelebb mondja, közlöm, hogy nem baj, ha többet adott, közlöm, hogy dehát legutóbb is többet adtál, most ne adj semmit - de, ő ad, fogadjam el.


Leginkább azt tehetem, hogy igyekszem félretenni (remélem, már nem lesz sok nemvárt kiadásom) illetve a lekötött pénzemhez csak akkor hozzányúlni, ha a konkrét éhhalál vagy kilakoltatás fenyegetne. Ezekből majd megsegíthetem, ha megroggyan az egészsége, és nem tudja fizetni a hiteleket.

2018. szept. 23. 18:40
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Ő ne festessen, akkor te meg ne szórd a pénzt piacképtelen, büfé OKJ-ra.
2018. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Fillérekért adom bérbe. Konkrétan a rezsim fele az össz bérleti díj.

Már bánom, hogy csak ennyiért, de a mostani lakótársamra nem akarok emelni, sőt, mivel nincs annyit nálam, még ő kért volna csökkentést.


Anno úgy voltam vele, ez is segítség nekem (ami tény), most meg már nem akarok neki emelni. Ha elköltözik és új jön, na majd akkor.



Lehet emiatt is savazni pro és kontra. :D

2018. szept. 23. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!