Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám olyan, mint egy nagy...

Édesapám olyan, mint egy nagy tinédzser és felelőtlen a pénzügyekkel, van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Engem apai nagyszülők neveltek, az ő lakásukat (tehát ahol én is felnőttem) megkaptam.

Apum ugyanebben a kerületben lakik, szintén saját lakásban. Lényegében gyalogtávra lakunk egymástól.



Amennyire tudom, egész életében eléggé felelőtlen volt a pénzügyekkel kapcsolatban, de az utóbbi 6-8 évben nagyon-nagyon!


Nincs egy stabil, jó végzettsége, nem orvos, nem mérnök, nem szerelő, nem informatikus.


Amikor (a válság alatt és után) nagyon rosszul keresett (embertelen munkákkal), akkor is új tévé, évente-kétévente lakásfestés, stb...


Most éppen eléggé jól keres, segít is engem jelenleg - viszont az egészségi állapota miatt áll a zászló, bármelyik pillanatban ott kellhet hagynia a munkáját.


Nekem büfészakos és piacképtelen tanfolyamos OKJ-s végzettségem van; egyik szobámat kiadom; 150-200 ezer között van a havi bevételem. Elég sok nemvárt kiadásom volt (plusz az OKJ-k), így nemhogy nem tudtam félretenni, hanem a "kezdőtőkém", amivel elkezdtem a felnőtt életemet, erősen megcsappant.



Apum nagyon szórja a pénzt...

Rengeteg cigi, sör (első egészségtelen is, második egyre mértéktelenebb nála), kétévente

új csúcstelefon, párévente új tévé, egy-két évente a lakás kifestése (egyedül, megint az egészségét féltem....).



Féltem az egészségét, mert nekem csak ő van! Ha lenne párom és esküvőt szerveznénk, Apumat hívnám meg szívem szerint egyedül a rokonságból!

Féltem a pénzügyi helyzetünket! Szerintem érthető, hogy egymásra vagyunk utalva...


Nyilván nem úgy működik, hogy megmondom neki, hogy Apa, hagyd abba ezt az életvitelt... Próbálom neki csepegtetni, amikor előkerül a téma, de ennyit tehetek. Mindketten makacsok vagyunk, egy nagy összeveszés nem vezet semmire.



Ezen felül van megoldás?

Mit tegyek?


25/L


2018. szept. 23. 18:20
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Belegondolva eléggé önző megközelítés, de az én érdekem, hogy törődjek Vele. Mert ha ő nincs, akkor senki sincs. Senki. Most ketten vagyunk Szenteste, akkor egyedül lennék. Jó, tény, van olyan barát, aki magához hívna, hála Istennek. Család, mint olyan viszont nem lenne.


Igazából annyira nincs jól, hogy holnaptól nem szabadna dolgoznia, és valami normális orvossal, külföld vagy magánút, megnézetni, megműttetni, amiket kell, gyógyszer, amikre az kell.

Bár többször mondta már, hogy azt nem akarja, hogy otthon legyen, valamit szívesen dolgozik.


Csak abban reménykedem, hogy én fogok 200 felett keresni valamivel, valahogyan, valamikor...

2018. szept. 23. 20:42
 22/23 anonim válasza:
53%
"Arra gondoltam, hogy többet kereshetek, így félretehetek magunknak" - nem ez az egy amikor tobbe szamot hasznalsz, mintha kozos penztarcan lennetek. Pedig ha jol ertem, kulon eltek, sajat elete van mindkettotoknek. Eld a sajatodat, es hagyd ot is elni a sajatjat. En amikor kulon koltoztem, nem turkaltam tobbe rokonaim, csaladom penztarcajaban. Persze ha baj van es tud, akkor segit az ember, de az tulzas szerintem, hogy mar most aggodsz be nem kovetkezett dolgo miatt.
2018. szept. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Hagyd élni apádat, te nem tudsz rá hatni.

Vagy keress neki egy barátnőt, aki viszont igen.

2018. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!