Kicsigabi kérdése:

Mit mondjak anyának?

Figyelt kérdés

Közép iskolába járok, 4 évet ott megcsináltam, most van a végzős évem, de holnap kiiratkozok. Barátommal élek együtt, ezek után elfogunk menni dolgozni. A sulit azért hagyom ott mert gyűlölöm az osztályom, meg mégaz elején úgy volt hogy szakmát kapunk aztán folyamatosan változott és szakmaiból is kéne érettségizni viszont szakma nem lenne meg csak egy szimpla érettségi. Mivel mi külföldben gondolkozunk oda nem sűrűn számít az érettségi.

Anya nagyon ki van emiatt borulva, hogy ott hagyom az iskolát, nem tudom hogy tudnám meggyőzni arról, hogy minden rendben lesz, talpra állunk, dolgozunk és ilyenek.



2018. okt. 3. 18:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Komolyan, utolso evet mar nem birnad vegigcsinalni? Gyerek, erettsegi nelkul senkit se fogsz erdekelni.

En se szeretek suliba jarni, de tudom a kotelezettsegeimet. Utalok 6-kor kelni, hajnalig dolgozatokra tanulni, hetvegen bulizas helyett a konyvek felett ulni, viszont vegig KELL csinalni. Vegzos evemben vagyok en is, szoval nem kisgyerekkent oktatlak ki. A tanaraink ezerszer elmondtak, hogy erettsegi nelkul nincs sok munkavalasztasi lehetoseg.

Sulit nem tudnal valtani? Meg ezt nem ertem, az elejen ugy volt, hogy kaptok szakmat, most meg mar hirtelen nem?:D Kicsit santit a sztorid, ezek csak gyenge kifogasok szerintem.


Kulfoldre meg menjetek nyugodtan, mindenki nagy orommel megy ki takaritani Angliaba netto 300-400e-ert, aztan par honap mulva megtornek.

Csak aztan a kerdes, hogy mibol lesz nektek penzetek hazat berelni, mert jo sok ideig kell itt majd dolgoznotok, hogy tudjatok biztositani magatoknak egy lakast kulfoldon ugy, hogy ne halljatok ehen. Az elso ket honap soha sem biztonsagos :)

2018. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%
Utolsó évet dobnád el? Mi lesz ha külön mentek a pároddal? 8 Általános nagyon tré.
2018. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondj anyukádnak? Semmit. Ne hagyd ott az iskolát. Utálod az osztályodat? Egy éved van és lesz érettségid. Utána is kimehetsz a barátoddal és hidd el számít az érettségi.
2018. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem meggyőzőek az érveid, hogy miért nem bírsz ki még 6-7 hónapot, mire leérettségizel. Ha problémád van az osztályoddal és az iskoláddal, akkor jelentkezz át esti tagozatra egy másik iskolába, és akkor napközben még dolgozhatsz is. Oké, hogy a nagy "külföldön" nem kell érettségi szerintetek, de nulla munkatapasztalattal, nyelvtudás nélkül mit fogtok csinálni? Majd szerelemből béreltek szobát?
2018. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Azért nincs kiakadva h a barátoddal élsz miközben még közép sulis vagy? Csak az érettségi meglegyen?
2018. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire szánalmas érvet még nem hallottam a tanulmányok befejezésére, ha komolyan gondolod az egészet, akkor végtelenül ostoba vagy, remélem csak valami hülye lázadás beszél belőled. Vagy komolyan az az életcélod, hogy valami gyárban robotolj naphosszat semmiféle fejlődési lehetőség nélkül? Mert érettségi nélkül külföldön is ez vár rád, ne álmodozz. Ha ennyit nem vagy képes kibírni, akkor azt hiszed majd képes leszel egy lélekölő, fárasztó munka mellett még képezni magad, hogy ne a szalag mellől menj nyugdíjba? Gondolkozz már basszus.
2018. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért szerintetek közmunkásként vagy utcaseprőként akkora karrier vár rátok hogy tudtok albit és rezsit fizetni meg eltartani magatokat?
2018. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy miért nem bírod ki még azt a pár hónapot. Naiv vagy, ha azt hiszed, majd szépen zsírozottan fog menni az élet, amit elterveztetek, akár külföldben gondolkoztok, akár nem. Ha meg nem jön össze a külföld - mire mennétek ki egyáltalán, a nullára, majd csak lesz valami alapon, vagy van legalább ismerős, bármi egzisztencia, amire építhettek? - szóval, ha nem jön össze a külföld, akkor idehaza meg lehet, később kell úgyis leérettségizned, mert azzal azért könnyebb boldogulni, ha megvan, sok továbbképzésnek feltétele, pl. OKJ-saknak is sokszor.
2018. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Érettségizz csak le, rád fér, hisz még írni sem tudsz rendesen, és te akarsz külföldre menni?
2018. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Bennem is egy világ omlana össze, ha gyerekem ezt bejelentené. Sokakat ismerek, akik nagyon hálásak a környezetnek, meg akik rábeszélték, hogy ne hagyja ott az iskolát (utolsó hónapokban, utolsó évben) és boldogok voltak...

Nagyon-nagyon fontos az érettségi...

Én is rendszeresen ki voltam közösítve, meg voltam alázva, ki voltam nevetve, mégis megcsináltam, mert fontos volt.

2018. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!