Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nézi le még mindig sok...

Miért nézi le még mindig sok ember a mentális betegségeket?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy konkrét személyről van szó.70 fölötti.

Nagyon fiatalos egyébként,de csak külsejében.Rettentő szűk látókörű a hölgy.

2 dolgot is mondott nekem amin kiakadtam.

az egyik az volt amikor szóba jöttek a mentális betegségek(depresszió,kényszerbetegség meg ilyesfélék).

Erre ilyeneket mondd,hogy szerinte a depresszió is csak egy kitalált betegség,nincs is olyan,meg szerinte az az ember aki elfoglalt,annak nincs ideje depressziósnak lenni.

Ezzel gyakorlatilag kijelentette,hogy csak a lusta emberek lehetnek mentálisan betegek.

Erre nagyon kiakadtam és közöltem vele hogy OCD-s vagyok(kényszerbeteg)és hogy ez 14 éves korom óta megkeseríti az életem.

És erre azt mondta,hogy ez egy hülyeség,többet kéne dolgoznom,hogy lefoglaljam magam,akkor nem lenne kényszerbetegségem.

Meg hogy minden fejben dől el.

Gondolom magamban:Duhhh.Hogy én erre miért nem gondoltam,pasztmek.

Biztos azt gondolja,hogy ha bekapok egy tic-tacot akkor már jobban is leszek.

Meg olyanokat is mondott,hogy a pszichiáterek szerinte nem orvosok.

Kamutudomány.


Miért mondd valaki ilyeneket?

Én mindenkinek a véleményét maximálisan tiszteletben tartom.

De amikor valaki konkrétan nem létező tudománynak állítja be a pszichológiát,a pszichológusokat és a pszichiátereket nem tartja orvosoknak akkor az már sok.

Miért nem lehet elhinni azt,hogy ugyanúgy ahogy a testünk megbetegedhet,úgy az agyunk is.

Ez ilyen egyszerű.

Ez tény.

Nem tudom az ilyen emberek véleményét elfogadni.

Rettentően tiszteletlennek tartom,amikor valaki valakinek a problémáját lekicsínyli.


2018. szept. 9. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ennek az az oka, hogy a mentális betegségeket sokkal nehezebb egzaktul diagnosztizálni, sőt magát a betegséget definiálni sem egyszerű. Az egységsugarú ember meg nem gondolkodik sokat, ami neki egyszerűnek tűnik, az "biztos" egyszerű is (szerinte), tehát ha a depresszió úgy néz ki távolról, mint a lustaság, akkor az lustaság és kész.

2018. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Csak egy ember véleményéről szól a történeted. Őt nem lehet tömegnek venni. Ki az a sok ember, aki lenézi a mentális betegségeket?
2018. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon 10-ből kilenc ember ilyen, már megtapasztaltam én is.

Nem kell vele törődni, arra sem érdemes, hogy egy gondolatot pazarolj rá.

Egyébként nemcsak korfüggő, fiatalabbak között is sok a szűklátókörű ember.

2018. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik ezt gondolják, ez van. Szinte mindenkinek vannak "hülye elképzelései" valamiről, neki épp erről van :) Ezek az emberek csak akkor hinnék el, hogy léteznek mentális betegségek, ha ők maguk élnék át.
2018. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam,hogy nem kéne hogy ez engem zavarjon,mert én egy az élet minden területén nyitott ember vagyok,de nehéz nem odafigyelni az ilyen emberekre.


#2-es.

Nyisd ki a szemed.

A történet egy emberről szólt,de a kérdésem egy nagyobb tömeg néhány rettentő negatív egyedéről is szólt.

Nagyon sok ember lenéz minket.

Ez tény.

Nyugodtan menj ki az utcára és kérdezz meg random embereket.

Meglepődnél mennyire rosszindulatú néhány ember.

