Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor kell egy gyereknek...

Mikor kell egy gyereknek elköltöznie otthonról?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a tizennyolcat, még érettségim sincsen, de itthon már éreztetik velem, hogy ideje lenne elköltözni. Persze nekem is jobb lenne, ha külön mennék és nem tőlük függenék, de nehéz úgy gimibe járni, hogy mellette 8 órát dolgozol, hogy eltarsd magad.

Szerintem minden gyerek valamilyen szinten rá van szorulva a szüleire. Én nem azon vagyok kiakadva, amin a legtöbb korombeli, hogy nem kapják meg mondjuk a legújabb iphonet, hanem, hogy itthon bármilyen apró kis zörrenés van, azzal van letudva, hogy ők tartanak el engem. Ami valamilyen szinten igaz, hisz felneveltek, de amióta bevállalok hétvégi melókat, mindig én vagyok az, aki támogatja őket anyagilag, ha kell valami és nem fordítva. Vagyis a barátaimnál és az osztálytársaimnál ez fordítva van. Mindannyian még a szüleikkel élnek és a legtöbb nem dolgozik.

Nem arról van szó, hogy hálátlan lennék, vagy azt várom, hogy kinyalják a seggem, de ez tényleg normális, hogy ennyire érzékeltetik, hogy rájuk vagyok kényszerülve?

18L


2018. szept. 30. 23:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális ha így állnak hozzá. Ha iskolába jársz és dolgozol haza is adsz pénzt akkor nem értem mi a problémájuk. Velük nem próbáltál már beszelni erről? Mostanába elég ritka hogy valaki iskolába jár ,dolgozik ,ad haza pénzt ilyen fiatalon! Beszélj velük!
2018. okt. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Most, az ingatlanlufi kellős közepén akarják, hogy elköltözz? Sok eszük van...

Mondd meg nekik kerek perec, hogyha vesznek neked egy lakást, már ott se vagy.

2018. okt. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

A törvények szerint amíg nappalis vagy, kötelesek eltartani. Felső korhatára ennek a kötelezettségnek 25 éves kor.

Persze egyéni lehetőségek szerint.

De ha nem éheztek, tudtok fűteni, akkor semmi nem indokolja, hogy pénzt kapjanak tőled.

2018. okt. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom az ilyen emberek miért szaporodnak.

A gyerekre valami használati tárgyként tekintenek.


Egyik ismerősömnek az anyja konkrétan megmondta 18 évesen,hogy jó lenne,ha elhúzna,mert nem bírja eltartani a sok gyereket(4 gyerekes család,3 apától).

2018. okt. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Azért nem kéne azonnal a kérdező bemondására mindent elhinni. Olyan könnyen lehúzza itt mindenki a szülőket, miközben tudnak kiderülni dolgok. Mint pl úgy beszél a gyerek a szüleivel, mint a kutyával. Vagy pl hazudik. Vagy pl zűrös egy természet, a rendőrség már többször kereste és ilyenek. Most komolyan, csak azért, mert ideír valaki, azonnal mindent be kell nyalni és szapulni a szüleit?
2018. okt. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen, hogy KELL, nincs. Ahogy nincsenek általános érvényű és mindenkire egyformán vonatkozó törvényszerűségek sem.


Vannak, akik azért sietnek az elköltözéssel, mert nem látnak más megoldást a konfliktusok kezelésére. Ez, bármennyire is megfelel a látszólagos felnőttes, felelősségteljességnek, ha csak egy menekülő megfutamodás, akkor pont nem hogy felnőttes, sokkal inkább dacos kamaszos megnyilvánulás.


Ha a család jóban van egymással, hely is van, mert nagy a ház, ráadásul senki nem akar hatalmi drámákat rendezni, akkor együtt is maradhat a család. Vagy célszerű mondjuk a házasságkötéssel egyidejűvé tenni az ún kirepülést, leválást. De ez is ahány életút, ahány sors, annyiféle helyzet és ahhoz való alkalmazkodás.


Csak egy példa: ha van egy többgenerációs ház vagy egy birtokközpont és a többgeneráció együtt visz egy komolyabb vállalkozást vagy birtokot, akkor marhaság lenne kis likluk albérletekbe szétspriccelni mindenkinek.


Ám ha pl egy család egy vidéki kisváros pici panellakásában kucorog, az ifjú meg pl Pesten kap munkát, akkor meg az lenne hülyeség, ha az együttlakást erőltetik.


Megint más téma, hogy kinek mire telik és mi a fontos. Ha szülőket nem zavarja és elfér a fiatal felnőtt gyerek, annak meg nem az a legfontosabb, hogy messze menjen, akkor hadd maradjon és gyűjtsön mondjuk kocsira, lakásra, vállalkozás indításra stb.


Ha nagyon intrikusak piszkálódóak a szülők és az ifjúra ez rossz hatással van plusz megteheti, elköltözhet.


De egy ilyen horderejű döntés sosem lehet divat, trendiség, vagy kúlső megfelelés tárgya.

2018. okt. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

En a noveremmel elek, de ha vita vam, mindig megkerdezi, hogy "nem akarsz vegre elkoltozni?", pedig egy heten negy napot dolgozok, mellette sulizok, es nem, nem jarok bulizni, es segitek neki, meg a gyereke neveleseben is, de ez van:D

17l

2018. okt. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha rosszul működik a család, akkor "18 lettél, húzzál innen". Ha jól működik a család, akkor befejezed a sulit, keresel munkát, összegyűjtesz egy kis pénzt és elköltözöl. Te az első csoportba tartozol.
2018. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Valami bajuk volt annyit mondtam a szüleimnek, hogy reklamálni a gyártónál nagy mosoly, ha meg azt mondtak, hogy lejárt a garancia akkor erre csak annyit mondtam, hogy arról nem tehetek nagy mosoly
2018. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen,akármennyire is hangzik csúnyán,de tényleg lejárt a garancia.


Akkor szembesülnek vele a szülők,hogy mire is vállalkoztak mikor eléri a gyerek a kamaszkor végét,és jön az,hogy majd merre fog elindulni az életben.

Ilyenkor van a legtöbb szüksége támogatásra.


Amíg kicsi a gyerek,addig úgymond "nincs vele baj".


Látod most is vannak,akik felveszik 3 gyerek után a 10 milliót,és majd 15-20 év múlva jön a sokk,hogy hát azt a 3 gyereket mondjuk el is kellene indítani az életben.


Szörnyű,de sokan mindenféle átgondolás nélkül vállalnak gyereket,a legszörnyűbb,hogy ha megbánták,még azt is a gyerekre hárítják,akinek pont a támogatást kellene kapni,nem pedig a lehúzást.

2018. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!