Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első unoka bejelentését...

Első unoka bejelentését szülinapkor? Jó megoldás?

Figyelt kérdés

Anyukám jövőhéten lesz 45 éves, a hétvégén lesz egy nagyobb családi összejövetel, viszont magán a szülinapján csak mi a páromma, anyu férje és a nagyszüleim megyünk vacsorázni.


Szerintetek az jó lenne, ha az ajándékát (wellness hétvége) becsomagoltatnám és mellé írnék egy levelet a pici nevében? Vagy még eszembe jutott az, hogy veszek valahol egy nagy képkeretet, amibe több fénykép fér és az egyik keretbe a baba ultrahang fotóját teszem.


2018. aug. 30. 10:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem jó ötlet. Nektek lesz babátok, ez nem anyukádnak ajándék.
2018. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Az ő szülinapja ne rólad szóljon, hagyd ünnepelni.
2018. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
Képkeret meg minden nagyon cuki... de ne vedd el a születésnapján az ünnepelttől a figyelmet. Szólj előtte, hogy ne ott kelljen titokzatoskodni ragyogó arccal, hogy te miért nem iszol. Ugyanúgy fog örülni előző nap is.
2018. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Anyu már évek óta mondogatja, hogy mennyire várja már, és hogy egész nap unokázni fog, viszi majd ide-oda, meg mennyire elkényezteti majd, stb. A férje ugyanez, mikor vett most egy új autót, akart rendelni egy ugyanolyat, csak miniben, hogy majd az unokáknak milyen jó lesz...


Valahogy nagyobb felhajtást szeretnék, mint egy sima beszélgetés, hogy "képzeld, terhes vagyok". :) Ezért gondoltam, hogy a szülinapján jó lenne, hiszen úgyis ott lesznek a legközelebbi családtagok.

2018. aug. 30. 11:08
 5/43 anonim ***** válasza:
92%
Ezt mi úgy csinaljuk, hogy meghívjuk akiket érint, persze fogalmuk sincs miért. Amikor együtt van mindenki, na akkor megkérdezzük: vajon tudjátok e miért vagyunk most így közösen? És akkor be lehet jelenteni, lehet örülni és ez csak a te ünneped.
2018. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%
Ez kb. olyan,mint amikor más esküvőjén kéri meg valaki nyilvánosan a barátnője kezét.Ellopja a show-t a valódi ünnepelttől.Nem jó ötlet. Ez anyukád ünnepe,róla kell,hogy szóljon,nem neked kell a középpontban lenned. Biztos örülne anyukád, de ne vedd el szándékosan tőle a reflektorfényt.
2018. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%

Azért fogtok összegyűlni, hogy anyád szülinapját ünnepeljétek, vagy azért, hogy leendő unokáját?

Ha úgy teszel, ahogy kérdezted a bébi elviszi a sót (shaw-t)t!

2018. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%
Nagy felhajtást szeretnél, de azért nem kell átgázolni mindenen
2018. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

Hívjátok át magatokhoz vacsorázni, ebédelni s úgy mondjátok el, persze, hogy lehet a szülinapján is meglepni vele, de az róla szól, nem rólatok vagy az unokáról. Ha előtte elmondjátok akkor a szülinapi összejövetelen majd elujságolja mindenkinek ő maga, hogy nagyi lesz.


Vagy beszéld meg a wellness szállodával, ahová vettél jegyet neki, hogy írsz egy levelet/küldesz képkeretbe ultrahangos fotót ès az első reggelen adják oda neki, azzal, hogy egy újdonsült nagymamát keresnek :) na az tuti meglepetés lenne.


34 évesen szültem, 10 éves kapcsolatba, szüleim évek óta mondogatták, hogy bejólenne már unoka, aminek kevéske esélye volt a 3-as stádiumú endometriózisom miatt, aztán műtét s kezelés után mégis sikerült teherbe esnem természetes úton ... amikor megtudtam simán felhívtam és elmondtam, hogy képzeld el anyuka nagymama leszel, hallottam a hangján, hogy pisili össze magát úgy örvend :)

Így is úgy is ugyanúgy fog örvendeni, így is úgy is meglepetés lesz.

2018. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
41%

Én sem gondolom, hogy egy nagy ünnephez kéne csatolni a bejelentést, de vannak kivételekek. Házassági évfordulón, karácsonykor vagy például szülinapkor nem "adnám ajándékba" a nagy hírt. Viszont azt is tudom, hogy az én anyám is úgy állt hozz, mint a tiéd, és nem érezte volna úgy, hogy ellopták tőle a showt. Ő előbb rájött, mint hogy kitalálhattam volna valami frappáns módszert.

Nálad például lehetne a köszöntés és ajándék átadása után átadni egy mesekönyvet mondjuk, hogy ezt még mellé kapja, mert 8 hónap múlva lesz kinek felolvasni belőle.

2018. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!