2018. szept. 9. 17:15
 6/15 anonim ***** válasza:
A 70 felettiek még teljesen más rendszerben nőttek fel, számukra nem ismert/elfogadható a tudomány mai nézőpontja erről. A nyugdíjasok 95%-a ilyen. A Rákosi-korszakban nevelkedettek többsége egyszerűen nem tud másmilyen lenni.
2018. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes kérdés, ő fogadja el a te véleményedet, de, ha kimondja a sajátját ő a sz.r, meg a szemét.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, azért nézik le sokan, mert a gyengeség jele. Tenni ellene annyit tudsz, hogy nem sír a szád, nem traktálsz másokat a problémáiddal, hanem csak a terapeutáddal osztod meg. Mondom ezt úgy, hogy én is pszichológushoz járok egy pár hónapja és senki, de senki nem tud róla rajtam és a terapeután kívül. Így nem kell tartanom az osztásoktól, lenézésektől. Nem is értem, hogy a mentális betegségeket miért kell világgá kürtölni?

2018. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Konkrétan abban a hitben vannak,hogy te tehetsz a betegségedről,a depresziósok is csak bebeszélik maguknak,meg mennének inkább kapálni.Nyilván az alkoholista meg a drogos is hülye,ők tehetnek róla,minek isznak/drogoznak.A többi mentális beteg meg bolond és kész.Az utolsónak....a gyengeség jele? Ezt honnan veszed? Baromi szar akármilyen mentális betegséggel élni.Ezek is betegségek.A rákosokat se oktatjuk ki,hogy gyengék,azért lettek rákosak.
2018. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7-es.


Ugye hogy érdekes?

Az még érdekesebb hogy miért gondolod,hogy én szarnak tartok bárkit is akinek más a véleménye.

Elfogadom,de nem értek vele egyet.


Más,legyél magadra büszke,hogy titkolod a betegséged.

Veregesd magad háton.Ügyi vagy.

De tudod mit?

Csak egy pár ember tud róla.

Még az ex-legjobb barátnőm sem tudott.

Ma már nincsen egyetlen szem barátom sem,de én pozitív vagyok,boldog vagyok.


Tudod,amikor együtt élsz 5 emberrel,akkor nagyon nehéz eltitkolni a kényszerbetegséget


Soha az életemben nem kürtöltem világgá a dolgaimat.

SOHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Sőt mondok valamit.

Soha nem sírt a szám.

Semmiért.

Minden egyes kib...ott problémát egyedül oldottam meg.

Jártam egy ideig ingyenes pszichiáterhez.Gyógyszert szedtem,majd úgy döntöttem.ELÉGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!

Nem szedek gyógyszert erre.

Magamtól akartam legyőzni.


És képzeld kedves ítész,az esetek többségében én jöttem ki győztesen,nem a betegségem.

Tudod milyen öröm volt,amikor képes voltam aznap nem millió+1-szer kezet mosni?Vagy amikor nem írtam a füzetembe aztán 50-szer áthúzni?

Vagy amikor már fizikailag fáradt vagy de nem tudsz lefeküdni,mert ha nem hajnali 2:03-kor fekszel le,hanem 2:02-kor,akkor meghal egy szeretted,vagy valami visszavonhatatlanul rossz dolog történik?


Tudod mekkora öröm volt,amikor nem tartottak fogságban a gondolataim és a cselekedeteim.


És mindezt terapeuta nélkül tettem.

És erre vagyok a legbüszkébb.


Anonim oldalon el tudom ismerni.

Erős vagyok.

Rettentően erős.

Mert emellett még van egy jó kis bőrbetegségem is,ami szintén nem könnyű.

Ezt az erő dolgot azért hoztam ki,mert a szavaidból kirí a lenézés.Valahogy úgy érzem gyengének,egy rinyagépnek gondolsz.

Én örülök,hogy segítségért fordultál és segítenek neked,de kettőnk közül én győztem le egy elég komoly betegséget on my f-ing own.


Addig amíg én nem ítélkezek feletted,addig neked sincs jogod.

2018. szept. 9. 19:36
 10/15 A kérdező kommentje:

Amúgy ha nem érted,miért kell világgá kürtölni,hogy mentális beteg vagy,akkor én elmagyarázom neked.


Azért kell felhívni a figyelmet egy betegségre,hogy mindenki tisztában legyen azzal,hogy léteznek ilyen típusú betegségek.

Fel kell híni az emberek figyelmét!

Mert a tudás hatalom!

2018. szept. 9. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!