Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mikor eljön hozzánk meglátogat...

Mikor eljön hozzánk meglátogatni nagymamám akkor anya mindig ok nélkul csúnyán beszél vele. Engem ez nagyon zavar. Mit mondjak anyának hogy változzon?

Figyelt kérdés
Nagymamám (anya anyósa) nagyon rendes,sokat segít rajtunk,igazi kedves nagymama.Ma átjött hozzánk és kérdezte anyától hogy segítsen-e neki a főzésben répát pucolni..anya egyből ra ordított hogy hagyja mar beken ne szóljon bele.Akkor mama leült (szomorúan) a másik szobába.Mondtuk mamának (tesómmal) hogy maradjon vacsorára jo volna ha együtt enne a család erre anya ki kiabált a konyhából hogy hagyjuk mamát menjen haza mert mindjárt este van még soká lesz kész a vacsora úgyis (de érződött a hangján hogy csak sajnálja előle) Ez utan mondta mama hogy lassan megy haza (mert kellemetlenül érezte magát-ezt nem mondta csak látszott) anya pedig azt mondta menjen.Miutan elment mondtam anyának hogy egy idős néni több tisztelettel kellett volna vele beszéljen es picit miért nem próbált meg kedvesebb lenni vele erre rám kiabált hogy: "mit nem beszéltem vele szépen te marha?" Meg hogy ennél kedvesebben nem is tudott volna vele viselkedni.Bezzeg az ő alkoholista anyját aki nem foglalkozik az unokáival pénzeli meg segiti.Az anyósat pedig aki felnevelt minket szinte (mig anya dolgozott) meg aki ha tud segit rajtunk megbántsa.Mit mondjak anyának hogy ne viselkedjen igy?
2016. szept. 4. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Semmit. Lehet oka van annak, hogy anyukád így viselkedik vele. Nem tudhatod, milyen volt anyósnak, megeshet, hogy anyukád már látni sem bírja őt. Az én anyósom is egy utálatos mindenbe belekötő némber volt, de igaz ami igaz, az unokákat szerette.
2016. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az 100% hogy nem volt ra oka,mama nagyon rendes.Ha valaki csúnyán is beszél vele ő soha semmi rosszat nem mond róla.Esetleg az zavarja anyát hogy mama neha erre jött (mig ő dolgozott) es kitakarított.Azert mert anya soha nem szokott takarítani (tényleg soha)
2016. szept. 4. 16:53
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Együtt élnek a szüleitek?

Nem tudhatod, hogy mi zajlott köztük régen, amikor még meg se születtél, vagy kicsi voltál. Nem szép ez a viselkedés, igazad van, de ilyen ok nélkül nem szokott történni.

2016. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem élnek egyutt.
2016. szept. 4. 17:11
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Akkor nem csodálom, hogy nem szíveli az anyóst, sokan egyáltalán nem is tarják a kapcsolatot vele válás után, pláne, ha az sok cirkusszal járt.

A házimunkába meg ti is beszállhatnátok, nemcsak anyátok dolga.

2016. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudod anyád érzelmeit és viselkedését semmivel befolyásolni.

Milyen távolságban lakik tőletek a nagymamád?

Ha távol, talán, amikor már szabadabban jársz-kelsz, inkább te menjél hozzá.

2016. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Attól hogy a szüleid elváltak, még nem kell az anyóssal bunkózni. Főleg nem a gyerekek előtt. Elég primitív, bunkó anyád lehet. Nem illik egy időssel így bánni, főleg ha nem csinált semmit.
2016. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudhatod, hogy mamád és anyád kapcsolata milyen volt a korábbiakban, milyen konfliktusaik voltak, ezeket hogyan kezelték. Pláne ha válás is volt. Lehet, hogy anyád okkal haragszik mamádra és most csak "megtűri" néha a házában az unokák miatt. Ettől függetlenül ha nektek erről nincs is tudomásotok, nem szép dolog előttetek így beszélni a mamával. Annyit tudtok tenni, hogy anyátok tudomására hozzátok, nektek rosszul esik, hogy így beszél vele.
2016. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Valahogy ebben az esetben nem tudom elhinni, hogy az anyósban lehet a hiba. A tisztelt anyuka sosem takarít, lemarházza a saját gyerekét, bunkó...biztos csodálatos ember lehet.

Mindegy, a lényeg, hogy szerintem is inkább ti menjetek a mamához, ennek nincs semmi értelme, hogy odamegy megaláztatni magát, ha szeretitek, akkor ne tegyétek őt ki ennek, inkább látogassátok ti gyakrabban.

2016. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem meg a kedves mama tipikusan az a fajta, aki csupa jószándékból mindenbe beleüti az orrát, amibe nem kéne. Eszembe se jutna a menyemhez a távollétében, kérés, szólás nélkül bemászkálni, hogy a holmija között, az otthonában matassak, takarítsak, inkább a kedves unokáimat biztatnám, hogy vegyék ki a részüket otthon a házimunkából, ha már az anyjuk hülyére dolgozza magát értük. Elvileg úgyis "szinte" a nagyi nevelte fel őket, mert az anyjuk dolgozott, csak azt nem tudom, apu hol volt közben.

Egyszóval, oka van annak, ha valaki meg tudná fojtani az anyósát. A kérdező anyja legalább tőle telhetőleg igyekszik kedvesen beszélni vele.

2016. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!