Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám egyfolytában betegsége...

Anyukám egyfolytában betegségeket diagnosztizál nálam, elegem van, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, ha valaki ezt mesélné nekem, nem hinném el. 17 éves lány vagyok, és szeretem anyukámat, de amit az elmúlt két évben csinált, az elviselhetetlen. Van egy kezdetleges betegségem (egyáltalán nem vészes, de az anonimitás érdekében inkább privátban írnám meg, ha fontos), és nem bírja elfogadni, pedig mindenki mondta neki, hogy tökéletesen kezelhető, ne aggódjon.

Én ezzel meg is elégedtem, de azóta minden héten (utóbbi időben minden nap, esküszöm!!) újabb betegségeket diagnosztizál nálam a google alapján. Értem én, hogy aggódik, de ezek közül egyik sem igaz rám! Már nem tudom megszámolni, hány vizsgálaton/vérvételen voltam ezek miatt, mindegyiknek negatív eredménye lett, tehát semmi bajom. Ez rendben is lenne, gondolhatnátok, hogy lezárjuk ezzel a dolgot, de nem, ugyanis anyukám nem hiszi el az eredményt, azt mondja, hogy biztos nem mutatta ki. A másik lehetőség, hogy ekkor újabb betegséget keres.

Már az orvos is mondta neki, hogy ne keressen feleslegesen betegségeket, de sajnos ezt továbbra is így folytatja. Persze, a lánya vagyok és aggódik, ez érthető, de én nem akarok már több vizsgálatra menni teljesen feleslegesen.. és amikor ezt megmondtam neki, kiakadt, és leordított, hogy akkor én nagyon hülye vagyok.

Könyörgöm valaki segítsen, én már ezzel nem tudok mit kezdeni.


2018. szept. 30. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha tényleg azért csinálja, mert aggódik miattad, akkor próbáld megértetni vele, hogy éppen ő maga betegíthet meg, ha így folytatja, mert vannak pszichoszomatikus betegségek, amik pont így alakulhatnak ki, ha szinte belebeszélik az emberbe, hogy valami baja van.

Ha nem érti meg, akkor lehet, hogy őt kéne pszichológushoz vinni...

2018. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Mi a betegséged?
2018. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi függ attól, hogy mi a betegsége? Kivizsgálták, és az orvosok szerint teljesen jól karbantartható, kezelhető, ez a lényeg.
2018. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Valójában ő a beteg. Münchausen szindrómás.
2018. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre te kerek-perec, hót nyugodtan közöld vele, ha legközelebb is orvoshoz akar rángatni, hogy nem mész. Nem idegesen, hanem lazán. És nem mész. Fog ordítani, egyik füleden be, a másikon ki, meg se halld, és maradj következetes, csak annyit mondj egyszer-kétszer, hogy nem mész. Nem tud traktorral elhúzni. Egyébként te még jól jártál, mert van olyan Münchausen-szindrómás szülő, aki tényleg szó szerint megbetegíti a gyerekét.
2018. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Te hogy látod, aggódik érted vagy csak az orvosok figyelmére vágyik? Az utóbbi lehet Münchausen by proxy. Azt mindenképpen kezeltetni kell, mert ahogy már írták előttem, akár meg is betegíthet a tudtodon kívül is.
2018. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Èn sajàt magamnak szoktam ezt. Folyton betegsègeket olvasgatok. Bàrmi bajom van felàllìtom a diagnòzist. 😐
2018. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!