Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekkori bántalmazás lehet...

Gyerekkori bántalmazás lehet az oka annak, hogy valaki felnőttként szerencsétlen az életben?

Figyelt kérdés
Se munkahely, se párkapcsolat, egyre idősödik és már kezd abba a kritikus 30 éves korba érni, amikor már illik az, ha az embernek van egy normális munkahelye és párkapcsolata.

2015. máj. 20. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Hát ha mindig mást akarsz saját magad helyett hibáztatni akkor igen.
2015. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, ezt tudom magamtól is. De hiába nem hibáztatok mást, akkor is szerencsétlen vagyok.
2015. máj. 20. 20:51
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Mivel sokan vannak akiket bántalmaztak gyerekkorukban és teljesen normális felnőttek lettek, ezért a válasz NEM.
2015. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor én vagyok gyenge az élethez?
2015. máj. 20. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem, csak lusta vagy és pesszimista.
2015. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Siman lehet, mivel a mult lekot ezert nem tudsz a jelenbe elni mint pld egyik ismerosom, annyi a szerencsem h gyorsan elfelejtek mindent rosszat is jot is de legalabb nem kot le semmi es tovabb tudok lepni egyszeruen
2015. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, ugyanis akit bántalmaznak, lelkileg és akár testileg is, az eleve ki kell, hogy törölje a fejéből azokat a már kölyökkorban beleültetett gondolatokat, hogy ő nem képes semmire, és értéktelen ember. Attól még válhat sikeressé, de hogy jobban meg kell küzdenie ezek kigyomlálása miatt magával is, mint azoknak, akik pozitív megerősítéseket kaptak, az biztos.

Előfordulhat, hogy valakiben ezek olyan erősen vannak jelen, hogy szakember segítsége kell.

A Mérgező szülők című könyvet javasolnám a témában, akár érintett vagy, akár csak kíváncsi. Nekem segített, bár még nem olvastam végig.

2015. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Csinál egy alap jellemet, s mivel az ember a bőréből nem tud kibújni, így mindig lesz egy jókora akadály előtte, amit át kellene ugrania. Muszáj szembefordulni a problémáiddal és tudatosan dolgozni rajtuk, magától nem fog változni, javulni semmi, erre a dologra nem érvényes az "idő minden sebet begyógyít" dolog, itt rengeteg munka és ha egyedül nem megy, akkor szakember segítsége kell a változáshoz. A munka részét mondjuk nem értem, a legtöbb bántalmazott épp a munkájába menekül, ezért abban ki tudnak teljesedni, kivéve persze ha olyat választottál, ahol emberekkel kell "bánni" mert ugye éppen ez a gyenge pontunk..
2015. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Igen, vannak szülők, akik a gyereknek megállás nélkül mást sem szajkóznak: De ügyetlen vagy! Ahogy nősz, egyre hülyébb vagy! Semmire nem viszed az életben! - és a társai típusú beszólások, így - mivel a gyereknek a szülő véleménye az első, és ha már benne nem bízhat, akkor kiben, a gyerek tényleg elhiszi a szüleinek igaza lehet és hogy benne van a hiba, hogy nem éri meg küzdeni, úgy se viszi semmire az életben, így a világszemlélete is ehhez igazodik. Ez a destruktív kritika. Több embert tönkre tett már a világon, mint ahányan háborúban meghaltak. Nem véletlen, hogy a sikeres emberek többsége biztos családi háttérből kerül ki, ahol nem letámadják meg leszólják mindenért, hanem támogatják és megdicsérik.

Mondok egy példát, megtörtént eset, jött hozzánk az üzletbe egy család, volt egy 5 éves forma kislány is köztük. Kislány kezében rajzlap, odajön hozzám megmutatni, "Megnézed a rajzomat?" Anyuka egyből lekiabálja: "Ne zaklasd a nénit, miért gondolod hogy a néni kíváncsi a rajzodra, olyan neveletlen vagy!" Utána amíg bent voltak a boltban szinte végig dorgálta és még vagy 5x elmondta a kislánynak, hogy "Milyen rossz vagy!", pedig szegény gyerek az égvilágon semmi rosszat nem tett. Egy normális szülőnek az ilyen hozzáállás eszébe sem jutna!

2015. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Igen lehet. A haszontalan nulla százalékosokkal meg nem kell foglalkozni.
2015. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!