Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőnek a gyerek előtt nem...

A szülőnek a gyerek előtt nem lehetnek titkai, magánügye, a gyereknek a szülő előtt lehetnek. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2018. aug. 19. 18:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem attól függ, hogy a gyerek hány éves.

A nagyon fiatal gyerek szerintem ne nagyon titkoljon semmit a szülei elől, mert még nincs tudatában a cselekedeteinek helyességével és az esetleges (akár jogi, egészségügyi, fejlődési) következményeivel.

2018. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
A szülöknek is meg a gyerekeknek is lehetnek magánügyei!
2018. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az emberek ezt pont fordítva szokták gondolni. Szóval a gyereknek nem lehetnek titkai a szülő előtt, de a szülőnek a gyerek előtt lehetnek.

A véleményem... hogy hülyeség, nem kell egyik félnek sem kell mindenről beszámolnia.

2018. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Én többet tapasztalok ennek az ellentétjéből..
2018. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
9%
Pont fordítva. Bár a gyereknel is csak addig ne legyen titok, amíg nem nagykoru
2018. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Én sem olyan szélsőségesen gondolom ezt, hogy semmilyen apróság nem lehet...

De szerintem ideális esetben, a szülő azzal, hogy úgy DÖNT szülő lesz, azzal egyszerre le is mond arról, hogy titkolózhasson.

El kell fohadnia, hohy onnantól minden döntésének a következménye, közvetlenül vagy közvetetten a gyerekére is vonatkozhat.

Így kell hát mindent mérlegelni.


Gyerek alatt a felnőtteket is értem.


A gyerek ugyanakkor erre nem válalkozott, nem Ő döntött a megszületéséről sem, Ő viselkedhet sokkal "önzőbb" módon.

A tetteinek csak a rá eső kövezkezményeit kell mérlegelnie, magával és a későbbi életével kell törődnie, míg Ő szintém nem vállal felelőséget.


Szerintem akármi is van, mindem kudarca is például a "gyereknek" a szülők felelősége is, míg ez fordítva nem igaz.


Én legalábbis így gondolom, s ez akkor is így lesz, ha gyerekem lesz.


De kiváncsi vagyok a Ti véleményeitekre...

2018. aug. 19. 18:42
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

"De szerintem ideális esetben, a szülő azzal, hogy úgy DÖNT szülő lesz, azzal egyszerre le is mond arról, hogy titkolózhasson."


Nem, ez nincs így. Azzal, hogy gyereket vállalt, azt vállalta, hogy eltartja és felneveli, míg nagykorú nem lesz. A szülő magánéletéhez a gyereknek nincs köze. Értelmes ember figyelembe veszi a gyereke igényeit, ha döntéseket hoz, de csak bizonyos mértékig. Magyarázattal pedig egyáltalán nem tartozik.

2018. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

"A tetteinek csak a rá eső kövezkezményeit kell mérlegelnie, magával és a későbbi életével kell törődnie"


Ha egy önző kis dög,akkor persze. Ha értelmes felnőtt emberré akarjuk nevelni, akkor pedig nyilván nem.

2018. aug. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Én nem is aut mondtam, hogy úgy kell táncolnia, ahogyan a gyereke fütyül.
2018. aug. 19. 18:51
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondj egy példát, mert amit kijelentettél nagyon általános. Szerintem minden embert megillet a magánélet, a 6 évest is, és a 60-at is. Nyilván más fog beletartozni ebbe a magánügy kategóriába, de van. Aki pedig társas kapcsolatban, családban, házasságban stb. él, annak kötelessége a döntései során azok igényeit is figyelembe venni, akivel együtt él és akinek az életét a döntése befolyásolja. Ha a gyerekem hülyeséget csinál, éppúgy vállalnia kell a döntése következményeit, mintha én tenném. Mert hatással vagyunk egymásra, és ahogy a gyerekpszichológusok is mondják, egy 5 éves gyereknek is van már felelőssége, csak nyilván kevesebb, mint egy 10 vagy 15 évesnek, vagy egy felnőtt embernek. De van.
2018. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!