Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 16 éves fiam tegnap este...

A 16 éves fiam tegnap este berúgva jött haza, mivel büntessem?

Figyelt kérdés
Ma reggel azt mondta nekem, hogy itt a nyár kell a szórakozás. Szerintem nem normális dolog berúgni 16 évesen, és ez nem szórakozás. Mivel büntessem meg, hogy ne igyon, vagy legalább ne berúgásig ? Megkérdeztem mit ivott, azt mondta vodkát, sört, pálinkát, bort. Eléggé elképedtem, mert eddig sosem csinált ilyet. Eddig is kimehetett, de soha sem jött berúgva haza. Tanácstalan vagyok.

2016. jún. 16. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos ebben nem tudod megállítani.


Beszélj vele a káros következményeiről! Mármint az alkoholnak ës a berúgásnak.

Sok sikert!

2016. jún. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
52%
Biztos nagyon rossz lehet, (én is szülő vagyok) de légy nagyon kemény, mert még a végén ezzel "lököd" tovább. Anno én 15 voltam az első részegségnél. Akkor ott volt egy fél éves időszak amikor a barátokkal majdnem heti szinten ittunk. Azt gondoltuk menők vagyunk stb. Egy idő után meguntam és nem is nagyon ittam azóta sem. Max évente párszor. Az akkori barátaim sem lettek alkeszek.
2016. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
86%
2, vagyok: ne légy nagyon kemény. ezt akartam írni.
2016. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
52%
Ez teljesen normális, én is berúgtam minden hétvégén 16 évesen. Persze kiéltem magam, meguntam, 18 éves korom óta nem is iszom, max. szilveszterkor pár kortyot.
2016. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
94%

Jobb,ha átesik ezen fiatalon.


Lehet a másnaposság érzése nem lesz olyan kellemes.

Ha rendszeressé válok,akkor kell közbelépni!

2016. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
94%

beszélgess el vele értelmesen. hogy szerinted lehet pia nélkül is jól szórakozni. ha nem akar kilógni a sorból akkor igyon 1-2 sört és kész. nem kell feltétlenül töményet inni stb.

de igazából nehéz lesz rá hatni.tényleg abban a korban van,ahol kb mindegy mit mondasz neki, úgyis megy a csorda után.

2016. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem azt tanítsd meg neki hogy mit milyen sorrendben lehet inni. Én 14 éves koromban ittam elõszõr egy komolyabb mennyiséget de rám nem igazán hatott vagy nem tudom de mai napig így van.

Szerintem büntetni komolyan nem szabad mert 2 év és felnőtt lesz de mondd el neki a következményeket és ha nem érti akkor egyszer csak megtanulja a saját kárán. De szinte minden fiú iszik ebben korban csak az a kérdés hogy csak vedel vagy élvezi az italt ez döntő dolog.

2016. jún. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
93%

Bűntetni semmivel se bűntesd, az csak arra lenne jó, hogy megutáljon és te legyél a hülye szülő, ő meg helyette mégjobban a baráti társasághoz fordulna és mégtöbbet bulizna, inna már csak úgy lázadásból.


Egyszer fordult elő, nem jár haza részegen minden nap, 16 évesena legtöbb fiatallal megesett már, hogy kipróbálták az ivást és berugtak. Ettől még nem lesz elzüllött.


Ahelyett, hogy neki esnél, inkább ülj le vele beszélgetni, meséljen az élményeiről mi volt, milyen volt, te meg mond el neki, hogy megérted, hogy kell a szórakozás, de figyeljen oda, mert lehetnek ennek veszélyei is, miért nem szabad ezt rendszeresen csinálni, mire figyeljen ha iszik, ne vigye túlzásba stbstb.

2016. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 16. 08:54
 10/76 anonim ***** válasza:
9%

Én elvinném rákbeteg alkoholistákhoz, szenvedélybetegségekkel foglalkozó orvos ismerőshöz, hogy sokkot kapjon és egy életre megundorodjon a szesztől. Vagy legalább mesélnék olyanokról akik így jutottak a sírba-fiatalon. Vagy alkoholos vezetés miatt karamboloztak.

(Megnézhetné egy ilyen karambol nyomait vagy láthatná az elhunyt személyt sirató családot. Persze az iylesmit nehéz megszervezni, kapcsolatok kellenek hozzá.)

2016. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!