Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek a lányomért, hogy...

Mit tehetek a lányomért, hogy ne legyen ilyen szerencsetlen?

Figyelt kérdés

Egyetlen gyerekem es mindent megtettem érte , sok szeretetet , biztatatast , dicsereret kapott , hogy fel legyen vértezve a valò életre

Nem vertem , nem bantalmaztam

Idöt szakitok hogy kerdjem milyen volt a napja stb

Nem szivesen nyilik meg es ha megteszi mindig helyzetek jönnek elö , ahol baratokban igy vagy úgy csalódott , de akikkel tovabbra IS kapcsolatban akar maradni

Persze sok jó is törtenik , de sokat is tür , en sose turtem , nagyon buszke voltam , pikk pakk léptem , de ö nem ilyen . Ok . Ezt elfogadtam

Hiaba erveltem , magyaraztam, neki más a genetikai bagázsija, maskepp érez, él és dönt

Hozzáteszem , nagyon szép is , de nem úgy érzi . Babaarca van , pisze orr stb de ö nem igy látja . Nem olyan kiegyensúlyozott mint mas , sokat is hisztizik , persze csak itthon , nekem.

Sokat csalódtam , hogy olyan emberekkel a családból tartja a kapcsolatot , akik nem az ö érdekeit tartjak szem elött , söt , aláássák az erdekeit , de mivel szófakoztatóak ö megis megy hozzájuk

Ok . Neki igy jó .

Azonban egy dolgon kiakadtam egy hete , amikor elment egy kisebb gyerekeknek való aktivitásra egy baratnöjevel ami nem keves penzbe kerult , es mondta hogy titokba akarja tartani a többi baratja elött ezt mert ciki hogy babás dolog stb .

Mondtam ok , ö igy döntött .

A bili akkor borult , amikor kiderult hogy egy baratnöje megtudta , hogy azon az aktivitason volt , es este elövette a lanyom hogy mivan hazudsz stb ilyen hangnemben , a lanyom meg sirva ijedten magyarazkodott . Mondom mi van mit vagy igy kiakadva , hogy jaj kiderul , es elmondja masoknak es engem fognak röhögni , hogy dedós vagyok stb

Nem lehetett semmivel megnyugtatni en meg duhöt ereztem , óriási duhöt, hogy megengedi valakinek hogy szamonkérje , hogy magyarazkodik , hogy valaki uralkodik felette es ö meg akar annak felkelni es az hazugnak nevezi .

Nemcsak duhöt , szánalmat es gyulölelet is ereztem iránta , néztem hogy milyen szerencsetlen lett, habar mennyit tettem érte es biztattam es ime , csicskaztatjak masok.

Beszeltem vele hogy igy nem beszelhet vele senki de csak fújta a magaet , lepereg minden

Ennyit er minden


2018. okt. 7. 12:14
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
12 eves
2018. okt. 7. 12:16
 2/38 anonim ***** válasza:
80%

Ugye azzal tisztában vagy, hogy a lányod egy önálló lény saját képességekkel, tulajdonságokkal és értékrenddel?

Nem a saját kicsiny másod.

Nem kell folyamatosan irányítgatni, kioktatni, megmondani mit csináljon, mit ne csináljon, értékelni hogy milyen stb.

Hagyd már, hogy olyan legyen, amilyen lenni akar!


Ha hozzad fordul segítségért, akkor persze hallgasd meg és adj neki tanácsot, de magadtól önkényesen ne!

Adj neki szabadságot, és meglátod sokkal életrevalóbb lesz!

2018. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%

Nme ismerem a lányod de távolról a következő a véleményem: A lányod intovertált ami többek között abban mutatkozik meg hogy "halk" azaz nem ő a nagyszájú a táraságban (pl. az osztályában) és nehezen teremt kapcsolatot.

Ez sokszor jár kirekesztessél a menők közül és a lányodnak ezért megfelelési kényszere lezs, úgy érzi, hogy olyannak kell lennie mint a többieknek, hogy elfogadják.

Én a helyedben keresnék a lányodnak egy hobbit amiben jó pl. tánc, ksárlabda, lovaglás bármi amit szivesen csinál és amiből önbizalmat tud meríteni, egy kis szerencsével még új barátokat is tud szerezni, hiszen ezek főleg a kisvárosokban kicsi közösségek, akik összetartanak.

2018. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég introvertált vagyok, a baráti társaságban sem én vagyok a legnagyobb hangú ember, sőt..De sosem engedném, hogy bárki így beszéljen velem, mint az a "barátnője" a lányoddal. Valamennyire meg tudlak érteni, hogy szánod a lányod, amiért nem áll ki magáért és hagyja, hogy csicskáztassák.

Szerintem ellátogathatna egy pszichológushoz, mert hosszú távon bele fog roppanni, ha mindig másoknak akar megfelelni.

2018. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
66%
Ja, értem, másoknak megfelelni az szánalmas és problémás, az anyjának megfelelni viszont király dolog.
2018. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként az igaz, hogy a lányodnak se a barátainak se neked nem kellene megfelelnie.

Ha a barátai nem hagyják ezt, akkor legalább te hagyd!

2018. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Jár mindenfele aktivitasra, de hiaba . Nem ragad ra új konstruktiv kapcsolat
2018. okt. 7. 12:49
 8/38 A kérdező kommentje:

Nem a neveles szamit , hanem a gének

Erre szuletett, hogy masok uralkodjanak rajta , csicskaztassak es alázzák

Ime a neveles semmit nem segitette

2018. okt. 7. 12:50
 9/38 A kérdező kommentje:

Nekem semmiben nem kellett megfeleljen

Csak boldognak akartam látni

Olyannak aki kiall magaert . Ime

2018. okt. 7. 12:51
 10/38 anonim ***** válasza:
69%

"Csak boldognak akartam látni"


Ez lenne az üdvözlendő.

Ha feltétel nélkül szeretnéd, függetlenül attól, hogy milyen.

2018. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!