Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan oldanátok meg, hogy...

Ti hogyan oldanátok meg, hogy ne legyek túl keveset otthon?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és megcsíptem egy gyakornoki állát, ami fizet is, itt fogom írni a szakdolgozatomat és innen lesz a TDK témám is. Szóval míg a csoporttársaim 90%-a ingyen dolgozik valahol csakhogy legyen szakdolgozata, én nagyon szerencsésnek érzem magam. Ezzel párhuzamosan persze egyetemre is járok, így vagy 18 órakor végzek vagy legkorábban 17 órakor, viszont még 2 óra a hazaút, így tényleg eléggé későn szoktam megérkezni, pláne, ha túlórázom.

Bár még csak 1 hónapja kezdődött el ez a késői hazajárás máris botrány van belőle, hogy én kihasználom őket, csak aludni járok haza stb.

Hétvégente szombatonként én főzök-mosogatok, beszélgetek velük, majd délután elmegyek a barátomhoz és nála vagyok vasárnap kora délutánig, legkésőbb 15 órára hazaérek, de nekik ez nem tetszik. Pedig ha itthon maradok egész hétvégén, akkor alig szólnak hozzám, kb mintha láthatatlan lennék. Annyi fizut nem kapok, hogy kibéreljek egy szobát Budapesten és azon felül ne halljak éhen, barátom meg nem dolgozik suli mellett, ő teljesen a szülőkre támaszkodik, így vele se tudnék összeköltözni.

Ti hogyan oldanátok meg? Se a sulit nem akarom ellógni (főleg, hogy gyakorlataim vannak olyan későn), se a munkát nem szívesen adnám fel.


2018. okt. 5. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
De ki lehet bérelni szobát olcson,főleg ha le se tojnak de azért nézd velük a négy falat,nulla élettel,mert nekik is null van és irigylik a tiedet, annak meg oka van ha vki kb aludni jár haza akár gyerek akár férj az illető.
2018. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Kollégium? Az nem kerül olyan sokba.
2018. okt. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

De szerintük hét közben mikor, mi helyett kellene otthon lenned?...

Esetleg az autózás idejéből nem tudsz lefaragni? Két órát utazni nagyon sok, a szüleidtől teljesen függetlenül is.

2018. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
*utazás
2018. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vonat + BKK-val közlekedek, nincs kocsi. Szerintük a munka a mumus, hiába magyarázom a helyzetet, hogy szakmai hely kell és én tök jól jártam máshoz viszonyítva. Közel van az egyetemhez, szeretem csinálni nagyon, pénzt kapok érte stb, de szerintük legkésőbb 15 órakor fel kéne állnom és otthagyni őket. De ekkor nem jönne ki a heti 20 óra.

Egyébként most nézem a kollégium tavaszi jelentkezését és kizártnak tartom, hogy az én kedvemért kikérnék a papírokat (jövedelemigazolás, státusza munkáltatóival, fiatalabb testvérem fogyatékossága) pedig meglepően sok pontom lenne. Azon gondolkodom, hogyha sikerülne 2 félévet összehozni 4,5 átlag felett (4,1 körül vagyok most), akkor majd azzal költözöm koliba, ahol nem kérnek ilyeneket és kihúzom még ezt az évet. De addig még van 2 félévem, szóval passz.

2018. okt. 5. 20:39
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Elnézést a kérdésért, de a szüleid dolgoznak? Mármint valami igazi munkahelyen, nem mondjuk egy önkormányzati akta tologatóként (anyum dolgozott ilyen helyen két évig, azóta is emlegeti, mennyire semmi munka sem volt).
2018. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Anyum egy állami helyen irodai munkát (őt néha nem hívják be, ha nincs munka és most egy ilyen periódus van), apám szalag mellett alkatrészeket szerel össze 3 műszakban.
2018. okt. 5. 20:52
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
És apukád sem érti? Keményen dolgozik, el kellene ismernie, hogy te is ezt teszed, ráadásul iszonyatos mennyiségű utazással.
2018. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Magyarázd el nekik hogy a szakmai gyakorlat akkor is kell és ha máshol vagy akkor is ugyan úgy fogsz hazajárni mint eddig és ott pénzt se kapsz érte.

Sőt lehet később érnél haza mert messzebb lenne az egyetemtől és az is idő meg odaérsz . Pedig ahelyett hogy nem tetszésüket fejezik ki ,inkább örülniük kellene hogy ilyen vagy es jó kedvel várni este amikor hazaérsz reggelről hot fáradtan. A helyedbe én koliba mennek hiába kell annyi papir . Még csak 1 hónap telt el ez vagy sokkal rosszabb lesz vagy egyszer hátha megbékélnek vele de addig ki fognak készíteni téged. Üllj le beszélj velük mond h fáradt vagy neked se jo h nincs mellette eleted nem úgy mint a többi fiatalnak és szeretnéd ha támogatnának ha nem megy nekik akkor költözöl koliba

2018. okt. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg nem tudod úgy alakítani, hogy egy-két napon nagyon sokáig vagy bent és nagyon későn érsz haza, de cserébe más napokon korán otthon vagy?

Bár szerintem ez is szemétség lenne veled szemben. Szerintem a szüleidnek büszkének kellene lenni, hogy ilyen jól csinálod a dolgaidat, nem még megnehzíteni.

A 2 óra utazás viszont tényleg rengeteg. Ilyen távolságra nem jár automatikusan koli?

Esetleg egy fél évre felvehetsz diákhitelt is, de ez is hülyeség, mert csak azért lenne, mert ilyen furán állnak hozzád.

2018. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!