Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan reagálnátok...

Szülők! Hogyan reagálnátok arra, ha a gyereketek szinte minden este részegen jönne haza, telehányná a vécét, aztán az ágyba zuhanna?

Figyelt kérdés
És ha megkérdeznétek, hogy mi van, ordítva azt felelné, hogy "Miért, ti hogyan bírjátok az életet ebben a b*szott világban?!"

2018. szept. 24. 07:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ mennyi idős.

Meg azért ez valószínűleg egy hosszabb folyamat eredménye, nem egyik napról a másikra jött.

2018. szept. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Megfognám a fiadat, és irány az Adiktólógia, ott ki fog derülni, hogy mi van még az alkoholon kívül benne.

Azon kívül, hogy hisztériás pillanatába lökd a zuhany alá, hogy magához térjen.

Nem is értelek, ide irkálsz, ahelyett, hogy a gyerekedet már réges rég elvitted volna orvoshoz..

2018. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Elszégyellném magam hogy ilyen undorító gyerekem van, de azért megpróbálnék segíteni rajta... Mert akármilyen hülye, akkor is a gyerekem. A szomorú hogy a mostani srácoknak a semmi is elég hogy előadják a világfájdalmas hisztit, akár az is hogy más kellett a csajnak akit kinéztek...
2018. szept. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy szerintem ezt nem szülő írta, hanem a gyerek...
2018. szept. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Keresnék egy programot ahova kettesben elmennék és megpróbálnám vele megbeszélni ,hogy mi a baj, miért érzi magát pocsékul, hogyan tudnék segíteni neki. Ha nem működik szép szóval bekeményítenék, de elsőnek megadnám az esélyt hogy megnyíljon. Tök szomorú azt látni,hogy a gyerek-szülő között egyáltalán nincs kommunikáció, bizalmi kapcsolat.
2018. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Először is, hál istennek (én magamnak) nincs ilyen problémám, mert próbáltam olyan értékrenddel felnevelni, hogy ne így álljon a dolgokhoz, ne ez legyen számára a probléma megoldás. Nem is lett az!


Ha mégis félre csúszott volna a dolog, és ilyen helyzet kezdett volna kialakulni, akkor is maximum 2-szer tudta volna megcsinálni, mivel az első után közöltem volna vele, hogy ez volt az utolsó, hogy komolyabb következmények nélkül megússza.

Aztán ha még egyszer megcsinálja, akkor jött volna a komolyabb következmény, amit most csinálnék a helyedben.


Ez pedig nem más, mint hogy egyszerűen megmondanám neki, hogy ha van pénze piára, akkor van pénze albérletre is, úgyhogy ha így akarja élni az életét, akkor élje, sok sikert, van 1 hete hogy elköltözzön.


"Miért, ti hogyan bírjátok az életet ebben a b*szott világban?!"


Erre meg elmagyaráznám neki (jócskán megkésve, én tizen éves korukban mondtam ezt el nekik)

hogy úgy, hogy a világ kemény, ezért nincs más választás, mint még keményebbnek lenni.

Úgy, hogy én nem egy ostoba, és mentálisan labilis ember vagyok, hanem egy céltudatos férfi, aki nem beszarik az élettől, hanem "küzd, és bízva bízik"!


Követendő példát állítanék (állítottam) nekik, mint kiindulási pont, onnan lehet tovább fejlődni, és felülmúlni engem!

Nem pénzben, vagy karrierben, azt leszarom. Emberségben, tartásban, önuralomban, gerincességben...

2018. szept. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
*(és magamnak)
2018. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Kivágnám otthonrol
2018. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Első után beszélnék vele, második után vàzolom a lehetőségeket, harmadik után kiteszem a cuccait az ajtó elé és bezárom. Ha ő eldöntötte, hogy egy önsájnaltató alkoholista xardarab lesz, akkor nem akadályozom meg.
2018. szept. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Elso alkalommal, HA ESZREVETTEM, akkor megkerdeznem amint nem reszegen jon haza, hogy megis mi a baja.

Ha elsore nem.iteltem sulyosnak ahelyzetet mert mondjuk tuom nemreg szakitott a baratnojevel/baratjaval, vagy epp bulizos het van...akkor lehet varnek par alkalmat es utana probalnek beszelni vele.

Egy hetnel tovabb tuti nem huznam akkor minimum hetvegen napkozben csak van lyan illanat amikor nem reszeg, es meg nem ment el otthonrol es beszelnek vele.


Ha kocsogoskodne velem pl. leordit, beszol gakepnel hagy akkor kemenyebb lennek es erovel ihyekeznek beszelni vele.

A beszelgetes lenne a cel. Es attol fuggoen lehetne tovabb lepni.

Ki csak akkor akarnam dobni, ha velem tiszteletlen, leszol, nem arulja el a prpblemat es nagyjabol indenbe belesarik. Akkor menjen probalja ki a kivul tagasabbat. De akkor is megmondanam, ha hajlando ertelmesen JOZANUL beszelgetni akkor varom sok szeretettel.

Ha megtudnam mi a valos baja utana lehet tovabblepni es segteni neki, ha igenyli. De azt ennyibol most nem lehet tippelgetni.

2018. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!