Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet hogy engedjenek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy budapesti középiskolába bekerülni.Ezzel az a baj hogy elég messze élunk a fővárostól,és a szülők nem akarnak engedni.Persze,értem hogy mivel kiskorú vagyok van beleszólásuk de emiatt sokat veszekszünk ami miatt egyre jobban "távolodok"tőlük...Nyíregyháza és Debrecen nem annyira jön be,ugyanis nincs olyan iskola ami bejön...Szerintetek hogy tudnám rá beszélnibőket hogy engedjenek el?


Negatív kommentelők kérem mellőzenek!!


2018. okt. 3. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Miért gondolod, hogy akkor járnál jól hosszú távon, ha sikerülne rábeszélni őket olyasmire, ami nem meggyőződésük, hogy a javadat szolgálná? Nem gondolod, hogy szeretnek, és jót akarnak neked, amikor azt mondják, hogy maradj a közelükben?
2018. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mantis religiosa ***** válasza:
82%
Ha élnek még a nagyszüleid, és jó viszonyban is vagy velük, kérd ki az ő véleményüket is, és ha egyezik a tieddel, egy vasárnapi nagycsaládi ebéd keretében segíthetnek meggyőzni a szüleidet. csak szervezés kérdése.
2018. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

sokba lenne a bejárás is, koli is..

ha nyiregyet mondtad, gondolom szabolcsi lehetsz

onnan nem úgy van, hogy csak úgy felszaladnak ha bármi van

koli neked lehet szar is lenne, ha haza kell jönni hétvégére fél nap oda, fél nap vissza, csak elfáradsz mint a nyavaja

nem biztos, hogy jobb egy iskola, csak azért mert pest

gyerek vagy még, szerintem szüleid tudják mit beszélnek

szerintem halgass rájuk


(ha más nem úgy tudnál beszélni velük, hogy beíratkozol oda, ha nem tetszik átmész egy nyiregyibe)

2018. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
én debreceni vagyok, imádom a várost, itt is vannak nagyon jó iskolák. Ráadásul vonattal Nyíregyháza csak fél óra. Ezen a lehetőségen is gondolkodj el, már ha szóba jött
2018. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14-15 évesen egyedül lenni egy hatalmas városban nem a legjobb ötlet. Jó iskola itt is van Nyíregyen pl a Krúdy erősnek tartják.
2018. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetemre érthető lenne, ha pl a BME-re akarnál menni, de középiskolánál nincs nagy különbség, Debrecenben is vannak igen jó középsulik.
2018. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most mindenki azt hiszi hogy egyedül lennék😂 Sok haverom megy oda fel,a masik pedig az hogy rokonoknál lennék.
2018. okt. 4. 13:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy jutott el odáig a történet, hogy rokonoknál lennél, ha a szülők nem is egyeztek még bele? Akkor a rokon is csak elvileg bólinthatott rá egyelőre (ha egyáltalán megkérdezted, nem pedig csak elképzeled, hogy nála laknál), gyakorlatilag viszont még nem is időszerű a kérdés.
2018. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Savlekotő ***** válasza:
Úgy juthatott oda hogy a kérdező menekülését szervezi otthonról már ideje,aki 200 300 kmre húzna kiskorúként is annak oka van légköri.. Gyerek meg ha felnő nem köteles a szülő mellett maradni és élni amit ő eltervez számára
2021. jan. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!